Михайло Жернаков Голова правління Фундації DEJURE, д.ю.н.

Понад 100 ГО та бізнес-асоціацій звернулися до Зеленського щодо судової реформи

18 червня 2019, 13:06

Днями у президента Зеленського анонсували перегляд результатів провальної судової реформи. Також у голови держави пообіцяли створити експертну групу, яка розробить відповідні механізми.

Безумовно, судова реформа потребує перезапуску. Однак у чому полягатиме "перегляд", хто входитиме в цю експертну групу, а такод наскільки інклюзивним буде процес обговорення і прийняття рішень – наразі невідомо.

У зв'язку з цим понад 30 громадських організацій і понад 70 бізнес-асоціацій звернулися до голови держави і сформулювали своє бачення щодо того, яким має бути цей процес.

Для виправлення наявної ситуації громадські організації пропонують:

1. Перезапустити Вищу кваліфікаційну комісію суддів та сформувати новий склад з допомогою міжнародних експертів.

2. Перевірити доброчесність членів Вищої ради правосуддя й припинити повноваження тих її членів, які таку перевірку не пройдуть.

3. Запровадити та реалізувати ефективний механізм перевірки суддів, щодо доброчесності яких громадськість має обґрунтовані сумніви.

4. Провести новий конкурс до Конституційного Суду України.

Організації також наголошують на тому, що до експертної групи, яку планує створити Президент Володимир Зеленський, повинні бути долучені експерти з громадянського суспільства, авторитетні правники, судді-викривачі, міжнародні експерти. А процес змін має бути відкритим та інклюзивним і враховувати пропозиції, викладені у Порядку денному реформи правосуддя, який підтримав Володимир Зеленський.

Останні рішення Президента в щодо судової системи, м'яко кажути, викликають здивування. Це дисонує з передвибрчими обіцянками Прездиента і його політичної сили. А тому ми сподіваємося, що це звернення допоможе зробити процес напрацювання змін в судовій системі належним, а результати – дієвими.

Повний текст звернення і список підписанітв доступний тут

Крім цього, сьогодні близько 20 провідних громадських організацій презенували Порядок денний відновлення справделивості , який предбачає справжню судову реформу, перезавантаження антикорупційних органів та реформу органів правопорядку і звернулиcя до кандидатів у депутати з закликом підтримати його.

fb автора

powered by lun.ua
Коментарі — 3
Влад Лозовий _ 18.06.2019 20:34
IP: 35.235.227.---
как ви можете вимагати щось у Великого солнцеликого Зе,експерда всех експердов, .какие то жалкие 30 ГО и 70 БА.Как поступал Петро:обещал, клялся,божился, а делал все по своему.Ну и нареформировал-5лет коту под хвост
Nataliya Mychko _ 18.06.2019 16:09
IP: 35.235.227.---
Поддерживаю на 100%
Taras Nanin _ 18.06.2019 13:33
IP: 35.235.227.---
то есть денюжки профукали)
ONLINE
Корупція1408 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Зеленський60 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter