7 березня 2018, 21:25

Чекаю від Президента подарунок на 8 березня

Новий Виборчий кодекс. З пропорційною виборчою системою, відкритими списками та гендерною квотою у майже 40%, за недотримання якої ЦВК відмовлятиметься реєструвати партійний список на виборах. Цей законодавчий букет буде найкращим подарунком усім українським жінкам.

Останні дослідження NDI показують, що українське суспільство рівною мірою готове бачити політиками як жінок, так і чоловіків. Це незаангажовані цифри. Тому популярний аргумент серед чоловіків-політиків, що соціум неготовий до таких змін – це інстинкт політичного самозбереження.

Є ще одна ходова відмовка: де їх взяти жінок, які хочуть/здатні ставати парламентарками? За останні 15 років громадської діяльності я особисто зустрічала не менше професійних, активних, гідних жінок, ніж чоловіків, які могли би бути національними лідерами. Тим більше сьогодні, коли Євромайдан і війна запустили особливі соціальні ліфти – з'явилися десятки волонтерських, громадських, бізнесових організацій, які допомагають армії, беруть на себе певні функції держави, яка не змогла впоратися сама. Найчастіше лідерами цих організацій є жінки. Очевидно, вони більше здатні до емпатії.

Ще один недооцінений аргумент на користь гендерних квот – антикорупційний. Основний будівельний матеріал української політики завжди були гроші, великі гроші. А так склалося історично упродовж останніх 27 років, що ресурси зосереджувалися більше в чоловічих руках. На мою думку, обов'язкова гендерна квота, окрім іншого, стане ефективним антикорупційним інструментом, бо сприятиме зниженню ціни української політики.

Тим не менше, чоловіки-політики в Україні до гендерної квоти ставляться, як Євросоюз до України: декларують відкриті двері, але тримають їх на вірному ланцюжку.

Виборчий кодекс з передбаченою гендерною квотою – це як план Маршала для розбудови жіночої і чоловічої рівності. Роль Президнета в ухваленні цього закону є ключовою. Хоча... успішне перше читання стало можливим завдяки активному тиску від громадянського суспільства та тихій роботі одного зі співавторів Андрія Парубія і всупереч небажанню глави держави його підтримувати.

Новий виборчий закон зробить політику менш корупційною, але також зменшить можливості конкретно Петра Порошенка зберегти кількість місць у наступному парламенті.

У Президента є унікальна можливість змінити статус жінки в українському суспільстві, лише вивільнивши виборчий кодекс із прогресивною гендерною квотою із заручників свого слабкого рейтингу.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Суд про MH17: російський експорт "настамнєт" буде девальвувати

Почався історичний суд для України про збитий літак MH17. Експорт російської мантри про "настамнєт" в різні західні столиці буде девальвувати так само, як сьогоднішня російська нафта...

Appeasement will not bring peace to Ukraine

Appeasement of the aggressor will not lead to peace in Ukraine. The peace can be restored only through the return of truth and international law A group of former "Munich young leaders" from Ukraine reacted to the 'peace plan' of the Euro-Atlantic security Leadership group...

В ЄС – як "вдома"

Трохи про результати першої Ради Асоціації в Брюсселі та перспективи Європейської інтеграції. Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на початку зустрічі запитала Прем'єра, "як вас тут приймають, як почувається українська делегація в Брюсселі?" І він відповів: "як вдома"...

Мажоритарка, так мажоритарка

Я наважилася і піду на парламентські вибори по мажоритарному округу. Самовисуванкою. Усвідомлюю, що це буде дуже не проста боротьба. Можливо, найскладніша за увесь мій професійний шлях – психологічно, фізично, ресурсно...

Війна на морі чи гра у виборчий ''Морський бій''

Боюся, що на головні питання парламент учора так і не отримав відповіді. Справа ж була не в тому, вводити воєнний стан чи не вводити. Справа в тому, на які загрози він відповідає, і що держава може вирішити за цей час...

Фейсбук і вибори

Після скандалу зі зловживанням мільйонами особистих даних користувачів Facebook компанією Кембридж Аналітика я написала листа керівництву соцмережі, щоб дізнатися скільки українських профілів потрапили в руки маніпуляторів виборами...