24 липня 2023, 11:16

Поки ДПС "думає", бюджет втратив 500 млн грн за півроку

Новий кейс Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів – яскрава ілюстрація того, як бездіяльність Державної податкової служби влітає бюджету в копійку.

Днями до нас звернувся Червонослобідський спиртзавод. Я була на цьому підприємстві ще рік тому і на власні очі бачила виробництво, яке по мірках українських спиртзаводів, достатньо велике, цивілізоване і перспективне.

Однак, останні півроку підприємство вимушено не працює. І в даному разі цікаві причини чому.

Щомісяця всі виробники підакцизної продукції мають проходити перевірки Державної податкової служби (ДПС). Червонослобідський спиртзавод на Київщині отримав ліцензію восени 2021 року і успішно проходив щомісячні перевірки протягом 15 місяців. А в лютому цього року у них різко виявили "порушення" і податкова анулювала ліцензію виробнику.

Так, остання перевірка вирішила, що відеокамери знаходяться не на всіх етапах виробництва. Хоча щомісячні перевірки протягом 1,5 року перед цим такого "порушення" дивним чином не виявляли, а закон і підзаконка не уточнює переліку "всіх етапів виробництва", тож "етапом виробництва" теоретично бути будь-що. Завод додав камери на наступний же день. Але ліцензію у виробника все одно анулювали.

Спиртзавод був вимушений зупинити роботу. Виробник не здався і одразу ж почав збирати новий пакет документів для отримання нової ліцензії. Тобто, ще раз провів переатестацію виробництва, сертифікацію лабораторії, сертифікацію продукції.

У березні 2023 року новий пакет документів був поданий в ДПС, однак ліцензію виробництву не видають.

Тепер ДПС, прийнявши документи до розгляду, вже кілька місяців думає. Без відповідей і дедлайнів, бо під час війни чиновники можуть "думати" безстроково щодо надання адмінітсративних послуг на деокупованих територіях. Навіть якщо це Київщина і вона вже понад рік деокупована. Податківці не зобов'язані надавати послуги в строк, а тому чекайте. Скільки – невідомо. Але хіба для цього приймалася ця постанова!?

До вимушеного простою через втрату ліцензії завод сплачував щомісяця близько 100 млн грн податків (!). Наразі підприємство не працює вже півроку. І поки податкова "думає", бюджет за цей час недоотримав 500 млн грн.

Ще раз! Півмільярда гривень обходиться держбюджету "повільність" ДПС.

З таким підходом податківців до працюючого бізнесу, як ми будемо збирати податки на армію!?

Вже звернулася до ДПС з проханням думати швидше. В даному випадку час – це гроші, при чому не малі.

Більше того, в цьому контексті наша Парламентська спецкомісія по захисту інвесторів вважає за доцільне не лише розібратись, чому так довго і безрезультатно думає Податкова, а й за ініціативи члена нашої Спецкомісії депутатки Лариси Білозір внести зміни до злощасної постанови КМУ N168.

Всі державні органи влади сьогодні мають бути зацікавленими у тому, щоб бізнес мав умови для роботи і працював. А не воротити носом та шукати формальні причини не видавати ліцензії. Чи створювати інші проблеми в роботі. За рахунок податків бізнесу сьогодні ми маємо можливість фінансувати нашу оборону.

Тому ДУМАЙ-ТЕ, шановні податківці, швидше.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Звернення, які нас здивували або як ми захистили виробника протезів

Війна триває майже два роки, в Україні тисячі ветеранів, які втратили кінцівки і потребують протезування, потреба у цьому більша, ніж можуть забезпечити українські виробники...

Український порядок денний у Вашингтоні. Що зараз в пріоритеті?

Кілька днів в Вашингтоні. Багато зустрічей зі старими друзями і ще більше нових контактів: ДержДеп, Департамент оборони, американські аналітичні центри, організації української діаспори, які продовжують допомагати і армії, і в гуманітарних питаннях...

Що думають в Німеччині про Ізраїль і як це вплине на Україну

Обіцяла ділитись з вами інсайдами з Німеччини. Цього разу розповім що у німців думають про ситуацію навколо Ізраїлю і ХАМАС та як це може вплинути на Україну...

Україна має право на антикремлівську люстрацію – висновок Венеційської комісії

Весь тиждень обговорюється висновок Венеційської комісії на наш законопроект 9081 про антикремлівську люстрацію. Нагадаю, суть самого законопроекту максимально проста: заборонити усім, хто був депутатом будь-якого рівня від проросійських партій на момент повномасштабного вторгнення, брати участь у виборах на наступні 10 років...

Розвивайся або помри – як працює Facebook в Кремнієвій Долині

#СтенфордськіЗаписки-4 Поки складаю докупи думки про об'єднання інноваційного сектору в Україні, поділюсь з вами ще одним своїм інсайтом з Кремнієвої Долини...

Чи може Україна стати ''Кремнієвою Долиною'' Європи: 3 ''за'', 3 ''проти''

#СтенфордськіЗаписки-3 Обіцяла поділитись з вами думками чи зможе Україна стати "Кремнієвою Долиною" Європи. Даю вам 3 аргументи "за", 3 – "проти"...