16 грудня 2021, 17:39

Єрмак і Татаров таки збираються добити Конституційний Суд на догоду РФ?

Єрмак і Татаров таки збираються добити Конституційний Суд на догоду РФ.

Інакше пояснити те, що відбувається, я не можу.

Як відомо, днями Венеційська комісія виступила з підтримкою КСУ, який відмовився приводити до присяги суддів Петришина і Грищук, неконституційно призначених Зеленським на неіснуючі вакансії.

Вчора низка блогерів і народних депутатів від "Слуг" синхронно (ніколи такого не було – і от знову) опублікували майже ідентичні повідомлення за таким темником:

"КСУ каже, що їх підтримує Венеційка, але вони не згадують про інше рішення Венеційки, а ще США вдарили санкціями по Тупицькому, а це значить, що Зеленський все зробив правильно, а це значить, що КСУ підтримують Тупицького".

Сьогодні ж вони пішли ще далі і вже через депутатку від Слуг і заступницю голови парламентського комітету Олену Мошенець фактично тиснуть на КСУ і вимагають прогнутися під неконституційне рішення Зеленського, бо це "виведе країну з конституційної кризи".



Сьогодні ж вони пішли ще далі і вже через офіційне повідомлення на сайті "Слуги Народу" депутатки від Слуг і заступниці голови парламентського комітету Олени Мошенець фактично тиснуть на КСУ і вимагають прогнутися під неконституційне рішення Зеленського, бо це "виведе країну з конституційної кризи" (!).

Ми вже втомилися пояснювати, що:

1) ким би не був Тупицький, Президент не має права ні його, ні будь-якого іншого суддю КСУ одноосібно звільняти;

2) призначення на неіснуючі вакансії не вирішить кризу, а поглибить, а сам КСУ делегітимує на 9 років;

3) для виходу з кризи потрібна реформа, тобто конкурс на посади суддів КСУ, а не ручні неконституційні маніпуляції з суддями.

Фактично те саме – цими словами або іншими – каже Венеційська комісія в своїх рішеннях.

А тепер найголовніше.



Для чого так поспішати, і після рішення КСУ і навіть рішення Венеційки про його підтримку так топорно намагатися таки пропхати в КСУ неконституційні призначення?

Чому не можна почекати до травня, коли в Тупицького в абсолютно конституційний спосіб сплинуть повноваження, і можна буде призначити вже кого хочете?

Чи не тому, що головною метою цієї всієї акції, яку Єрмак із Татаровим заварили, є саме повна делегітимація КСУ перед досить реальною перспективою російської агресії?

Нагадаю, на наших кордонах зараз сотня тисяч особового складу ворога – Російської Федерації.

Але навряд чи стратегією РФ є захопити і утримувати якомога більше земель. В них і своїх вистачає, і в 21 столітті так уже майже ніхто не воює.

Набагато більш реалістичним є сценарій змусити під воєнним тиском українську владу прийняти якесь самовбивче рішення, типу виборів на окупованих територіях – схоже до того, як це було в 2015 році з Мінськими угодами.

Так от ЄДИНИЙ орган, який зможе відмінити таке неконституційне рішення ВР (не дай бог та його прийме), є Конституційний Суд. Але ЛИШЕ за умови, якщо сам буде легітимним і конституційним.

Бо рішення КСУ, в якому на 18 місцях сидять 20 суддів, матиме нульову легітимність як всередині країни, так і ззовні.

Звісно, РФ саме того і треба.

Допускаю, що саме на неї працюють деякі посадові особи в ОП, пропихаючи це рішення.

А от для чого це Зеленському і всім нам – велике питання.

Я прошу всіх, хто тиражує зараз меседж про те, що КСУ треба прогнутися під Зеленського і привести до присяги неконституційно призначених суддів, замислитися про наслідки.

Вони можуть бути невідворотними.

fb автора

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Сьогодні ВРП може пустити під ніж очищення судів заради порятунку ворожої агентури

Сьогодні Вища рада правосуддя покаже чи успішно ми їх реформували, чи все треба починати заново. Прямо зараз ВРП вирішує чи звільняти суддю Інну Отрош-молодшу...

Чи обнулить ВРП кваліфікаційне оцінювання суддів?

Завтра, 19 вересня, Вища рада правосуддя планує фактично врятувати від кваліфікаційного оцінювання 180 недоброчесних суддів – зрадників і корумпантів...

Етична рада знов рекомендує до ВРП маріонетку ОАСК. Чому так і чи призначить його Президент?

Сьогодні Етична рада рекомендувала на посаду члена Вища рада правосуддя за квотою Президента двох кандидатів. Один із них – Андрій Жук, суддя Верховного Суду, який свого часу допоміг відмазати суддю, що кидала за ґрати майданівців...

Чи повинен голова Вищої кваліфкомісії суддів бути доброчесним?

Нещодавно раптово подав у відставку голова новообраної Вищої кваліфкомісії суддів – ключового органу з відбору суддів в Україні. Тривають вибори нового голови...

Вища рада правосуддя збирається зірвати очищення судів і міжнародну допомогу

Сьогодні Вища рада правосуддя може збити на злеті очищення судів, і цим поставити під загрозу життєво важливі для країни речі. Нагадаємо, з перезавантаженням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і формуванням третього складу Громадської ради доброчесності з новою силою і новою якістю відновилося кваліфоцінювання суддів – процес, покликаний очистити судову систему від недоброчесних елементів...

Як "оновлена" ВРП рятує вбивць і корупціонерів

"Оновлена" Вища рада правосуддя прийняла вчора два абсолютно відірвані від реальності рішення. Одним ВРП зупинила дисциплінарну справу по судді Тандиру, тому самому який п'яний вбив нацгвардійця Вадима Бондаренка...