Юрій Мірошниченко Народний депутат України

ФІЗКУЛЬТУРА І СПОРТ У ХРИСТИЯНСЬКОМУ ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

12 січня 2016, 08:34

В попередніх дописах було обґрунтовано обрання християнства як органічної для нашого народу світоглядної і морально-етичної платформи, на основі якої мають будуватися моделі суспільного, культурного і соціально-економічного розвитку України, розглянуто питання людини і її свободи в християнстві, основоположних свобод і прав людини в демократичному суспільстві.

Сьогодні пропоную докладно зупинитися на питаннях фізкультури і спорту в християнському демократичному суспільстві.

Фізичні вправи (зайняття фізичною культурою в сучасному світі) людина освоїла з давніх-давен. Так, стародавні мисливці і риболови тренувалися для набуття навичок і підвищення майстерності. З давніх часів відомі їхні змагання. Довершеного вигляду змагання на силу, швидкість і витривалість набули в античному світі, найбільш яскравою пам'яткою були Олімпійські ігри у Стародавній Греції, які стали прообразом сучасного олімпійського руху.

Перші отці християнства, спостерігаючи за тренуваннями і змаганнями античних спортсменів, наводили їх суперництво (винятково за його формою) як приклад для подвижницької діяльності християн. Однак, християни мають принципово іншу мету: вони прагнуть не перемоги у змаганні, не земної слави, а служіння Господу і життя вічного. Так, апостол Павло писав: "Хіба ви не знаєте, що ті, хто на перегонах біжить, усі біжать, але нагороду приймає один? Біжіть так, щоб одержали ви! І кожен змагун від усього стримується; вони ж щоб тлінний прийняти вінок, але ми щоб нетлінний. Тож біжу я не так, немов на непевне, борюся не так, немов би повітря б'ючи" (1 до Коринтян 9:24-26) .

Після прийняття Римською імперією християнства олімпійські ігри були заборонені у 394 році, а гладіаторській бійки – у 400 році. Причинами таких рішень стала несумісність зазначених змагань у їх тодішньому вигляді з християнськими цінностями. Під час олімпійських ігор і гладіаторських бійок приносилися жертви ідолам (ідолопоклонство), спортсмени гинули і калічилися, глядачі впадали в нездоровий несамовитий і шалений азарт.

Біблія ж однозначно навчає християн:

"Тож про споживання ідольських жертов ми знаємо, що ідол у світі ніщо, і що іншого Бога нема, окрім Бога Одного." (1 до Коринтян 8:4).

"... Що ідольська жертва є щось? Чи що ідол є щось? Ні, але те, що в жертву приносять, демонам, а не Богові в жертву приносять. Я ж не хочу, щоб ви спільниками для демонів стали. Бо не можете пити чаші Господньої та чаші демонської; не можете бути спільниками Господнього столу й столу демонського" (1 до Коринтян 10:19-21).


Водночас, отці церкви схвалювали фізичні вправи юнаків, особливо у гімнастичних школах, стриманість, аскетизм античних спортсменів, засуджуючи при цьому прагнення до марнославства і земних почестей. І навіть змагання допускалися, якщо вони були спрямовані на зміцнення фізичного і духовного здоров'я молоді.

Таким чином, ранні християни не заперечували зайняття спортом і особливо фізкультурою, якщо вони були корисні для здоров'я, але наполягали, що ці зайняття мають узгоджуватися і не суперечити християнським цінностям.

Займаючись фізичними вправами чи беручи участь у змаганнях, християнин повинен зберігати у серці своєму образ Божий, утримуватися від конфліктів, лихослів'я, надмірного азарту, задання травм опонентам, гніву, інших гріховних діянь. Звичайно, що у дні посту, потрібно утримуватися від змагань, що мають ознаки розваг або пробуджують азарт, але фізичні вправи, корисні для фізичного і духовного здоров'я, допустимі і в дні посту.

Біблія дає християнам чітку настанову з цього приводу:

"Тішся, юначе, своїм молодецтвом, а серце твоє нехай буде веселе за днів молодощів твоїх! І ходи ти дорогами серця свого й видінням очей своїх, але знай, що за все це впровадить тебе Бог до суду!" (Екклезіяст 11:9) .

Врешті-решт, у будь-якій справі християни мають визначитися:

"... виберіть собі сьогодні, кому будете служити... А я та дім мій будемо служити Господеві" (Ісус Навин 24:15) .

Сучасне християнство культивує зайняття фізкультурою і спортом вже навіть і на інституціональному рівні. Так, відомі успішні приклади відкриття спортивних секцій при храмах, літні християнські табори. Водночас, Біблія вчить нас "... вправа тілесна мало корисна, а благочестя корисне на все, бо має обітницю життя теперішнього та майбутнього" (1 Тимофію 4:7,8) . Тобто пріоритет у таких християнських секціях і таборах має віддаватися саме духовному християнському вихованню, а фізичні вправи і спортивні змагання мають підпорядковуватися йому.

Наріжними принципами сучасної демократії є змагальність і суперництво (конкуренція).

Ми бачимо, на прикладі фізкультури і спорту, що виховання у дітей пріоритету духовних, християнських цінностей, дозволить їм в дорослому житті керуватися християнськими цінностями у справах суспільних, політичних, економічних тощо.

