Чи справді українці не підтримують реформи?
Жовтневе опитування показало, що до жодної реформи з осіннього урядового пакету ставлення громадян не було позитивним.
Чи означає це, що українці не хочуть цих реформ? Насправді, ні. В серпні ми провели схоже опитування, але не обмежилися питанням про ставлення до назви реформи. Ми конкретно питали, чи підтримують громадяни те, що власне є суттю реформи.
Виявилося, що українці підтримують навіть дуже неоднозначні складові реформ.
Наприклад, 76% опитаних за офіційні чіткі та прозорі тарифи співоплати за кожну медичну послугу, незважаючи на атаку популістів на співоплату як таку. І це не дивно, бо 87% вважають, що медицина в Україні не є безкоштовною. Зрозуміло, що громадяни хочуть чіткості та прозорості.
84% громадян погодилися, що збільшення вимог до стажу є справедливим, в кого більше стаж і хто платив до пенсійного фонду довше, той і має отримувати пенсію раніше. Природне прагнення до справедливості виявилося сильнішим, ніж залякування "прихованим підвищенням пенсійного віку".
Дві третини опитаних впевнені, що якщо скасувати мораторій на продаж сільгоспземель, то власники будуть вкладати в садівництво, ягідництво, зрошування, а також зберігання і переробку – це призведе до створення робочих місць на селі та більшого прибутку в довгостроковій перспективі.
Хоча багато громадян, зокрема, старшого віку, виступають проти приватизації, 84% опитаних згодні, що політики розкрадають гроші державних підприємств, і потім цими грошима фінансують вибори, а в результаті чесні політики майже не мають шансів на перемогу на виборах.Три чверті погоджуються, що приватні підприємства набагато більше, ніж державні, інвестують у нові технології, розширення виробництва, створюють робочі місця, а також що за державної власності підприємства часто розкрадаються, чого приватний власник не допустить.
Отже, громадяни насправді або підтримують, або можуть підтримати реформи, бо вони згодні з їхньою суттю. Проблема в тому, що вони не довіряють владі, яка реалізує ці реформи. Саме тому найбільшу підтримку мають реформи найближчих до людей сфер – освіти та охорони здоров'я. З ними українці особисто стикаються щодня, і мають власну думку, незалежну від довіри до влади та залякувань опозиції.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.