Світлана Заліщук народний депутат України

Війна на морі чи гра у виборчий ''Морський бій''

27 листопада 2018, 16:21

Боюся, що на головні питання парламент учора так і не отримав відповіді. Справа ж була не в тому, вводити воєнний стан чи не вводити. Справа в тому, на які загрози він відповідає, і що держава може вирішити за цей час.

Натомість голосування для багатьох депутатів стало вибором між ризиком скасування виборів і відповіддю на реальну ескалацію на морі.

Діагноз небезпекиУчорашня парламентська дискусія сягнула апогею абсурдності. Звинувачення однієї з лідерок партії Президента, що опоненти введення воєнного стану на два місяці на всій території України не згадують у своїх промовах слово Путін, проявили усю високочолість розмови. Серйозно? Ви тримаєте людей за дурнів? Ні в кого нема сумніву, що Путін – режисер цієї трагедії, зокрема в матерів полонених хлопців. Але від кількості його згадок розуміння реальної небезпеки не проясниться. Це все одно, що рак мозку описувати головним болем.

Як сказав Володимир Горбулін в одній зі своїх статтей про такий стиль дискусії "не можна, щоб банальність підмінювала собою спокійний аналіз".

І все таки:

1. Яка реальна ситуація з російськими морськими силами в Азові?

2. Яка готовність інших Чорноморських держав нам допомагати?

3. Що було зроблено для зміцнення наших позицій в Азові з весни, коли Кремль почав активно нарощувати свої сили, передислоковуючи кораблі з Каспію? (Натрапила на один липневий коментар представника МЗС, що питання від парламентарів, що ж відбувається на Азовському морі – це "інформаційне нагнітання". Може, якби були вчасні відповіді про "нагнітання", то не знадобилося б воєнного стану.

4. Чи зможемо ми посунути питання України в рейтингу уваги міжнародних гравців, і таким чином збільшити кількість ресурсів, які світ буде витрачати на нас?

5. Які шанси звільнення наших моряків?

6. Які перспективи подальшого проходження українських та іноземних кораблів через Керченську протоку? Порти далі будуть працювати?

7. Що буде з гривнею на цей період?

8. Як воєнний стан вплине на іноземні інвестиції і на заплановану приватизацію можливими іноземними компаніями? А значить на дохідну частину бюджету і зарплати/пенсії?

Це десята частина питань, які в мене особисто залишилися без відповідей.

Вибори

Введення воєнного стану на шістдесят днів (до речі, вперше з часів Другої світової) та ігнорування Президентом питання виборів стало однією з причин недовіри щодо справжніх мотивів Порошенка. Вибори – це не черговий акт політичних розборок. Це один з найважливіших демократичних інститутів функціонування держави. У тому числі, а в нашій ситуації в першу чергу, через делегування народом права одній людині – Головнокомандуючому – посилати молодих хлопців на захист кордонів, часом ціною життя.

І коли Президент робить вигляд, що зараз його це не цікавить, і не має цікавити суспільство, – то він, безумовно, лукавить. Бо якщо Путін – це знаменник у формулі безпеки України, то вибори – це чисельник у цій формулі. Демократичні, з рівним доступом для всіх учасників, з рівним доступом до медіа, під контролем громадянського суспільства. Бо саме вони дають Президентові ту довіру народу і парламенту, яка в потрібний момент перетворюється в голоси під Указом про воєнний стан.

Парламентаризм спрацювавУчорашнє голосування Ради було єдиним можливим. Не 60 днів, як пропонував Порошенко, а 30. Одразу призначення виборів на 31 березня, як того вимагає Конституція, не залишивши можливості Президенту вирішувати це на власний розсуд. Обмеження території введення воєнного стану певними областями.

Це був не компроміс з боку парламенту, це був здоровий глузд, який об'єднав людей, що навіть не вітаються між собою. Це той випадок, коли ти розумієш цінність парламентаризму, і чому Україна ніколи більше не буде Росією.

Що далі?Мій сусід у Раді лідер кримських татар Рефат Чубаров зробив припущення, що Україна може ефективно скористатися воєнним станом, аби змінити баланс сил на міжнародній арені щодо підтримки України, зокрема щодо деокупації Криму. З ним можна погодитися, анексований півострів незмінно перебуває за дужками дискусії. І це та нагода, коли Україна може піднімати ставки.

Ще одне важливе завдання, яке може реалізувати виконавча влада, – це перевірка роботи державної машини в надзвичайних умовах. Чи зможе Кабмін швидко включити запустити фінансування нових потреб? Як спрацює місцева влада на виконання нових завдань? Часом наша бюрократична машина перекладає папірці лише два місяці на ухвалення якихось тривіальних рішень. Воєнний стан зможе показати всі пробоїни в цій машині. Але хотілося б, аби це не звелося лише до вдягання військової форми під камери.

