19 листопада 2021, 09:50

Вже сьогодні Рада може вбити реформу Конституційного Суду

На сьогодні, 19.11, в порядку деному ВР знову стоїть законопроєкт #4533 про псевдореформу КСУ.

Головна його небезпека – в тому, що він нічого не виправляє, але натомість створює видимість вирішення проблеми і тим відтерміновує можливе вирішення дуже нагального питання КСУ на міясці, а може й роки.

Меседж, який розганяють провладні спікери – "рішення жовтня 2020 року про скасування е-декларування прийняли через погані процедури; зараз ми їх поправимо – і все буде добре".

Це не так.

Рішення прийняли не процедури, а судді.

Конкретні Тупицькі, Касімініни і інші д'Артаньяни-Сліденки, які самі ж потім розписалися в своєму конфлікті інтересів і з офіційної адреси глузували в бік НАЗК, що "вирвали гадюці зуби".

Проблема не в тому, що "самі судді собі приймають регламент". Проблема в тому хто ці судді і як їх вибирають.

Про це чорним по білому написала в своєму висновку Венеційська комісія на запит самого Зеленського:

- суддів попри вимоги Конституції призначають політично, а тому вони схильні піддаватися політичним впливам;

- необхідна справжня конкурсна процедура добору суддів з єдиною незалежною комісією, і жодних нових призначень до запровадження справжнього конкурсу бути не повинно.

Те саме майже слово в слово (теж на запит Зеленського) потім повторили країни G7.

Але замість врахування їхніх рекомендацій вже більше року "Слуги" вирішують якусь неіснуючу (чи третьорядну) проблему з процедурами. Але про справжній конкурс ніхто не говорить.

Натомість, пропонований проєкт містить поправку, яку дозволяє чинним народним депутатам претендувати на посаду судді КСУ і навіть не складати мандат. Вже загальновідомо, що це робиться під народну депутатку від "Слуг" Ольгу Совгирю, але всі роблять вигляд, що так і треба.

А крім цього – процедурні зміни, які пропонує проєкт, взагалі заблокують роботу Сенатів КСУ, які розглядають конституційні скарги простих громадян, а не народних депутатів.

Бо їх (Сенати) не контролює Офіс Зеленського.

Цікаво чи вже те народовладдя, яке було в центрі політичних обіцянок Зеленського і його Слуг чи нам з вами іще почекати.

fb автора

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ОПЗЖ і БЮТ зносять міжнародні комісії через КСУ: це в інтересах особисто Путіна

Депутати ОПЗЖ і БЮТ подали до Конституційного суду подання про знесення міжнародних комісій з конкусних доборів – суддів і не тільки. Не те щоб були якісь ілюзії стосовно того, на чиєму боці ті самі ОПЗЖ...

Віцепрем'єрка з євроінтеграції... проти євроінтеграції?

Віцепрем'єрка з євроінтеграції виступає проти євроінтеграції. По-іншому пояснити те, що відбувається, наразі не виходить. Можливо, ви допоможете...

Сьогодні ВРП може пустити під ніж очищення судів заради порятунку ворожої агентури

Сьогодні Вища рада правосуддя покаже чи успішно ми їх реформували, чи все треба починати заново. Прямо зараз ВРП вирішує чи звільняти суддю Інну Отрош-молодшу...

Чи обнулить ВРП кваліфікаційне оцінювання суддів?

Завтра, 19 вересня, Вища рада правосуддя планує фактично врятувати від кваліфікаційного оцінювання 180 недоброчесних суддів – зрадників і корумпантів...

Етична рада знов рекомендує до ВРП маріонетку ОАСК. Чому так і чи призначить його Президент?

Сьогодні Етична рада рекомендувала на посаду члена Вища рада правосуддя за квотою Президента двох кандидатів. Один із них – Андрій Жук, суддя Верховного Суду, який свого часу допоміг відмазати суддю, що кидала за ґрати майданівців...

Чи повинен голова Вищої кваліфкомісії суддів бути доброчесним?

Нещодавно раптово подав у відставку голова новообраної Вищої кваліфкомісії суддів – ключового органу з відбору суддів в Україні. Тривають вибори нового голови...