22 липня 2025, 10:03

Наслідки реакції – чи Україна йде в ЄС, чи в 2013 рік?

Не знаю, чи вже будуть скоро не пускати на державні посади за навчання в радянській школі, як і за наявність родичів в Росії.

Але мої уроки історії ще в радянській школі ім. Леніна назавжди залишили в голові звичну нитку, що в царській Росії після будь-якого періоду прогресу завжди був період реакції.

Схоже, те саме відбувається зараз в нашій Україні.

Незаконна відмова уряду призначати керівником БЕБ непідконтрольну владі особу.

Справа і показові обшуки у Віталія Шабуніна.

І от вчора початок кампанії проти НАБУ і САП.

Я пам'ятаю, з яким спротивом створювалася незалежна від влади антикорупційна інфраструктура за президента Порошенка. Як кожне рішення влади приймалося лише через загрозу втрати безвізу чи критично важливих грошей від МВФ.

І от вже нова влада хоче зруйнувати з таким трудом збудовану систему, яка почала викривати корупцію на високому політичному рівні.

Чи має хоч хтось сумніви, що вже колишній віце-прем'єр Чернишов робив те, що є в справі НАБУ? Звісно, ні, бо це абсолютно типова і масова схема розкрадання суспільного майна.

Але ж він – "свій" для системи, і система має його захищати. Руйнуючи інституції. Затикаючи рота тим, хто знаходить і говорить про те, де "свої" з системи грабують суспільство.

Питання в іншому – чи хочемо ми вийти з війни назад в 2013 рік, чи вперед в Євросоюз?

Так, влада може розраховувати на те, що модель "найманої країни" для захисту Європи від Росії плюс невеликий інтерес США Трампа до захисту демократії дозволять отримувати від партнерів гроші на війну стільки, скільки це буде потрібно, і незалежно не від чого.

Але це будуть гроші лише на війну. Не на економічний розвиток. Не на відбудову.

І, звісно, ні про який вступ до ЄС не буде йтися. Перший кластер Acquis communautaire, де правовладдя, свободи і суди, не відкритий через спротив Угорщини.

Та нащо іншим країнам і Єврокомісії буде далі намагатися подолати спротив Угорщини, якщо крана-кандидат сама рухається в бік "демократії-по-угорськи"?

Так, очевидно, навіть за ескалації реакційних дій з боку української влади якісь технічні переговори і прогрес у адаптації законодавства України до ЄС триватимуть. Як це було і у 2012-13 році.

Проте ніякого політичного бажання приймати таку країну до ЄС у більшості членів Євросоюзу не буде.

І залишимося ми буферною країною, про що і мріє Путін.

Та чи за це вмирали українці останні три роки? Чи, все ж, за надію, що Україна стане не лише незалежною, але і успішною країною?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Наслідки реакції – чи Україна йде в ЄС, чи в 2013 рік?

Не знаю, чи вже будуть скоро не пускати на державні посади за навчання в радянській школі, як і за наявність родичів в Росії. Але мої уроки історії ще в радянській школі ім...

Другий день URC2025: якими будуть наслідки відмови від реформ

До повномасштабного вторгення URC – Ukraine Recovery Conference – називалася Ukraine Reform Conference. Після більшості оголошень підтримки в перший день, другий став більше днем дискусій про майбутнє...

Перший день URC2025: як підтримувати бізнес за щоденних атак

Головний позитив ще з програми – як ніколи багато перших осіб, насамперед, з країн і інститутів ЄС. Це говорить не про зменшення, а, навпаки, про збільшення важливості України – зокрема, як чинника безпеки для ЄС...

Як економіка пережила перший рік війни, і що на нас очікує наступного року?

2022 рік, рік повномасштабної війни Росії проти України, яскраво показав всі сильні і слабкі сторони української економіки. Багато з сильних сторін стали наслідками реформ, проведених за попередні вісім років...

Зниження податків під час війни. На жаль, не на часі.

Вчора відбулося чергове засідання Економічного штабу, створеного Міністерством економіки та Офісом Президента України. Ростислав Шурма, заступник керівника ОПУ, представив нам з колегами концепцію податкової реформи 10-10-10...

У мерів-популістів замість антивакцинаторів страждають діти і батьки

Вже другу хвилю пандемію ковід-19 головним ворогом українських дітей і батьків стають популісти у місцевій владі. Навесні цього року мер Києва Віталій Кличко на три тижні відправив дошкільнят і молодших школярів додому, хоча чинна на той момент урядова постанова по карантин дозволяла їм далі навчатися навіть в "червоній" зоні...