Боротьба зі злочинами бізнесу сама стала бізнесом
Сьогодні провели круглий стіл, намагаючись зрозуміти, хто і як має розслідувати економічні злочини, не руйнуючи інвестиційний клімат.
Виступи учасників, а особливо підприємств, постраждалих від тиску СБУ, наштовхнули на аналогії з попередньої кар'єри в бізнесі.
І Нацполіція, і Генпрокуратура, і СБУ – всі хочуть "боротися" з економічними злочинами, бо саме в підприємців є гроші. І те, як працюють силові органи, дуже схоже на бізнес-стратегію – спочатку ти шукаєш в якому секторі економіки є гроші, потім "заводиш" в цей сектор групи по роботі із клієнтами, щоб там заробляти.
Наприклад, на сайті Офісу бізнес-омбудсмена можна побачити однотипні справи проти постачальників агрохімікатів. На мою думку, це є не виконанням державних функцій, а фактично створенням приватного корупційного бізнесу правоохоронними органами завдяки повноваженням, якими їх наділила держава.
Потрібно довести до кінця процес консолідації функцій силових структур у боротьби із економічними злочинами та створити нову установу за новими правилами. Інакше рекет, свідками якого регулярно стають посли країн-ключових партнерів України, поставить хрест на майбутньому країни.
Детальніше про що говорили учасники круглого столу тут
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.