Українець став нацистом без суду або історія про журналістську етику
Вітчизняні ЗМІ, не дочекавшись рішення суду, визнали українця нацистом. Таке враження склалось під час перегляду стрічки сьогоднішніх новин, що стосується судової справи Івана Дем'янюка. Звісно, якщо буде доведено, що ця людина причетна до загибелі тисяч в'язнів в нацистських концтаборах, то має понести за це покарання. Водночас, інтерес України до цієї справи також є зрозумілим, оскільки Іван Дем'янюк – українець за походженням. Але, оцінка суспільства та в першу чергу, засобів масової інформації, в такій драматичній історії, мали б бути більш коректними і виваженими, бо мова йде про репутацію живою людини та пам'ять тисячі загиблих. І тому, коли в стрічці Укрнету я побачив заголовки новин на кшталт:"Украинскому нацисту разрешили остаться в США", я подумав, що мова йде про якусь нову справу, або Івана Дем'янюка визнали винним. Як виявилось, ні! Новина полягає лише в тому, що Івану Дем'янюку, якого ПОКИ ЩЕ ЛИШЕ підозрюють в пособництві нацистам під час Другої Світової війни, дозволили залишитися в США поки імміграційний суд розглядає скаргу на рішення екстрадувати його до Німеччини.
Скажіть, будь ласка, люди, які вигадують заголовки новин, повинні дотримуватись елементарних норм журналістської етики. І звідки така готовність без вироку суду, без висновків німецької прокуратури, незважаючи на аргументи Ізраїльських адвокатів Дем'янюка та рішення Ізраїльського Верховного Суду, який відмінив йому вирок в 1993 році, визнати свого співвітчизника нацистом?!
Ось так, деякі вітчизняні медіа повідомили суспільству про рішення суду, яке стосується нашого співвітчизника та, провинна якого ще не доведена:
Бывшему нацисту Ивану Демьянюку разрешили остаться в США
Нациста Демьянюка не выдадут Германии?
США решили оставить у себя 89-летнего украинца-нациста
Чомусь, дехто з представників ЗМІ спромігся подати цю новину більш коректно, не обмінюючи етику на скандальну привабливість матеріалу:
Обвинуваченого в пособництві нацистам українця поки що залишать у США
Демьянюк останется в США на рассмотрение апелляции по его депортации в ФРГ
Демьянюк обжаловал решение о своей депортации в Германию
Останнім часом багато говориться про неетичну поведінку українських політиків. Проте, нажаль, іноді й українським ЗМІ вдається виглядати "не гірше" за політиків. Безумовно, мова йде не про всіх журналістів. Але ті, хто нехтують принципами професійної етики, заслуговують принаймні на осуд читачів чи колег по цеху.