8 грудня 2015, 11:10

ДОБРОЧЕСНІСТЬ – НАРІЖНА ЦІННІСТЬ В ХРИСТИЯНСЬКОМУ ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

В попередніх дописах були розглянуті такі цінності християнського демократичного суспільства як милосердя, прощення, покаяння і смирення.

Сьогодні розглянемо доброчесність як наріжну цінність в християнському демократичному суспільстві.

В українській мові основними синонімами слова "доброчесність", в значенні прийнятному для нашого випадку, є такі слова: сумлінність, добропристойність, добропорядність.

Доброчесність для християн полягає в усвідомленому добровільному служінню добру у відповідності до заповідей і законів Божих. Апостол Петро говорив з цього приводу так:

"І живу вже не я, а Христос проживає в мені. А що я живу в тілі тепер, живу вірою в Божого Сина, що мене полюбив, і видав за мене Самого Себе." (До Галатів 2:20).

Християни з давніх-давен проявляли своє суспільне служіння, зокрема, у благодійній діяльності, створюючи притулки або лікарні для знедолених, роздаючи їжу жебракам тощо.

В демократичному суспільстві громадяни проявляють свою доброчесність у різних формах. Це і волонтерська діяльність, і різноманітна допомога ближньому, але саме працюючи на державній службі, в органах місцевого самоврядування, в суспільних інститутах (передусім, у закладах освіти, медицини і культури) людина має проявляти якості доброчесного члена суспільства.

Ключову роль доброчесність повинна відігравати і в діяльності політиків як тих, які перебувають при владі, так і опозиційних.

Саме політики є мірилом доброчесності всього суспільства, оскільки вони відображають не лише настрої та інтереси своїх виборців, але й рівень зрілості, розвитку та відповідальності самого суспільства.

Коли під час виборів громадянин з тих чи інших міркувань віддає свій голос за певного кандидата чи партію, він має розуміти та усвідомлювати, яку політику будуть реалізовувати його обранці і наскільки доброчесними вони будуть.

У разі, якщо довіра громадянина не буде виправдана його обранцями, то він має це усвідомити і зробити відповідні висновки. В демократичному суспільстві працюють механізми підзвітності і підконтрольності обраних політиків аж до їх відкликання. Більше того, політик, який не зміг виконати свою передвиборчу програму, якщо він дійсно є доброчесним, має достроково припинити свої повноваження або, принаймні, не висувати свою кандидатуру на чергових виборах. Але помилки вже допущені, час згаяно. Як же цьому запобігти?

В зазначеному контексті вкрай важливо, щоб виборці ще під час голосування не припускалися помилок і обирали дійсно доброчесних і достойних кандидатів. Сам Ісус Христос дав нам чітку настанову з цього питання:

"Стережіться фальшивих пророків, що приходять до вас в одежі овечій, а всередині хижі вовки. По їхніх плодах ви пізнаєте їх." (Від Матвія 7:15,16).

Таким чином, саме в християнському демократичному суспільстві доброчесність як наріжна суспільна цінність може бути реалізована в повній мірі.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ЛОТ "БІЛЬШОВИК" – ПРОДАНО!

Колишній завод "Більшовик" продали на аукціоні за 1,429 млрд 17 тис. гривень. Його ціна під час торгів зросла всього на 40 млн грн. Придбала актив ТОВ "Дженерал Комерс"...

Критикувати треба не людину, а її дію, позицію або підхід

В Україні культура політичної критики розвинена слабко. Зазвичай, вона забарвлена популізмом та демагогією. Я вже зазначав якось, що політичні лідери мають бути прикладом для людей...

Партійні рейтинги. Яку ідеологію обирають українці?

Ознайомився з останніми партійними рейтингами в Україні і задумався над тим, що в нас немає класичних партій з чіткою ідеологією. Є певні мікси, де основним важелем впливу на вибір громадянами тієї чи іншої партії є проголошені соціально-економічні ініціативи та можливості політичного маркетингу...

Apple, SpaceX і Україна

​А чи знали ви, що зовсім нещодавно, на початку вересня, з космодрому ВВС США в окрузі Санта-Барбара злетіла ракета Alpha компанії Firefly Aerospace? Що дивного? – запитаєте ви...

Про християнські цінності

Прагматизм, гонитва за наживою, ставлення до інших як до товару, агресія, неповага один до одного та державних інститутів – реалії сучасного технологічно та інформаційно розвиненого суспільства...

Законопроект про скасування довічного позбавлення волі для жінок подано до Верховної Ради України

20 червня 2019 року у Верховній Раді України за реєстраційним номером 10392 було зареєстровано проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скасування довічного позбавлення волі для жінок) ", автором якого я є...