Таким чином, саме в християнському демократичному суспільстві фізкультура і спорт, які культивуються на основі християнських цінностей, стають важливою складовою суспільного життя.

Коментарі — 10
Mykola_Berezen _ 04.02.2016 12:52
IP: 176.8.116.---
Николай Южный:
Пане Николай, у мене до Вас просьба, так як я на ФБ забанений...Поздоровте на ФБ мого друга Yuora Chekas з днем народження...Від Миколи Злочевського. Дякую!
SARA21 _ 15.01.2016 00:33
IP: 91.226.4.---
Ой Юра появився,звідкіль приїхав з Америки чи з Багам,працював би ти Юра краще,а не свої писульки писав.Спорт до Християнства примазав,шість днів працюй в поті лиця,а сьомий віддай Богові,а ти шість віддихаєш,а сьомий працюєш аби як.То ні народу ні Богові від тебе користі ніякої.
jrmo _ 13.01.2016 00:20
IP: 46.133.50.---
Бог в біблії про спорт не згадував. Але 6 днів робити, а сьомий віддихати – так. А у нас депутати день працюють- сім віддихають.
-Vesna- _ 12.01.2016 15:22
IP: 93.72.134.---
Татьяна Костина:
Эка Вас поперло...:світогляд- морально-етична платформа- моделі суспільного, культурного і соціально-економічного розвитку України- питання людини і її свободи в християнстві, основоположних свобод і прав людини в демократичному суспільстві...фiзкультура...)))

Это чЁ стеб такой? это ж сколько лишних слов, вместо простого: в здоровом теле здоровый дух...Юра делайте зарядку, занимайтесь спортом и помогайте бойцам нашей армии быть здоровыми и сильными.И обязательно молитесь за победу Украины и утром и вечером. И будет у нас здоровое, демократическое общество с христианскими ценностями. Политическая пенсия для Вас обязательна и показательна! Приобщите к спорту и помощи Украинской армии Литвина, Герман, Шуфрича,Королевскую и иже с ними.Только пусть о Вашей помощи расскажут именно бойцы с окопов,которые сейчас защищают нашу Украину, чтобы у нас были эти самые демократические ценности и все мы могли думать о физкультуре, а не о войне.
Супер!
Пет Ер _ 12.01.2016 13:38
IP: 92.249.123.---
Мабуть гроші закінчились...
Николай Южный _ 12.01.2016 13:11
IP: 91.239.137.---
Во бля в натурі – ще один проповідник секти – посольства Якунуковича с проповідями в єфір вийшов, скоро брат його Сандей Аделанжа без хліба зостанеться.
Adam Viter _ 12.01.2016 12:56
IP: 92.112.213.---
Яценюк заявив, що на "тушок" тиснули люди Віктора Януковича (в число цих людей Януковича, під номером Nодин, входив предсавник президента у Верховній Раді – Юрій Мырошниченко) – шляхом погроз їх бізнесу або прямого підкупу. Він стверджував, що за вихід з "Батьківщини" депутатам пропонували п'ять мільйонів доларів, плюс 100 тисяч доларів щомісячного утримання.
Скосар також був серед тих, хто не голосував за відставку уряду Миколи Азарова, а також серед тих, хто разом з комуністами і регіоналами підписав лист до польського сейму з проханням визнати геноцидом поляків події на Волині1942-1944 років.
Чи реально були ці мільйони $ США, якщо за зраду Держави і вихід з "Батьківщини" депутатам від комуністів і регіоналів Януковича пропонували лише п'ять мільйонів доларів США, плюс 100 тисяч доларів щомісячного утримання?
Невже 5 колона ФСБ, ГРУ Путіна в Україні була така високооплачувана? Коли про це напише представник Януковича у Верховній Раді України Мірошниченко, хоч би для прокурора
Татьяна Костина _ 12.01.2016 11:14
IP: 176.110.9.---
Эка Вас поперло...:світогляд- морально-етична платформа- моделі суспільного, культурного і соціально-економічного розвитку України- питання людини і її свободи в християнстві, основоположних свобод і прав людини в демократичному суспільстві...фiзкультура...)))

Это чЁ стеб такой? это ж сколько лишних слов, вместо простого: в здоровом теле здоровый дух...Юра делайте зарядку, занимайтесь спортом и помогайте бойцам нашей армии быть здоровыми и сильными.И обязательно молитесь за победу Украины и утром и вечером. И будет у нас здоровое, демократическое общество с христианскими ценностями. Политическая пенсия для Вас обязательна и показательна! Приобщите к спорту и помощи Украинской армии Литвина, Герман, Шуфрича,Королевскую и иже с ними.Только пусть о Вашей помощи расскажут именно бойцы с окопов,которые сейчас защищают нашу Украину, чтобы у нас были эти самые демократические ценности и все мы могли думать о физкультуре, а не о войне.
Микола Злочевський _ 12.01.2016 10:45
IP: 176.8.118.---
Мыкола Запердоленко:
Иван Орлов:
Бійтеся Бога, кацапонацисти! На святу людину таке казати...
Мыкола Запердоленко _ 12.01.2016 09:09
IP: 104.197.239.---
Иван Орлов:
Что-то Мирошниченко сильно в "Бога" ударился, может ему пойти в монахи?
Держится подальше от хунты,что бы народ его за яйца вместе с ними не подвесил.
Україна та Європа932 Уряд реформ316 Aтака Путіна1114 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте