25 грудня 2013, 17:18
Чорна мітка для Віталія Захарченка
Жорстоке побиття Тетяни Чорновол стало останньою краплею в серії зухвалих злочинів, вчинених безпосередньо міліцією чи за її сприяння проти громадян України за останній місяць. Це перехід межі. Таке не пробачається.
Сьогодні я особисто передала представнику МВС – начальнику управління зв'язків з громадськістю Бурлакову С.В. – вимогу про відставку Захарченко В.Ю. із зібраними під час пікету підписами та чорну мітку.
В разі, якщо до завтра відповідну заява про відставку не буде подано, ми вважатимемо Віталія Захарченка організатором всіх злочинів, вчинених українською міліцією протягом останнього місяця і вручимо йому відповідне повідомлення про підозру.
Міністру внутрішніх справ України
Захарченко Віталію Юрійовичу
вул. Академіка Богомольця, 10,
м. Київ, 01601, Україна
25.12.2013 р.
Ми, громадяни України, просто люди, що підписалися нижче вимагаємо від Вас негайно піти у відставку. Події останнього місяця показали, що Ви не здатні виконувати свої прямі обов'язки: найголовніше завдання і взагалі мета існування міліції в Україні – захист життя, здоров'я, прав і свобод громадян – повністю Вами провалено.
Замість виконання своїх обов'язків Ваше міністерство з Вашого відома вчинило і продовжує вчиняти злочини проти людей, яких має захищати: кривавий розгін мирних демонстрантів в ніч на 30-те листопада на Майдані Незалежності, явне перевищення владних повноважень, садистське жорстоке побиття і/або затримання випадкових мирних учасників протесту, зокрема, журналістів перед Адміністрацією Президента 1-го грудня, продовження злочинних дій – спроба розгону і побиття мирних протестантів в ніч на 11-те грудня.
Жодний працівник Вашого відомства протягом майже місяця з моменту вчинення першого злочину не звільнений з лав МВС, нікого з працівників МВС не повідомлено про підозру у вчиненні даних злочинів. Все організоване та за всіма ознаками – злочинне угруповання МВС продовжує злочинну діяльність проти своїх громадян.
При цьому розслідування численних злочинів, вчинених по відношенню до активістів та організаторів мирних акцій протесту у період з 22 листопада 2013 року Вашим міністерством фактично ігнорується. Ми бачимо відмову від проведення всього комплексу слідчих дій та затягування розслідування справ у всіх без виключення провадженнях, відкритих за фактами нападів на активістів акцій протесту.
Так 22 листопада у Феодосії було здійснено напад на організатора місцевої протестної акції Сергія Мокренюка. За декілька днів в вечорі 27 листопада у Сімферополі йому ж було пошкоджено автомобіль.
25 листопада групою з декілька десятків невстановлених осіб було здійснено напад на наметове містечко прихильників євроінтеграції, встановлене у центрі Дніпропетровська. Ушкодження під час нападу отримав співорганізатор протестної акції Сергій Романенко та ще 6 мітингувальників. Працівники міліції, які були присутні під час інциденту не зробили нічого, щоб захистити потерпілих.
27 листопада у Києві було спалено автомобіль лідера руху "Спільна справа" Олександра Данилюка.
Уніч з 29 на 30 листопада у Івано-Франківську невідомими був жорстоко побитий співорганізатор місцевого Євромайдану Максим Кицюк, який отримав черепно-мозкову травму та множинні пошкодження ніг. Характер нападу свідчить про його політичне підґрунтя.
В вечорі 30 листопада у Тернополі невідомими був побитий місцевий громадський активісттВолодимир Ханас.
В вечорі 6 грудня у Луганську було підпалено автомобіль відомого адвоката та одного зі співорганізаторів місцевих акцій протесту Ігоря Чудовського.
В ніч на 16 грудня в Ужгороді було спалено автомобіль одного з організаторів місцевих акцій протесту Ярослава Шафаря.
20 грудня у Сімферополі було розгромлено автомобіль співкоординатора місцевих протестних акцій Сергія Ковальського. Ймовірно, напад на автомобіль було здійснено з застосуванням вогнепальної зброї.
21 грудня у місті Арциз Одеської області було спалено автомобіль активіста Євгена Буркута, яким він протягом місяця возив до Києва бажаючих взяти участь у акціях протесту.
22 грудня у Житомирі у під'їзді власного будинку невідомими було здійснено напад на голову місцевого осередку "Демократичного Альянсу" Дмитра Ткачука.
Раніше 23 та 28 листопада у Житомирі групою невстановлених осіб було двічі побито редактора газети "20 хвилин" Влад Пучич, а 15 грудня нападу піддався голова місцевого осередку ВО "Свобода" Віктор Брокарєв. Загалом у період з початку акцій протесту невідомими нападниками було пошкоджено 7 автомобілів, що належали місцевим активістам, які організовували та брали участь у мирних зібраннях.
У ніч з 23 на 24 грудня у Харкові було підпалено автомобіль місцевого активіста "Євромайдану". Раніше, 13 грудня у Харкові невідомі спалили мікроавтобус. . Обидві автівки організатори місцевого Євромайдану використовували для транспортування обладнання з офісу харківського відділення товариства "Просвіта" до пам'ятника Шевченку та назад. А вночі 20 грудня побили скло у вікнах приміщення харківського відділення об'єднання "Просвіта", де тимчасово розміщувався штаб місцевого "Євромайдану", та розписали офіс брудними написами.
В вечорі 24 грудня у центрі Харкова невідомими здійснено збройний напад на місцевого активіста, співорганізатора протестних акцій Дмитра Пилипця, якому під час сутички було нанесено числені ножові поранення.
В ніч на 25 грудня у Борисполі невідомими з особливою жорстокістю побита відома журналістка та громадська активістка Тетяна Чорновол.
Жодний із цих злочинів не розкрито. Жодну особу не повідомлено про підозру. Динаміка розвитку подій свідчить, що безкарність нападників провокує все більш жорстокі злочини щодо громадянських та політичних активістів.
Зауважимо, що вказані факти є не побутовими злочинами, а, скоріш за все, спланованою стратегією, яку втілюють для досягнення "охолоджувального ефекту" для суспільної дискусії з питань оцінки політики чинної влади. Що, відповідно до стандартів Європейського Суду з Прав Людини, є грубим і неприпустимим порушенням свободи вираження поглядів та свободи мирних зібрань.
На підставі вищезазначеного, ст. 1, 2, 7 Закону "Про міліцію", ст. 18 Закону України "Про Кабінет Міністрів"
ВИМАГАЄМО
НЕГАЙНО НАПИСАТИ І ПОДАТИ ЗАЯВУ ПРО ВІДСТАВКУ
Додаток: чорна мітка
1. Євгенія Закревська
2. Ігор Луценко
3. Марія Лебедєва
4. Костянтин Рєуцький Правозахисний центр "Поступ"
5. Українська Гельсинська спілка з прав людини
Поставити свій підпис онлайн можна тут
Скачати док-файл вимоги для направлення паперового листа можна тут
Не забувайте вкладати в конверт чорну мітку... їх є безліч дизайнів