2 листопада 2020, 00:26

Чому більшість суддів КСУ корупціонери і зрадники і як це змінити

Щоб зрозуміти чому склалася така ситуація, треба зрозуміти звідки судді в тому КСУ беруться.

За Конституцією 18 суддів КСУ формують в рівних частинах Президент, Верховна Рада і з'їзд суддів – по 6 кожен.

Десятиліттями ці вакансії заповнювали хто як міг – на власний вибір. Без жодних критеріїв і процедур. Дійшло до того, що від політичних органів туди потрапляли майже виключно політично заангажовані особи, готові "учудіть" будь-що за командою своїх політичних патронів. А від з'їзду суддів – майже виключно представники суддівської корпорації, які попри вимоги суспільства і здоровий глузд відстоювали виключно інтереси суддів, часто корупційні.

І ті, і інші не гребували брати за рішення, вигідні комусь, просто кешем, часто мільйонами.

Те, що за таких розкладів з КСУ подекуди виходили притомні і обґрунтовані рішення – просто чудо господнє.Змінитися все мало в 2016 році.


Тоді на рівні Конституції (ст. 148) запровадили конкурсний добору суддів КСУ і нові критерії, які конкурсний мав перевіряти: суддею КСУ міг задумом стати тільки той, хто "має високі моральні якості та є правником із визнаним рівнем компетентності".

Але в реальності вийшло по-іншому. В Конституцію ці нові правила написали, а в тексті закону про КСУ передбачити справжній конкурс "забули".

В результаті кожен проводив "конкурс" як знав.

Для з'їзду суддів це робила Рада суддів. Як там перевіряли моральні якості ми бачимо зараз – всі 6 суддів КСУ, призначених суддями, проголосували за знесення декларування. І цінності бачимо теж. "Машина є, посада є, двір, хата є – що ще потрібно?" – так описував свою мотивацію йти в судді КСУ суддя Петро Філюк.

З суддями КСУ від парламенту ще цікавіше. "Конкурс" проводить профільний комітет ВР, а подати кандидатури відповідно до закону на нього можуть... лише фракції парламенту. Про яку політичну незалежність може йти мова, коли навіть на початку "конкурсу" ти вже маєш бути пов'язаний з однією з фракцій?

Інша ситуація склалася з конкурсом від Президента. В 2017 році Петро Порошенко створив комісію з вибору суддів КСУ, в яку входили незалежні представники громадянського суспільства і іноземна експертка. І не абияка, а Ганна Сухоцька – почесна президентка Венеційської комісії. В результаті суддями КМУ від Президента стали Сергій Головатий і Василь Лемак. Обоє не тільки не голосували за це ганебне рішення, а й написали окремі думки. (Замість Василя Лемака, який виграв конкурс, правда, хотіли призначити підконтрольну Ківалову людину, бо правила не були чітко прописані. Це спричинило скандал, але зрештою все обійшлося.)

Так от до чого це я все.

Там, де до вибору суддів долучені громадськість і незалежні міжнародні експерти – виходять хороші судді. Доведено виборами до ВАКС і КСУ.

Де "конкурс" проводять політики або судді – виходить те, що вийшло зараз. Доведено виборами в усі інші суди. І в КСУ.

Якщо ми хочемо якісно змінити склад КСУ, потрібно прописувати справжню конкурсну процедуру – публічну і об'єктивну. Щоб усі могли ознайомитися з тим, які моральні якості мають кандидати. А незалежні авторитетні міжнародні експерти могли поставити цим кандидатам запитання з цього приводу прямому ефірі. А вони відповідали. І авторитетна міжнародна комісія за результатами цього приймала рішення.

Інакше змінимо ми шило на мило.

fb автора

powered by lun.ua

ВРП знову втягує Зеленського у вчинення злочину. 18 ГО закликають Президента цього не робити

Суддівська мафія знову підштовхує Зеленського під нівелювання власної реформи і, як і раніше, ймовірне вчинення злочину. В останні дні свого існування в цьому складі корумпована Вища рада правосуддя зібрала навколо себе такі ж асоціації суддів і адвокатів – ті самі, які виступали проти судової реформи Зеленського...

Вже сьогодні Рада може вбити реформу Конституційного Суду

На сьогодні, 19.11, в порядку деному ВР знову стоїть законопроєкт #4533 про псевдореформу КСУ. Головна його небезпека – в тому, що він нічого не виправляє, але натомість створює видимість вирішення проблеми і тим відтерміновує можливе вирішення дуже нагального питання КСУ на міясці, а може й роки...

В кроці від катастрофи: Зеленський може делегітимізувати Конституційний Суд будь-якої хвилини

За нашою інформацією, вже сьогодні Зеленський може призначити суддів КСУ на неіснуючі вакансії за своєю квотою. Нещодавно попри очевидну нелегітимність цього процесу конкурсна комісія передала йому результати "конкурсу", в якому переможцями визначено пов'язаних з Москвою недоброчесних суддів і горе-науковців, помічених у конституційному шахрайстві...

В кроці від катастрофи: Зеленський може делегітимізувати Конституційний Суд будь-якої хвилини

За нашою інформацією, вже сьогодні Зеленський може призначити суддів КСУ на неіснуючі вакансії за своєю квотою. Нещодоавно попри очевидну нелегітимність цього процесу конкурсна комісія передала йому результати "конкурсу", в якому переможцями визначено пов'язаних з Москвою недоброчесних суддів і горе-науковців, помічених у конституційному шахрайстві...

Пов'язаний з РФ недоброчесний суддя готується обійняти посаду в КСУ за квотою Зеленського

На фото – профіль доньки переможця "конкурсу" на посаду судді КСУ за квотою Зеленського Олександра Сибіги. Дочка Сибіги Поліна живе в Москві, столиці країни-агресора РФ, і відкриває там бренд одягу...

Громадській раді доброчесності – 5 років

Рівно 5 років тому 9 провідних громадських організацій сформували Громадську раду доброчесності – офіційний, але разом з тим 100% громадський орган, покликаний надавати оцінку суддям і кандидатами на посаду судді з боку суспільства...