1 листопада 2021, 13:00

У мерів-популістів замість антивакцинаторів страждають діти і батьки

Вже другу хвилю пандемію ковід-19 головним ворогом українських дітей і батьків стають популісти у місцевій владі.

Навесні цього року мер Києва Віталій Кличко на три тижні відправив дошкільнят і молодших школярів додому, хоча чинна на той момент урядова постанова по карантин дозволяла їм далі навчатися навіть в "червоній" зоні. Разом з обмеженнями громадського транспорту це створило надзвичайні проблеми для родин з дітьми, особливо, жінок, та найбідніших киян.

Напередодні осінньої хвилі уряд дав ще більше можливостей для шкіл працювати під час сплеску захворюваності. Постанова КМУ N1236, крім винятку для садочків та початкової школи, дозволила працювати всім закладам освіти, де вакциновано 100% персоналу.

Але мери знову вирішили позбавити дітей можливості вчитися та створити проблеми батькам.

Знову відзначився мер Кличко. Замість того, щоб ще влітку особисто закликати киян вакцинуватися, він вирішив як навесні рятувати життя невакцинованих киян за рахунок дітей та батьків.

Протоколом міської комісії він в єзуїтський спосіб навіть не заборонив відвідування шкіл, а доручив Департаменту освіти та науки КМДА організувати дистанційне навчання в закладах освіти усіх типів та форм власності з 1 листопада на невизначений час.

Зрозуміло, що Департамент КМДА не має жодних повноважень щось організовувати в приватних школах. Але в найкращих пострадянських традициях Департамент може шантажувати приватні школи, яким саме він видає ліцензії.

На щастя, цього разу в будівлі на Хрещатику вистачило розуму не видавати перепустки на громадський транспорт та не закривати садочки. Але мер і його команда знову дала однозначний сигнал і дітям, і батькам "школа не потрібна, а діти – проблема батьків". Не дивно, що з такими сигналами Україна щороку втрачає людський капітал.

Проте не лише в Києві влада вирішила боротися з пандемією коштом дітей. Те саме зробив мер Львова Садовий (так само закрив школи) і влада Чернівців (закрила і школи, і садочки).

Такі рішення місцевої влади не лише суперечать урядовій постанові. Вони підривають стимули та довіру до влади щодо вакцинації. Багато шкіл чесно вакцинували 100% персоналу та були готові працювати, але їм заборонили навчати дітей.

Що більше, такі дії мерів суперечать міжнародним рекомендаціям. 29 жовтня регіональний офіс Всесвітньої організації охорони здоров'я опублікував заяву з заголовком "Залиште школи відкритими цієї зими". Експерти ВООЗ вважають, що школи мають бути останніми закладами, які потрібно закривати під час спалахів, та першими, які слід відкривати. "Переривання навчання дітей має бути найостаннішим засобом".

Регіональний директор ВООЗ прямо заявив, що минулорічне закриття шкіл принесло більше шкоди, ніж користі, і вдарило по психічному та соціальному стану дітей. І цю помилку не можна повторювати.

А поки що соціальні мережі переповнені постами матерів, які не розуміють, як одночасно працювати та невизначений час сидіти з дітьми вдома. Рішення мерів стали ще одним ударом по жіночій зайнятості та бажанню родин мати дітей загалом. Петиція до київської влади відновити навчання в початкових класах за три дні набрала 8000 підписів киян.

Мери можуть виправити свої безвідповідальні до дітей та батьків помилки в будь-який момент. Сподіваємося, що це станеться якнайшвидше.

У мерів-популістів замість антивакцинаторів страждають діти і батьки

Вже другу хвилю пандемію ковід-19 головним ворогом українських дітей і батьків стають популісти у місцевій владі. Навесні цього року мер Києва Віталій Кличко на три тижні відправив дошкільнят і молодших школярів додому, хоча чинна на той момент урядова постанова по карантин дозволяла їм далі навчатися навіть в "червоній" зоні...

Кличко проти маленьких киян

Третій президент України Віктор Ющенко прославився виразом "маленькі українці". Тільки Віктор Андрійович точно знає, що під цим він мав на увазі...

Догана Зеленському

Вчора Рада Національного банку України оголосила догану та висловила недовіру членам Правління НБУ Катерина Рожковій та Дмитру Сологубові. Це останні два члени Правління НБУ з команди, яку в 2014-15 рр...

Влада хоче жити в борг. Це доб'є економіку

Вчора заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев заявив, що уряд планує дефіцит держбюджету на рівні 6% ВВП у 2021 році, 4,5% у 2022 році та 3% у 2023 році...

Відставка Голови НБУ через тиск – перший крок до обвалу гривні і стрибка цін

Заява Голови НБУ про відставку через політичний тиск може закінчити короткий час фінансової стабільності в Україні. Мрії голови фінансового комітету Ради Данила Гетьманцева про вищу інфляцію і слабку гривню можуть здійснитися...

1109 нових заражень за день: чи слід повертатися до тотального карантину?

29 квітня прем'єр-міністр України оголосив намір перейти від тотального карантину до адаптивного, коли рівень обмежень залежить від поширення covid-19 у конкретній області...