5 грудня 2014, 14:46

Грубе порушення вимоги Регламенту Головою Верховної Ради під час обрання керівників і членів комітетів

4 грудня 2014 року Верховна Рада прийняла постанову про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів (реєстр. N1009), позбавивши фракцію "Опозиційний блок" та інші депутатські групи встановленого Регламентом Верховної Ради та загальновизнаними європейськими стандартами права на пропорційну участь у керівництві комітетів.

Таким рішенням, прийнятим за наполяганням Голови Верховної Ради та очільника найбільшої фракції, було грубо порушено вимоги статті 81 Регламенту Верховної Ради (який є законом), згідно з частиною четвертою якої встановлено, що розподіл посад голів комітетів, перших заступників, заступників голів, секретарів та членів комітетів визначаються пропорційно від кількісного складу депутатських фракцій (депутатських груп).

Отже, було порушено не лише вітчизняне законодавство, але й всі можливі стандарти парламентської діяльності в демократичній державі.

Складається переконливе враження, що у новообраному парламенті влада опозицію не тільки не хоче чути, але й не хоче бачити взагалі, а деякі депутати закликають до застосування сили до опозиційних депутатів.

Окрім того, ми спостерігаємо систематичні порушення Регламенту Верховної Ради її спікером під час розгляду питань і голосування, "кнопкодавство" з боку депутатів більшості.

У попередніх скликаннях парламенту опозиція була представлена у президії віце-спікером. Так, у Верховній Раді сьомого скликання цю посаду отримала фракція "Свободи", як би комусь цього не хотілося. Однак, право опозиції на цю посаду було дотримане і парламентська більшість голосувала за запропоновану кандидатуру.

За загальновизнаними європейськими стандартами за опозицією мають бути закріплені комітети, які дозволяють контролювати владу, зокрема в українському парламенті це мали б бути комітети з питань запобігання і протидії корупції, прав людини, правової політики і правосуддя, Регламенту, свободи слова, соціальної політики, захисту пенсіонерів, а також Спеціальна контрольна комісії з питань приватизації і Рахункова палата.

Опозиційний блок пропонував закріпити за ним посади голів лише трьох парламентських комітетів: свободи слова, з питань Регламенту та прав людини, але і ця дуже скромна пропозиція не була навіть належним чином розглянута.

Нам залишається лише сподіватися, що допущені Головою Верховної Ради і парламентською більшістю помилки будуть виправлені і не стануть засадами їх роботи в майбутньому.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ЛОТ "БІЛЬШОВИК" – ПРОДАНО!

Колишній завод "Більшовик" продали на аукціоні за 1,429 млрд 17 тис. гривень. Його ціна під час торгів зросла всього на 40 млн грн. Придбала актив ТОВ "Дженерал Комерс"...

Критикувати треба не людину, а її дію, позицію або підхід

В Україні культура політичної критики розвинена слабко. Зазвичай, вона забарвлена популізмом та демагогією. Я вже зазначав якось, що політичні лідери мають бути прикладом для людей...

Партійні рейтинги. Яку ідеологію обирають українці?

Ознайомився з останніми партійними рейтингами в Україні і задумався над тим, що в нас немає класичних партій з чіткою ідеологією. Є певні мікси, де основним важелем впливу на вибір громадянами тієї чи іншої партії є проголошені соціально-економічні ініціативи та можливості політичного маркетингу...

Apple, SpaceX і Україна

​А чи знали ви, що зовсім нещодавно, на початку вересня, з космодрому ВВС США в окрузі Санта-Барбара злетіла ракета Alpha компанії Firefly Aerospace? Що дивного? – запитаєте ви...

Про християнські цінності

Прагматизм, гонитва за наживою, ставлення до інших як до товару, агресія, неповага один до одного та державних інститутів – реалії сучасного технологічно та інформаційно розвиненого суспільства...

Законопроект про скасування довічного позбавлення волі для жінок подано до Верховної Ради України

20 червня 2019 року у Верховній Раді України за реєстраційним номером 10392 було зареєстровано проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скасування довічного позбавлення волі для жінок) ", автором якого я є...