Також маємо вийти на новий рівень співпраці з НАТО, Радою Безпеки ООН, ЄС та ОБСЄ. Адже "глибоке занепокоєння" міжнародної спільности часом стало міліти. Дуже показовою стала реакція Федеріки Могеріні з закликом до спокою до обох сторін. Це у той час, коли на Раді Безпеки США та інші країни визнали порушення Росією норм міжнародного права.

Насправді оцінка ефективності використання воєнного стану стане зрозуміла через місяць. Нема сумнівів, що нова ескалація в Азові – це новий етап агресії, переростання у бій на морі. Нема сумнівів, що Україна має реагувати. Є сумніви, що деякі "державні мужі" не користуються ситуацією для збивання чужих виборчих "човників", як у дитячій грі "морський бій".

Але не треба себе обманювати – ми в одному човні.

powered by lun.ua
Коментарі — 42
Alexander Vasilevsky _ 28.11.2018 12:49
IP: 93.73.67.---
Log Log:
Тут критикують єврооптимістів за їх поведінку під час голосування. Що там було? Я нажаль не дивився.
Log Log _ 28.11.2018 12:43
IP: 91.196.177.---
Alexander Vasilevsky:
Юля Попкина:
К сожалению, этот контент сейчас недоступен
Ще один бот:- (
Звання "Бот" для кретина зависоко. У бота повинен бути інтелект,
а у Воронезького кретина він відсутній.
Дегенерат пару днів тому сам признався, що розумово відстав на 30 років.
Alexander Vasilevsky _ 28.11.2018 11:15
IP: 93.73.67.---
Женя Попова:
К сожалению, этот контент сейчас недоступен
Ще один бот. Вам тут медом намазано?
Alexander Vasilevsky _ 28.11.2018 10:39
IP: 93.73.67.---
Юля Попкина:
К сожалению, этот контент сейчас недоступен
Ще один бот:- (
Борис Надточій _ 28.11.2018 09:24
IP: 46.211.52.---
На позачерговій сесії 26 листопада депутати від Опоблоку, Ляшка та й Тимошенко продемонстрували "високу культуру" поведінки. а що стосується державності. то на поверхні одні нулі.
Log Log _ 28.11.2018 08:38
IP: 46.133.34.---
Vovvk Karl – Унитаз Семижопов, позор Воронежа:
какие то.
Безграмотное, русский язык выучи, а потом пиши.
.
Nata Tara _ 28.11.2018 00:43
IP: 35.235.228.---
"Ні в кого нема сумніву, що Путін – режисер цієї трагедії, зокрема в матерів полонених хлопців." А вот у матерей спросит'надо, что они об этом думают, а не рассписыват'ся за них.
sadam _ 28.11.2018 00:27
IP: 188.0.110.---
В общем – всё,как всегда... Вместо того, чтобы обсудить вопросы, поставленные в блоге, в частности – так что всё-таки Украина получит от этого опереточного, тридцатидневного военного положения, начали обсуждать автора.
Tania Vassilieva _ 28.11.2018 00:03
IP: 31.134.127.---
Сподіваюсь Вас і Вашу коррумповану шоблу "антикоррупціонерів" не бачити в наступній каденції Верховної Ради. Від вас більше зла, ніж допомоги Украіні. Сама тактика проникнення у парламент у складі найбільшої фракції була підступна із самого початку. Як виявилось, це був не останній обман. І перестаньте прикриватися народом Украіни. Ваш цирк побачила вся країна.
Vovvk Karl _ 27.11.2018 23:44
IP: 35.235.226.---
вот такие "политики" как Залищук, Найем, Сюмар и другие активисты Майдана нанесли непоправимый ущерб Украине, украинскому народу, украинскому гражданскому обществу. Они убили веру в справедливость, веру в возможность что то изменить. Народ прекратил свою общественно-социальную активность. Митингуют только какие то евробляхеры за незаконные материальные привилегии лично для себя. Пипец. Майдановцы убили собственный народ. При этом сами получили теплые кресла и дипломатические паспорта, сами стали винтиками той самой системы которую призывали изменить на Майдане.
Alexander Vasilevsky _ 27.11.2018 23:40
IP: 93.73.67.---
Vovvk Karl:
Alexander Vasilevsky:
не, ну конечно давай меня обсудим, мой профиль, кацапов. может в стране полегчает кому то. Начинай
Це ти до мене прийхов воняти, а не я до тебе. Вам тут медом намазано?
Vovvk Karl _ 27.11.2018 23:11
IP: 35.235.226.---
Alexander Vasilevsky:
не, ну конечно давай меня обсудим, мой профиль, кацапов. может в стране полегчает кому то. Начинай
Alexander Vasilevsky _ 27.11.2018 23:09
IP: 93.73.67.---
Vovvk Karl:
Alexander Vasilevsky:
Vovvk Karl:
К сожалению, этот контент сейчас недоступен
Бот?
-
троль). только надо ещё решить от кого
Те що ти кацап – до циганки не ходи
Vovvk Karl _ 27.11.2018 22:57
IP: 35.235.226.---
Alexander Vasilevsky:
Vovvk Karl:
К сожалению, этот контент сейчас недоступен
Бот?
-
троль). только надо ещё решить от кого
Alexander Vasilevsky _ 27.11.2018 22:54
IP: 93.73.67.---
Yuriy Grytsenko:
Юра Лисовский:
Убогий, ти ж в інтернеті, невже не можна прочитати хоч пару рядків з книги, про. яку пишеш.
Чукча не читатель. Чукча писатель.;-)
Alexander Vasilevsky _ 27.11.2018 22:51
IP: 93.73.67.---
Vovvk Karl:
К сожалению, этот контент сейчас недоступен
Бот?
Alexander Vasilevsky _ 27.11.2018 22:50
IP: 93.73.67.---
Павло Лук'янчук:
Залищук стало стыдно за вчерашнее позорище, вот и оправдывается.
Як вона опозорилась? Я не дивився.
Vovvk Karl _ 27.11.2018 22:49
IP: 35.235.226.---
Alexander Vasilevsky:
Oleg Lysenko:
Я намагаюся ніколи не обзивати нікого
Але після вчорашнього позориська у ВР у мене два питання
1. Ви тупа?
2. Вам не соромно за таку свою поведінку?

