1 вересня 2015, 19:50

ПРИЙШОВ ЧАС СХАМЕНУТИСЯ!

Жахлива новина сколихнула країну напередодні світлого свята – Дня знань...

Три втрачені життя, більше сотні поранених і психологічна травма в серці кожної людини, що вболіває за долю нашої України. Не на полі бою, – під стінами парламенту загинули і постраждали безневинні люди, які забезпечували конституційні права на мирні зібрання. Найщиріші співчуття рідним і близьким загиблих та постраждалих.

Прикро, боляче, нестерпно бачити як руйнуються інституційні засади демократії, заради втілення яких, в тому числі і я прийшов в політику.

Але не лише ці відчуття спонукають мене зараз говорити публічно. Я намагаюся подивитися у майбутнє моєї країни. Що на неї чекає? Що може зупинити насилля і радикалізм? Які кроки повинні зробити політики та громадяни, щоб ці події стали для нас уроком, а не черговою віхою у загостренні конфліктності у суспільстві, особливо на тлі жахливого падіння рівня життя людей? Як нам повернутися до розбудови європейських стандартів?

Доля країни, на моє глибоке переконання, плекається сьогодні кожним з нас. Але роль ця не однакова.

Важливим фактором подій стало громадянське суспільство. І його вплив з часом має зростати, однак ніхто не зможе зняти або перебрати на себе відповідальність за сьогодення і майбутнє України з нас, політиків.

Саме ми є тим суспільним інститутом, який в умовах демократичного ладу зобов'язаний діяти злагоджено і конструктивно, спрямовуючи свої зусилля на покращення умов життя звичайних громадян. Політики зобов'язані об'єднувати суспільство, пропонуючи спільний "план майбутнього", примиряти через цивілізовану дискусію радикалів з різних таборів. Демонструвати приклад високої культури дискусії, навіть у складних державотворчих питаннях.

Саме такий стиль політичної діяльності я вважаю єдино можливим під час численних випробовувань, що їх зараз проходить як вся наша країна, так і кожна родина, кожна людина.

Я вірю, що в стінах українського парламенту, у виконавчій та судовій владі, в органах місцевого самоврядування зможе утворитися співтовариство здорового глузду та справжньої відповідальності, де політики, не залежно від того чи є вони представниками влади або опозиції, зможуть піднятися до рівня державних діячів. Усвідомлять, що всі ми перебуваємо в "одному човні", яким є Україна, і кожен на своєму місці буде сумлінно виконувати свою роботу. А її вистачить всім: і владі, реалізуючи справжні реформи, і опозиції, яка шляхом аналізу владних рішень і своїми альтернативними, конструктивними пропозиціями зможе допомогти у державотворчих процесах.

Чи можливо це? Чи реально? Впевнений – так, якщо ми знайдемо у собі сили схаменутись і не бачити в опонентові ворога, в людині з іншими поглядами або в представникові іншої політичної сили об'єкта для знищення (політичного або, навіть, фізичного).

Це – можливо, якщо ми згадаємо своє християнське коріння, в основі якого є Любов.

Відповідаючи добрим словом на агресію, готовністю до діалогу в дискусії, ми повернемо не лише надію, але і впевненість в серця наших громадян, де б вони не жили: на заході чи сході, півдні чи півночі.

Переконаний, що саме християнсько-демократична ідеологія як така, що не допускає насилля і радикалізму, спонукає до співпраці - і повинна стати державотворчим фундаментом наших перетворень... Але про ідеологію вже в іншій статті.

Запрошую до дискусії щодо зміни політичної культури всіх однодумців.



Прийшов час єднатися, адже йдеться про наше спільне майбутнє у власній країні!



Електронна пошта для листування: press.miroshnychenko@gmail.com

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ЛОТ "БІЛЬШОВИК" – ПРОДАНО!

Колишній завод "Більшовик" продали на аукціоні за 1,429 млрд 17 тис. гривень. Його ціна під час торгів зросла всього на 40 млн грн. Придбала актив ТОВ "Дженерал Комерс"...

Критикувати треба не людину, а її дію, позицію або підхід

В Україні культура політичної критики розвинена слабко. Зазвичай, вона забарвлена популізмом та демагогією. Я вже зазначав якось, що політичні лідери мають бути прикладом для людей...

Партійні рейтинги. Яку ідеологію обирають українці?

Ознайомився з останніми партійними рейтингами в Україні і задумався над тим, що в нас немає класичних партій з чіткою ідеологією. Є певні мікси, де основним важелем впливу на вибір громадянами тієї чи іншої партії є проголошені соціально-економічні ініціативи та можливості політичного маркетингу...

Apple, SpaceX і Україна

​А чи знали ви, що зовсім нещодавно, на початку вересня, з космодрому ВВС США в окрузі Санта-Барбара злетіла ракета Alpha компанії Firefly Aerospace? Що дивного? – запитаєте ви...

Про християнські цінності

Прагматизм, гонитва за наживою, ставлення до інших як до товару, агресія, неповага один до одного та державних інститутів – реалії сучасного технологічно та інформаційно розвиненого суспільства...

Законопроект про скасування довічного позбавлення волі для жінок подано до Верховної Ради України

20 червня 2019 року у Верховній Раді України за реєстраційним номером 10392 було зареєстровано проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скасування довічного позбавлення волі для жінок) ", автором якого я є...