Володимир В’ятрович Історик, народний депутат України

Визначимося із стратегією

09 квітня 2020, 13:35

Попри шквал обурення і провал першої спроби протягнути через парламент бюджет знищення культури, уряд не відмовився від руйнівних планів.

У новому варіанті змін до бюджету урядовці дещо зменшили скорочення видатків на Український фонд культури і Український інститут книги (хоча все одно скорочують ці важливі культурні програми в півтора рази). Але по більшості інших програм у галузі освіти, культури, науки, політики пам'яті – жодного прогресу. Їх фінансування скорочується в рази, а то й на всі 100%.

Думаєте, погром гуманітарної сфери необхідний, бо більше ніде взяти кошти? Зовсім ні!

Уряд практично знищує освітні, культурні, наукові програми. Економія при цьому становить "аж" 2,87 млрд. гривень. Більше половини цієї суми – субвенція на доплати шкільним учителям! Нищення решти програм у сумі дає 1,26 млрд.

Попри це, є чотири "недоторканих" структури з величезними бюджетами, які або отримують символічні скорочення, або, як МВС, навіть збільшення видатків.

Скорочення бюджету МВС усього на 1,3% дозволило б узагалі не чіпати ні копійки з 1,26 мільярдів усіх наведених гуманітарних програм!

Або ще простіше. Загальні скорочення по всіх статтях бюджету в запропонованих змінах – менше 3 мільярдів. Уряд міг би отримати ту саму суму, рівномірно скоротивши всі ці статті лише на 3%!

Отже, питання не в грошах, а в пріоритетах і цінностях.

Питання у стратегії.

Ще не пізно зірвати план уряду затягнути фінансовий зашморг для української гуманітарної політики!

Уряд має зрозуміти, що українці не пробачать, а депутати – не підтримають бюджет доти, доки скороченням й так мізерних видатків на освіту, науку й культуру прикриватимуть кошти на утримання силовиків та апарату центральної влади.

Нас поставили в умови дискусії, наскільки мають урізати гуманітарний та освітній бюджети. Але це "постановка до стінки", а не фахова розмова про шляхи оптимізації всього державного бюджету задля виділення додаткових коштів для боротьби із пандемією.

