28 грудня 2022, 15:35

ЯК НАМ РОЗВАЛИТИ РОСІЮ?

Хочу написати не про солодкі мрії. Я не буду пропонувати вам популярну казочку про швидкі перспективи розпаду росії, хоч і розумію рівень образи на росіян та побажання їм смерті після того, що вони натворили в Україні.

Одна з причин у тому, що їх занадто багато. Щоб ви собі не уявляли, але за переписом 2010 року в росії мешкало 111 016 896 етнічних росіян, або 77,68% від загальної чисельності населення, що складала тоді 142 905 200 осіб.

Тому навіть у випадку відокремлення від Російської федерації кожної національної автономії, або округу, те що залишиться – буде більш як удвічі переважати за чисельністю населення України і нам загрожуватиме.

Так що перспективи перемоги росії не існує? Ні, вона є і відповідь криється в історії Радянського союзу.

За переписом 1989 року усе населення СРСР складало 286,7 млн людей, з яких росіяни складали 145,1 млн, або 50,6% населення. При цьому населення РСФСР було приблизно 49% населення Союзу.

За цих умов "колективний Захід" зумів провести блискучу операцію з нейтралізації свого основного ворога без застосування військової сили.

На мій погляд шлях до цієї перемоги над "імперією зла" був започаткований далекого 1959 року, коли в США було засноване радіо "Визволення", яке пізніше перейменували на радіо "Свобода". Цей ЗМІ майже 32 роки вів пропаганду російською та іншими мовами на Радянський Союз, щодня працюючи над його розпадом.

Підозрюю, якби в США у 1959 році хтось сказав, що в СРСР можуть бути "хорошие русские" або "хорошие советские" – такий сміливець одразу потрапив би на допити в ФБР. Втім через три десятки років Союз розвалили зсередини саме "хорошие русские", "хороші українці" та інші національні лідери, виховані Заходом, зокрема і радіо "Свобода".

Російська федерація схожа на Радянський союз, хоч і значно більш монолітна завдяки чисельній перевазі росіян, основної титульної нації. Але що ми робимо, крім мрій та заяв, для того, щоб вона розвалилася?

Я впевнений, що у нас, наразі, просто не доходять руки до пропаганди на територію росії. Більше того така багаторічна програма не може бути суто українською, а має стати спільним продуктом "колективного Заходу", якого так панічно бояться в Москві.

При цьому важливо поєднувати економічні санкції і пропаганду, які можуть і мають посилювати один одного. Але є ще один елемент, який допоможе Україні вижити після війни і щоб його зрозуміти слід також згадати історію боротьби з СРСР – це Холодна війна та гонка озброєнь.

Безумовно сьогодні навіть думати про холодну війну, коли йде гаряча війна, ніхто не хоче. Але це в Україні. Цілий ряд інших країн, у тому числі США, не беруть участі прямо у нашій війні, лише надаючи нам допомогу. Питання у термінах. Їхнє визнання і вступ до Холодної війни означає різке посилення ролі спецслужб, зокрема контррозвідок, які мають виявляти і знешкоджувати агентуру Москви.

Важливим елементом Холодної війни є гонка озброєнь. Вона зумовлює пріоритетне фінансування розробки та виробництва зброї у країнах Заходу і одночасне виснаження супротивника – росії. Світ має перейти від економіки споживання до економіки війни. У даному разі Холодної війни, щоб не почалась Третя світова.

Я не мрію, що особисто мій блог помітять ті, хто приймає рішення, але я хочу запустити ідею – почати думати над реальними діями, а не лише говорити про розпад росії.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...