16 листопада 2021, 14:16

В кроці від катастрофи: Зеленський може делегітимізувати Конституційний Суд будь-якої хвилини

За нашою інформацією, вже сьогодні Зеленський може призначити суддів КСУ на неіснуючі вакансії за своєю квотою.Нещодоавно попри очевидну нелегітимність цього процесу конкурсна комісія передала йому результати "конкурсу", в якому переможцями визначено пов'язаних з Москвою недоброчесних суддів і горе-науковців, помічених у конституційному шахрайстві.

Але кого б не призначив Зеленський на ці посади зараз – це матиме серйозні і дуже довготривалі негативні наслідки.

Таким чином Татаров і Єрмак намагаються "виправити" проблему, яку самі ж і створили, "звільнивши" в неконституційний спосіб Тупицького і Касмініна шляхом скасування указів про їхнє призначення.

Бо вже завтра справу про незаконність цих указів розгляне Велика Палата Верховного Суду. І очевидно, вкаже на неконституційність такого "звільнення" (як би мені особисто не хотілося бачити Тупицького не в КСУ, а зовсім в іншому місці, одноосібно звільняти суддів Президент не має права).

За цим "геніальним" задумом, якщо на місцях Тупицького і Касмініна вже сидітимуть інші люди, поновлювати їх не буде куди. А заодно можна пошвидше призначити "100% своїх", контрольованих людей, щоб ті допомогли в КСУ перенести парламентські вибори на після президентських.

Але буде все з точністю до навпаки.

Бо троє контрольованих людей в КСУ (чи навіть четверо з урахуванням Ольги Совгирі від ВР, спеціально під яку приймають проєкт #4533 щодо псевдореформи КСУ) – це не десятеро.

А от делегітимація всього складу КСУ через призначення двох суддів на вакансії, яких немає – це серйозно.

Бо не дай боже завтра відбувається загострення на фронті (до нього РФ готується вже давно), під яке Верховну Раду схиляють прийняти чи то закон про вибори на окупованих територіях, чи що ще якийсь неконституційний треш.

Хто захистить Конституцію? Хто захистить державу і скасує неконституційне рішення? Суд, у якому в 18 кріслах сидять 20 суддів? 8 із яких призначив Президент на 6 місць, на які має квоту?

З таким складом Суду ми будемо посміховиськом на кожному міжнародному майданчику, на якому апелюватимемо до рішення КСУ. А ворогу дамо додаткові аргументи, що ми failed state, бо навіть своїх же конституційнх суддів до шести не вміємо рахувати.

А тепер уявіть, що в такій ситуації ми будемо дев'ять років – рівно стільки триватимуть повноваження нелегітимно призначених суддів.

Можлово, хтось в ОП (Єрмак чи Татаров чи хтось іще) саме для цього це і робить. Не думаю, що такий намір особисто в Президента.

Але наміри і цій ситуації – це другорядне.

Значення мають наслідки, які виглядають дуже і дуже недобре.

Єдиний спосіб уникнути цієї ситуації – дочекатися спливу строку повноважень Тупицького і Касмініна. Це травень і вересень наступного року відповідно. До КСУ їх усе одно не пускають на підставі указів Зеленського про відсторонення в рамках кримінального провадження. На роботу Суду вони принципово не впливають, участі в голосуваннях не беруть. Необхідності аж настільки поспішати зараз немає жодної.

Натомість, є необхідність нарешті запровадити справжню конкурсну процедуру добору суддів КСУ, щоб такі як Тупицький до Суду не потрапляли в першу чергу. Цього ще з 2016 року вимагає Конституція і на запит самого ж Зеленського ще рік тому рекомендували зробити Венеційська комісія і країни G7.

Чомусь з прийняттям цього рішеня в ОП такого поспіху не проявляють.

fb автора

powered by lun.ua

ВРП знову втягує Зеленського у вчинення злочину. 18 ГО закликають Президента цього не робити

Суддівська мафія знову підштовхує Зеленського під нівелювання власної реформи і, як і раніше, ймовірне вчинення злочину. В останні дні свого існування в цьому складі корумпована Вища рада правосуддя зібрала навколо себе такі ж асоціації суддів і адвокатів – ті самі, які виступали проти судової реформи Зеленського...

Вже сьогодні Рада може вбити реформу Конституційного Суду

На сьогодні, 19.11, в порядку деному ВР знову стоїть законопроєкт #4533 про псевдореформу КСУ. Головна його небезпека – в тому, що він нічого не виправляє, але натомість створює видимість вирішення проблеми і тим відтерміновує можливе вирішення дуже нагального питання КСУ на міясці, а може й роки...

В кроці від катастрофи: Зеленський може делегітимізувати Конституційний Суд будь-якої хвилини

За нашою інформацією, вже сьогодні Зеленський може призначити суддів КСУ на неіснуючі вакансії за своєю квотою. Нещодавно попри очевидну нелегітимність цього процесу конкурсна комісія передала йому результати "конкурсу", в якому переможцями визначено пов'язаних з Москвою недоброчесних суддів і горе-науковців, помічених у конституційному шахрайстві...

В кроці від катастрофи: Зеленський може делегітимізувати Конституційний Суд будь-якої хвилини

За нашою інформацією, вже сьогодні Зеленський може призначити суддів КСУ на неіснуючі вакансії за своєю квотою. Нещодоавно попри очевидну нелегітимність цього процесу конкурсна комісія передала йому результати "конкурсу", в якому переможцями визначено пов'язаних з Москвою недоброчесних суддів і горе-науковців, помічених у конституційному шахрайстві...

Пов'язаний з РФ недоброчесний суддя готується обійняти посаду в КСУ за квотою Зеленського

На фото – профіль доньки переможця "конкурсу" на посаду судді КСУ за квотою Зеленського Олександра Сибіги. Дочка Сибіги Поліна живе в Москві, столиці країни-агресора РФ, і відкриває там бренд одягу...

Громадській раді доброчесності – 5 років

Рівно 5 років тому 9 провідних громадських організацій сформували Громадську раду доброчесності – офіційний, але разом з тим 100% громадський орган, покликаний надавати оцінку суддям і кандидатами на посаду судді з боку суспільства...