powered by lun.ua
Коментарі — 21
Сергей Папков _ 10.04.2020 12:37
IP: 93.73.23.---
А чому автор з 4 "недоторканих структур" згадав лише МВС? Я, наприклад, вважаю, що воююча країна не має скорочувати витрати на структури, які БЕЗПОСЕРЕДНЬО займаються посиленням обороноздатності країни (збройне виробництво, армія, розвідка, контрозвідка, прикордонна охорона, нацгвардія, поліція, служба НЧС тощо). Відповідні підрозділи є, наприклад, і в МВС, і в СБУ. І кошти мають насамперед йти на матеріально-технічне забезпечення діяльності, а не захмарні зарплати співробітникам.
А ось шодо інших правоохоронних структур (таких, як НАБУ, ДБР, НАЗК, прокуратура, суди) урізання витрат, і значне, є цілком доцільним (тим більше, що головну частину бюджетів цих органів становить насамперед зарплатня працівників, яка також є не зовсім адекватною, як для воюючої і не дуже багатої (м'яко кажучи) країни.
_ABM_ _ 10.04.2020 12:00
IP: 77.222.153.---
У 2020 році – річниця мерзотної події 1720 року, коли Петро І розпочав знищення славетної української історії.
Петро почав з монастирів, саме монастирі були на той час носіями та охоронцями спадщини століть.
20 грудня 1720 року Петро І видав указ київському губернському князю Голіцину з метою вилучити (та знищити) усі записи не російською мовою в монастирях України.
Також в тому році вийшов загальний указ, щоб "снова книг никаких, кроме церковных предыдущих изданий, в Украине НЕ печатать, а то старые книги с книгами великорусского печати уравня, чтоб никакой разницы и "особого наречия" в них не было".Петро I.
_ABM_ _ 10.04.2020 10:46
IP: 77.222.153.---
"Послѣ него начинается рядъ ужасовъ и безобразій подобныхъ его царствованію, одна блудница за другой безчинствуютъ на престолѣ мучаетъ и губитъ народъ и заставляетъ однихъ мучать другихъ и воцаряется безъ всякихъ правъ на престолъ, мужеубійца, ужасающая своимъ развратомъ блудница, дающая полный просторъ звѣрства своимъ перемѣняющимся любовникамъ, и всѣ ужасы – казни, убійство мужа, мученія и убійство законнаго наслѣдника, закрѣпощеніе половины Россіи (закрѣпощеніе Малороссіи), войны, развращеніе и раззореніе народа, все забывается и до сихъ поръ восхваляется какое то величіе мудрость, чуть не нравственная высота этой мерзкой б_ля_ди. Мало того, что восхваляютъ ее, возхваляютъ ея звѣрей любовниковъ. То же съ отцеубійцей Александромъ. То же съ Палкинымъ. Все забыто. И выдуманы несуществующія доблести и заслуги для отечества".
Полное собрание сочинений. Том 26. "Произведения 1885 – 1889 гг.". стр. 568
_ABM_ _ 10.04.2020 10:44
IP: 77.222.153.---
Лев Николаевич Толстой про Российскую Империю, Петра І, блядeй, предвещая войну РФ против Украины:
Съ Петра I начинаются особенно поразительные и особенно близкіе и понятные намъ ужасы русской исторіи.
Бѣснующійся, пьяный, сгнившій отъ сифилиса звѣрь 1/4 столѣтія губитъ людей, казнитъ, жжетъ, закапываетъ живыхъ въ землю, заточаетъ жену, распутничаетъ, мужеложствуетъ, пьянствуетъ, самъ забавляясь рубитъ головы, кощунствуетъ, ѣздитъ съ подобіемъ креста изъ чубуковъ въ видѣ дѣтородныхъ члeновъ и подобіями Евангелій – ящикомъ съ водкой славить Христа, т. е. ругаться надъ вѣрою, коронуетъ б_ля_дь свою и своего любовника, раззоряетъ Россію и казнитъ сына и умираетъ отъ сифилиса, и не только не поминаютъ его злодѣйствъ, но до сихъ поръ не перестаютъ восхваленія доблестей этаго чудовища, и нѣтъ конца всякаго рода памятниковъ ему.
_ABM_ _ 10.04.2020 09:43
IP: 77.222.153.---
Урус Табиб:
_ABM_:
-... Вот где вы взяли, что на Донбассе погибло 13000 россиян?...Или вот откуда взялись 6300 ежедневно умирающих россиян?...
Угу, вот что интересует пророссиянских граждан Украины...
Победный марш "за 2 дня до Киева, за 3 до Львова" – это уже не актуально? Оно-то и правда, дали по риссиянским ихтамнетам со всех имеющихся калибров и та субстанция, которая у нормальных людей называется мозгами, удобрила землю и поубавила желание коронавирусного сцаря 👺 пополнить свое россиянское население за счет Украины. "13 тысяч гробов вернулись в Россию российских солдат, как бы они это не скрывали..." (С) 16:50 → youtube.com/watch?v=vitFTWoloT0
Россия безвозвратно убывает каждый день на 550 человек.
masterok.livejournal.com/4282553.html – В РОССИИ каждый день умирает примерно 6 тысяч 300 человек.
Log Log _ 09.04.2020 23:47
IP: 178.133.24.---
Урус Табиб:
Вонючий поц, наконец-то признали
"Ну да, об этом и речь, что в любом другом законе в той или иной форме должно быть повторено определение термина "Общественное место", данное в законе N 2899-IV".
ЧТД.
У Вас все виноваты, кроме Вас – невежды, и вруна.
Ни разу не признаёте, что сели в лужу, а садитесь часто,
поц местечковый.
Диалог вести с таким дерьмом как Вы не собираюсь, а тыкать
мордой буду всегда.
Адью.
Log Log _ 09.04.2020 22:25
IP: 128.124.28.---
Урус Табиб:
Поц вонючий, Вы не глупы, Вы – брехливый тупой шут.

А с чего это вы взяли, что термин из одного закона "для других законов не указ"?
Читать умеете, "юрист с корочками"?
"Для цілей цього Закону наведені нижче терміни вживаються в такому значенні".
В вашей голове "правовая грамотность" на уровне Вашего кумира "проффесора".
В любом другом законе должно быть либо своё определение, либо ссылка.
Лапшу вешайте на уши своему адвокату истопнику.
А свои концепциитеории права своей жене, чтобы лучше Вас лечила.
Log Log _ 09.04.2020 19:51
IP: 46.133.167.---
Урус Табиб:
А вот я вас спрошу, и причем спрошу строго: почему это вы называете бредом мою ссылку на "Закон України від 22.09.2005, N2899-IV"?
Потому, что Вы "молодой", а воняете как старый член КПСС.
Местечковый поц-уролог, не пытайтесь себя выдать за юриста.
В законе чёрным по белому:
"Для цілей цього Закону наведені нижче терміни вживаються в такому значенні".
И всё, тупой шут. Это Вы закричали на Вятравича: "караул, не знает громадське місце".
А оно для других законов не указ, оно только для 2899-IV.
И Вы это прекрасно знаете, шут гороховый.
Чечетов и Задорнов Вам кланяются.
Бог не фраер.
Влад Дорошенко _ 09.04.2020 18:53
IP: 93.72.24.---
"Визначимося із стратегією" = багатомовна країна, що випускає (виробляє) смартфони.
Log Log _ 09.04.2020 18:30
IP: 128.124.144.---
Урус Табиб:
Бред какой-то.
Невежда, бредом была ваша ссылка на "Закон України від 22.09.2005, N2899-IV".
Вы мне так и не ответили, поц вонючий.
Я чётко написал, что это Вы мещаете плохому танцору Зеленскому.
Шут гороховый, прекрасно знаете, что врёте.
Не мог Зеленский "прекратить войну на Донбассе".
С равным успехом он мог обещать поджарить лёд.