Сподіваюся Ви більше ніколи не пролізите в політику. Ви та ваші друзі типу Лещенка і Мустафи – то одне з найбільший розчарувань після Майдану. Ми на вас так сподівалися, на ваш розвиток, на молоду кров та принципи в політиці, а ви виявилися просто тупуватими і підлуватими грантожерами

Я це Вам пишу як активний учасник двох Майданів, АТОшник
Мустафа начебто нормальний
------
Мустафа предатель Майдана
Alexander Vasilevsky _ 27.11.2018 22:48
IP: 93.73.67.---
Oleg Lysenko:
Я намагаюся ніколи не обзивати нікого
Але після вчорашнього позориська у ВР у мене два питання
1. Ви тупа?
2. Вам не соромно за таку свою поведінку?

Сподіваюся Ви більше ніколи не пролізите в політику. Ви та ваші друзі типу Лещенка і Мустафи – то одне з найбільший розчарувань після Майдану. Ми на вас так сподівалися, на ваш розвиток, на молоду кров та принципи в політиці, а ви виявилися просто тупуватими і підлуватими грантожерами

Я це Вам пишу як активний учасник двох Майданів, АТОшник
Мустафа начебто нормальний
Inna Viktorivna _ 27.11.2018 22:32
IP: 109.207.199.---
Соромно було за вас і ваших колег младопатріотів, недоросли... для вас вибори головніше за людські життя, державу... як папуги повторюєте одне і те, нажаль ви так і не зрозуміли, що в азові москалі вперше відкрито напали на українських моряків тому і на часі ВС... не буду за вас голосувати...
Inna Viktorivna _ 27.11.2018 22:31
IP: 109.207.199.---
Соромно було за вас і ваших колег младопатріотів, недоросли... для вас вибори головніше за людські життя, державу... як папуги повторюєте одне і те, нажаль ви так і не зрозуміли, що в азові москалі вперше відкрито напали на українських моряків тому і на часі ВС... не буду за вас голосувати...
Борис Надточій _ 27.11.2018 22:22
IP: 46.211.74.---
Багато депутатів Опоблоку, Ляшка, Тимошпенко та Березюка -Садового вели себе на позачерговій сесії не як державники, а скоріше за все керувалися пещерними інстинктами, що виглядало як не сповна розуму.
Vovvk Karl _ 27.11.2018 22:17
IP: 35.235.227.---
Vovvk Karl:
Aleks Chuk:
Постійно критикую владу у громадянина складається враження що напав Порошенко на Україну.В тяжкі часи треба гуртуватися,а не роздирати країну, а я розумніший і правіший.Схаменіться!!!!!!!!
----
Враг номер 1 для Украині – коррупция, внешняя агрессия – враг номер 2.
без победы над внутренним врагом 1 невозможно победить в войне с РФ
Vovvk Karl _ 27.11.2018 22:15
IP: 35.235.227.---
Aleks Chuk:
Постійно критикую владу у громадянина складається враження що напав Порошенко на Україну.В тяжкі часи треба гуртуватися,а не роздирати країну, а я розумніший і правіший.Схаменіться!!!!!!!!
-----
Враг номер 1 для Украині – коррупция, внешняя агрессия – враг номер 2.
Aleks Chuk _ 27.11.2018 21:52
IP: 109.162.12.---
Постійно критикую владу у громадянина складається враження що напав Порошенко на Україну.В тяжкі часи треба гуртуватися,а не роздирати країну, а я розумніший і правіший.Схаменіться!!!!!!!!
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter