Головна проблема України – не кількість суддів, а їхня якість.
"В УКРАЇНІ КАТАСТРОФІЧНО БРАКУЄ СУДДІВ!"
"ТРЕБА ТЕРМІНОВО НАБИРАТИ НОВИХ!"
Такі повідомлення за останній час можна часто зустріти на підконтрольних олігархам і росіянам каналах і навіть в деяких авторитетних ЗМІ.
Почали ж його поширювати з легкої руки головного противника судової реформи – Вищої ради правосуддя.
Чому це небезпечно?
Проблема нестачі суддів дійсно існує, але не вона основна. Істерикою про "суди завалені справами" і "стільки-то судів узагалі без суддів" намагаються підмінити і заговорити головну проблему судової системи – якості суддів.
З цієї ж тези, яку розганяють, випливає і очевидне "єдино правильне" рішення – нікого більше не звільняти, а пошвидше так-сяк призначити ВККС, щоб вона набрала ще 2000 суддів.
На це ж спрямований і президентський законопроєкт #3711, який віддає формування цього важливого органу в руки корумпованої ВРП і сумнозвісного судді Павла Вовка.
Якщо це станеться, ми відкотимося назад на рівень 2014 року. Бо знову з такими ВККС і ВРП наберемо тисячі суддів-корупціонерів, а також родичів і друзів Ківалова й Портнова.
Як має бути натомість?
Спочатку має відбутися повне оновлення ВРП і ВККС за допомогою незалежних міжнародних експертів – відповідно до обіцянок Зеленського і зобов'язань України перед МВФ.
А вже після цього має йти звільнення недоброчесних суддів і набір нових.
Саме про це ми повинні говорити і цього вимагати в президента Зеленського і його політичної сили. Вся відповідальність за судову реформу – на них.
fb автора
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.