:
Mike_Kharkov _ 09.04.2020 18:12
IP: 178.137.54.---
"Отже, питання не в грошах, а в пріоритетах і цінностях."
===
Конечно.
И прежде всего в ясности этих приоритетов и ценностей. Например, следует отделить идеологию, от украинской культуры, языка, истории. Убрать ее оттуда, иначе финансируется не культура, а идеология, которой ее инфицировали.
И это было бы просто не будь инфицировано государство в целом в 15-м году вашими, пане, законами.
_ABM_ _ 09.04.2020 17:12
IP: 77.222.153.---
Урус Табиб:
...
-... проголосовав за Януковича, я стал виновником войны на Донбассе –... облил ее серной кислотой.
Вообще-то предполагалась не война, а победный марш "за 2 дня до Киева, за 3 до Львова" (С) Но гладко было на бумаге... Принимая во внимание, что на России ежедневно умирает 6300 человек, то убитых на Донбассе 13 тысяч ихтамнетов для самой России – это конечно мелочь. Это как 2,5 обыкновенных россиянских дня... Россия и не такие людские потери имела!
А вот для ЛуLандона враз превратиться в резервацию – это как-то не вписывается в их понимания своей роли. И главное как все перспективно начиналось – свой президент, судимый, ну и т.д... В общем карта пошла. И тут такой облом!!! Обидно, да??
Что хочет на нынешнем этапе ДыНыРы вместе с короновирусным сцарем понятно всем – навязать свои условия Украине. Мне представляется, что уже и Зеленский это понял и притормозил. Это хорошо! Но в Украине есть урус табибы, поэтому не расслабляемся!
Log Log _ 09.04.2020 15:34
IP: 91.196.178.---
Урус Табиб:
помешать ему выполнить его главное предвыборное обещание.
Плохому танцору мешает его член, которым он умело играл на рояле.
Поц местечковый, если бы вы не выбрали Януковича никакой войны
не было бы.
Теперь Вы выбрали "роялиста", и у Вас виноваты "порохоботы".
Как пишет тут один поклонник Зеленского: "У люстерко подивіться".
sensor+2 _ 09.04.2020 15:07
IP: 178.137.147.---
Я думаю Украина как государство не заслужила право на существование, точнее люди её населяющие. Не все конечно, но к сожалению, большинство, да она им и не нужна. Очень органично в такой недостране смотрятся и Зеленский на посту президента и Ермак на должности главы ОП. Политика, которую они проводят, или вообще не проводят (в случае внешней политики) тоже отлично гармонирует с в массе своей пофигистическим, вечно миролюбивым и заискивающим перед врагами, готовым прощать всё, перепуганным инфантильным обществом.
Log Log _ 09.04.2020 15:05
IP: 91.196.178.---
Grenader45:
Хаме, рейтинги Зеленського падають, скільки би Ви тут не хамили.
Дивіться краше "плівки Єрмака", от хто "нагадив" Зеленському.
Вся "команда" проїхалась обличчям по землі як сказав Зеленський.
Михаил Левицкий _ 09.04.2020 14:30
IP: 46.202.211.---
...Якщо, шановний Автор, так глибоко проаналізував бюджетні варіанти...карантинного порятунку культури, то чому він не назвав ті..."чотири "недоторканих" структури"? Це, якось "некультурно", по відношенню до читачів!
Grenader45 _ 09.04.2020 14:29
IP: 77.123.93.---
...пакуй коробки, Вольдемар. Це єдине де ти приносиш хоч якусь користь.
Окрім кількох тупоголових, поцілованих Порошенком, які обов'язково!! з'являться під цим дописом, решта, давно оцінила всі намагання фанклубу сивочолого будь-якими засобами нагадити діючій владі. Що в умовах кризи, мало б розцінюватись, як саботаж, панікерство, держзрада і миттєво каратись кримінальним переслідуванням.
Але купа соплежуїв і чистоплюїв у владі, дозволяють дякулам хайпувати навіть у критичний для країни час.
Пакуй коробки, Вольдемар! Пакуй коробки...
Віктор Совщак _ 09.04.2020 14:15
IP: 188.163.12.---
А привильним є досвід... Нам день протриматися і ніч простояти... А вже потім думати як бути
Віктор Совщак _ 09.04.2020 14:14
IP: 188.163.12.---
Зараз читаю "оригінальні" підходи до життя... Тобто опоненти кажуть -Уряду треба обовязково перерозподілити бюджет (звичайно, що при епідемії змінюються акценти) Але якщо Уряд пропонує -ТАК. Опоненти кажуть не правильно. Якщо Уряд каже НЕ ТАК, то опоненти знову кажуть не правильно... Хитро жопі опоненти – вороги ще ті...
Олександр Гальченко _ 09.04.2020 14:01
IP: 93.72.215.---
@Уряд має зрозуміти, що українці не пробачать, ..." – нажаль, пробачать – підут у мєнти-колабораціоністи та інші силовики-тиловики (ще й дратися/хабародаванням будуть за мєста).
Dmitriy Chetverikov _ 09.04.2020 13:59
IP: 195.201.217.---
нахера нужны депутаты, которые не способны ни на что, кроме как плакаться в жилетку в интернет-блогах?
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter