15 лютого 2019, 15:24

До 10-річчя Мюнхенської "змови" проти України в НАТО

Сьогодні у Мюнхені відкривається щорічна конференція з питань безпеки, де понад 10 років тому розгорнулися події, що на багато років вперед спинили західний вектор розвитку України.

В одному місті, на одній конференції з розривом у декілька років тоді прозвучали дві позиції, які зумовили подальший розвиток подій між Росією і Україною, що призвів до загарбання частини нашої країни та загибелі понад 10 000 людей.

10 лютого 2007 року Володимир Путін виголосив сумновідому промову, що була сприйнята як маніфест нової експансіоністської політики Росії у світі. А через два роки 7 лютого 2009 року Юлія Тимошенко, (яка була тоді прем'єром), публічно заперечила необхідність входження України до НАТО, що виглядало для Путіна, немов запрошення, або гра у піддавки.

Виступаючи у Мюнхені в 2007 році Путін заперечив однополярну модель безпеки в світі, по суті кинувши виклик США. Російський диктатор тоді чи не вперше звинуватив НАТО у просуванні до кордонів Росії, прозоро натякнувши на протидію.

А через два роки Юлія Тимошенко на тому ж місці заявила, що Україна не може вступити до НАТО, пояснивши це реакцією Росії. Текст її виступу настільки красномовний, що я вирішив його повністю процитувати наприкінці блогу.

З висоти 10 років, які пройшли після тих подій, можна впевнено сказати, що Москва б не посміла напасти на Україну, якби ми стали членами НАТО тоді.

А просування НАТО до кордонів Росії таки відбулося зі вступом Балтійських країн до Північно-Атлантичного Альянсу, гарантувавши їм безпеку і захист. Попри протести Путіна і його погрози він нічого так і не зробив. Припускаю саме тому, що у Прибалтиці не було настільки поступливої прем'єрки.

Текст виступу прем'єр-міністра Юлії Тимошенко на Мюнхенській конференції з питань безпеки 7 лютого 2009 року. Джерело – стаття Сергія Лещенка в Українській Правді:

"...В мире есть страны, в том числе в том регионе, который я представляю, которые либо не могут, либо не хотят – и это тоже нормально – вступать в НАТО.

Все мы эти страны знаем поименно. Очевидный пример – Украина.

Украина 14 лет пытается вступить в НАТО, четко декларируя свои намерения, абсолютно открыто подходя к вопросу сотрудничества с НАТО. Но есть объективные вещи, которые за 14 лет не дали сделать этот шаг.

Во-первых, это ситуация внутри самой страны, где часть страны хотела бы видеть Украину в НАТО, часть – нет.

Но есть вопросы и более высокого уровня. Это – как воспримет Россия, и как это отразится на взаимодействии и партнерстве Европы и России, если Украина и подобные страны будут двигаться в НАТО.

...Я не хочу больше стрессов для ЕС, для любых стран от того, что между Украиной и Россией не урегулированы отношения.

Мы шаг за шагом найдем мудрость двух стран, мудрость двух политических элит свернуть конфликт и поставить сотрудничество с Россией на абсолютно другой базис"...


Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...