Чи "амністує" Зеленський суддів ОАСК в обмін на рішення про дострокові вибори?
Інавгурація нового Президента відбудеться 20 травня.
А значить, час для розпуску парламенту буде.
Але якою саме юридичною підставою для дострокового припинення повноважень парламенту скористається Президент Зеленський? Найбільш імовірний сценарій, що зараз обговорюється – це рішення Окружного адмінсуду міста Києва, який має визнати, що коаліції немає, причому вже давно. Того самого суду, який скасував націоналізацію Приватбанку, відсторонив Супрун і поновив Насірова.
І якщо дійсно буде так, то це дуже сумно, з двох причин.
Перша – дуже не хотілося б, щоб новий Президент в одному з найперших і найважливіших своїх рішень спирався на рішення абсолютно дискредитованого суду, відомого своєю здатністю казати на чорне біле на договорних засадах. Легітимність такого рішення буде під великим питанням.
Те саме стосується й нового парламенту. Я б дуже не хотів, щоб життя нового скликання найвищого представницького органу в Україні починалося з рішення суддів, які забороняли Майдан і зобов'язали беркут його розігнати.
Друга причина – це гарантії особистої недоторканності, які судді в обмін на своє рішення виторговуватимуть (а можливо, вже виторгували) у членів команди Президента. Вони прекрасно знають ціну питання дострокових виборів. І гарантії залишення на посаді – це найменше, що вони могли за це рішення "попросити". Це може виглядати як невеликий компроміс. Але з таких "невеликих" компромісів починається велика біда.
Судді ОАСК – це уособлення всіх хвороб і вад судової системи України. І саме з них команда новообраного Президента має починати її лікування. Якщо ж буде вибраний сценарій розпуску парламенту через ОАСК і залишення його суддів на посадах, це означатиме, що здоров'я судової системи для команди Зе – далеко не пріоритет. А компроміси зі злом – практика, якою вони готові йти для досягнення своїх політичних цілей.
Це буде один із перших справжніх тестів для нової команди, де потрібно буде не говорити чи писати, а діяти. І великою мірою це буде призма, через яку на його політичну силу і її справжні цінності дивитимуться виборці. Думаю, в команді обраного президента це усвідомлюють. Там є люди, які щиро зацікавлені в реформі судів і знають, що треба робити з судами і чого робити не треба. Сподіватимемося, що до них дослухаються.
fb автора
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.