ДОБРОЧЕСНІСТЬ – НАРІЖНА ЦІННІСТЬ В ХРИСТИЯНСЬКОМУ ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
В попередніх дописах були розглянуті такі цінності християнського демократичного суспільства як милосердя, прощення, покаяння і смирення.
Сьогодні розглянемо доброчесність як наріжну цінність в християнському демократичному суспільстві.
В українській мові основними синонімами слова "доброчесність", в значенні прийнятному для нашого випадку, є такі слова: сумлінність, добропристойність, добропорядність.
Доброчесність для християн полягає в усвідомленому добровільному служінню добру у відповідності до заповідей і законів Божих. Апостол Петро говорив з цього приводу так:
"І живу вже не я, а Христос проживає в мені. А що я живу в тілі тепер, живу вірою в Божого Сина, що мене полюбив, і видав за мене Самого Себе." (До Галатів 2:20).
Християни з давніх-давен проявляли своє суспільне служіння, зокрема, у благодійній діяльності, створюючи притулки або лікарні для знедолених, роздаючи їжу жебракам тощо.
В демократичному суспільстві громадяни проявляють свою доброчесність у різних формах. Це і волонтерська діяльність, і різноманітна допомога ближньому, але саме працюючи на державній службі, в органах місцевого самоврядування, в суспільних інститутах (передусім, у закладах освіти, медицини і культури) людина має проявляти якості доброчесного члена суспільства.
Ключову роль доброчесність повинна відігравати і в діяльності політиків як тих, які перебувають при владі, так і опозиційних.
Саме політики є мірилом доброчесності всього суспільства, оскільки вони відображають не лише настрої та інтереси своїх виборців, але й рівень зрілості, розвитку та відповідальності самого суспільства.
Коли під час виборів громадянин з тих чи інших міркувань віддає свій голос за певного кандидата чи партію, він має розуміти та усвідомлювати, яку політику будуть реалізовувати його обранці і наскільки доброчесними вони будуть.
У разі, якщо довіра громадянина не буде виправдана його обранцями, то він має це усвідомити і зробити відповідні висновки. В демократичному суспільстві працюють механізми підзвітності і підконтрольності обраних політиків аж до їх відкликання. Більше того, політик, який не зміг виконати свою передвиборчу програму, якщо він дійсно є доброчесним, має достроково припинити свої повноваження або, принаймні, не висувати свою кандидатуру на чергових виборах. Але помилки вже допущені, час згаяно. Як же цьому запобігти?
В зазначеному контексті вкрай важливо, щоб виборці ще під час голосування не припускалися помилок і обирали дійсно доброчесних і достойних кандидатів. Сам Ісус Христос дав нам чітку настанову з цього питання:
"Стережіться фальшивих пророків, що приходять до вас в одежі овечій, а всередині хижі вовки. По їхніх плодах ви пізнаєте їх." (Від Матвія 7:15,16).
Таким чином, саме в християнському демократичному суспільстві доброчесність як наріжна суспільна цінність може бути реалізована в повній мірі.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.