Ніч на Банковій. Висновки
Учорашня ніч показала, що громадянський нерв суспільства, по якому так довго дубасять молоточком, не атфрофувався. І це добре.
На Банкову прийшло багато хороших людей. Вони не лише були з перших днів у листопаді 2004 і листопаді 2014 в правильних місцях. Вони також на своїх місцях – у владі, медіа, громадській організації, бізнесі – намагаються робити правильні речі в незалежності від кольору влади. Для них акція підтримки активістів – це не базова прошивка "ненависті до влади". Це духовний рефлекс на несправедливість.
Чим вчорашня акція не була: не була закликом до імпічменту чи повалення влади, не була предшестям третього майдану, не була насильницьою чи вандалістською. На що таємно, до речі, сподівалися деякі політики в бажанні пришити до ініціаторів та учасників акції лейбел "неадеквати". Не була навіть, спеціально для Генпрокурора, проявом ненависті.
Акція була проявом солідарності з тими, з ким брутально розправляються особливо на місцях. Була закономірною вимогою до влади на Київському рівні щось нарешті зробити, аби перестали вбивати і бити активістів у регіонах.
Спроможність влади вчасно бачити та адекватно реагувати на ці кейси роз'їдає підготовка Президента та обох керівників ключових правоохоронних органів до наступних виборів. Кандидати в Президенти і прем'єри у політичних активістах бачать опонентів, швидше ніж громадян, які потребують захисту. Інша проблема полягає в тому, що підготовка до виборів: "тьорки" з олігархами, числені наради з потенційними політичними союзниками, і підготовка спецоперацій проти суперників, м'яко кажучи, розмиває фокус.
Вчорашня заява від Президента – це добре, але не достатньо. Аби ми побачили реальний прогрес із розслідуванням справ активістів, має спрацювати не лише громадянський нерв, але й відповідні суспільні м'язи – публічний запит та суспільний контроль за подальшими звітами про розслідування. До слова – якраз коли Президент в Нью Йорку на сесії ООН – світ не зможе нам допомогти боротися з агресією зовнішньою, якщо влада буде закривати очі на внутрішній терор, з яким вона спроможна впоратися.
Після Ночі на Банковій важливо не перейти у формат Днів у своїй хаті скраю.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.