Обаму просять відновити роботу консульства США в Одесі
Поки вирішується питання надання військової допомоги Україні, країни великої сімки можуть використати додаткові інструменти для стримування російської агресії в Україні. Розширення мережі дипломатичних представництв найбільш впливових держав Світу у ключових містах Сходу та Півдня України продемонструє реальну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Відкриття нових дипломатичних представництв держав членів Великої сімки дозволить цивілізованому Світу отримувати об'єктивну та оперативну інформацію з найважливішого на сьогодні регіону Європи, де проходить точка перетину Сходу та Заходу. А в подальшому це допоможе значно збільшити економічну та культурну співпрацю між країнами.
Російська Федерація має в Україні 7 дипломатичних представництв, натомість США мають лише посольство у Києві. Росія використовує свої дипломатичні представництва для активної інформаційної роботи з місцевих населенням, для роботи з регіональними елітами, роботи спецслужб і ця діяльність має свої наслідки. Думаю Сполучені Штати та інші Великі Держави можуть наслідувати Росію в цьому, тим більше, що для цього є історичні передумови.
Наприклад, консульство США розташовувалося в Одесі з 1830 по 1918 роки, що сприяло активній економічній та торгівельній співпраці міста з американськими компаніями. Консульство припинило свою роботу у 1918 році через окупацію міста радянськими військами. Президент США Ендрю Джексон у 1829 році призначив першого американського консула в Одесі – Чарльза Райнда судновласника з Нью-Йорка.18 червня 2013 року посол США в Україні Джон Теффт урочисто відкрив меморіальну дошку в пам'ять про Американське консульство в Одесі на будівлі (провулок Чайковського, 6), де воно колись працювало.
Я наважився вийти з пропозицією і Народне віче одеситів "Проти російської агресії" 30 серпня одноголосно проголосувало за ідею по відновленню в Одесі консульства Сполучених Штатів Америки. Одесити публічно звернулись до Президента Сполучених Штатів Америки Барака Обами з відповідним проханням. "Одеса європейське місто з багатою історією міжнародних стосунків. Сьогодні нашому місту вкрай необхідно відновлення представництва США в Одесі, як стратегічного партнера та союзника України у боротьбі проти Російської Федерації. Це стане додатковим чинником дипломатичної безпеки українського Півдня та буде мати позитивний стабілізуючий ефект. Солдати Путіна не наважаться увійти в місто, де буде розташовуватися представництво найбільш потужної держави світу" – такі слова лунали на багатотисячному народному віче в Одесі.
Мабуть це перший в історії США випадок, коли мешканці територіальної громади міста у дружній державі напряму звертаються до Президента Америки і просять відновити роботу дипмісії. Американське консульство вже працювало у місті до радянської окупації, то ж Одеса це практично канонічно-дипломатична вотчина США.
Розпочинається громадська кампанія щодо підтримки цієї пропозиції та втіленню її у життя. Вже найближчим часом, одесити сподіваються на підтримку влади, бізнесу, ЗМІ та діаспори, але найголовніше – ми сподіваємось, що слова про підтримку України з боку Америки будуть підкріплені стрімкими та рішучими кроками, принаймні у дипломатичній площині.
Американське консульство в Одесі (1830-1918)