16 лютого 2022, 15:58

Як нам вижити, і що для цього (не) робить влада

Найгіршого не сталося.

Звісно, рано ще говорити про щось остаточно. Але найбільш апокаліптичні сценарії не справдилися і виглядає, що вже не справдяться.

В першу чергу – завдяки готовності наших ЗСУ (їхній героїзм, а також чудова робота Генштабу і Міноборони, як і всіх нас, хто допомагає Армії) і підтримці наших міжнародних партнерів (геніальна стратегічна гра на випередження, військова підтримка, і звісно чудова робота наших МЗС і дипломатів).

Як би там не було надалі – ми маємо всі шанси вистояти як держава і пройти цю кризу. А значить, маємо час підготуватися до наступної. Бо ця історія повторюватиметься постійно до тих пір, поки як мінімум ми явно не переважатимемо ворога по міцності за всіма параметрами, як максимум – поки РФ не розвалиться сама.

Відповідно, щоб вижити і виграти, зараз критично важливо в жодному разі не збавляти темп, а залишатися на крок попереду ворога і використати цей час, щоб максимально наростити міць.

На індивідуальному рівні це означає:

1) зайнятися здоров'ям, спортом;

2) натренуватися цивільній безпеці, виживанню в складних умовах, медичній допомозі;

3) навчитися поводитися зі зброєю і стріляти, придбати зброю, дозволену для цивільних;

4) хто має в собі здоров'я і сили – записатися до військкомату, ТРО або добровольців і невпинно тренуватися військовій справі.

На рівні держави це означає:

1) максимально нарощувати військову міць (радикально збільшити бюджет ЗСУ, забезпечити Армію засобами протиповітряної і протиракетної оборони, налагодити виробництво боєприпасів, продовжувати і розширювати військову співпрацю з країнами НАТО і іншими партнерами);

2) максимально сприяти підготовці і залученню до оборони населення (організувати масові курси ЦО, медичні тощо, максимально розвивати ТРО, прийняти адекватний закон про обіг зброї);

3) в найшвидші терміни позбутися колаборантів – у владі і скрізь (терміново звільнити пов'язаних з РФ і владою Януковича посадових осіб, ліквідуіати ворожий ОАСК, позакривати інформаційні канали ворога, прийняти закон про колаборантів);

4) реформувати і зміцнити державні інституції, пов'язані зі сферою безпеки (органи безпеки і правопорядку – СБУ, поліція, прокуратура, ДБР, БЕБ; антикорупційні органи – НАБУ-САП-ВАКС; суди, в тому числі КСУ).

На індивідуальному рівні все зводиться до особистого вибору кожного. Як каже Харарі, від суми цих виборів в принципі залежить хід історії. І тут усе обнадійливо - достатньо подивитися на те, скільки українців записуються до ТРО і отримують дозволи на зброю. Зараз головне – не збавляти цей темп, особливо коли безпосередня небезпека спаде.

Набагато гірша ситуація з рівнем державним.

Якщо роботу по ЗСУ видно, то з залучення населення поки незрозуміло нічого (окрім дуже помірного поки розвитку ТРО, який тримається в основному на ентузіазмі його учасників).

А ситуація з колаборантами (окрім закриття каналів хіба) і державними інституціями – близька до катастрофи.

Реформа СБУ – порожня.

В реформі органів правопорядку кінь не валявся.

В антикорупціних реформах – узагалі відкат: конкурс по САП методично саботують, те саме зараз із конкурсом до НАБУ. І те, і інше причому валять за допомогою напросуд антиукраїнського ОАСК, який прямо зараз розглядає позов про повернення Януковича.

Я вже не кажу про Конституційний Суд, про суддів якого Данілов прямо заявив, що ними керують з РФ, але реформа якого шістнадцятий місяць не відбувається.

Нагадую, найбільший відкат саме в тих реформах, які обіцяв особисто і письмово Зеленський Байдену.

На додаток спікери від влади включно з Зеленським фактично розгорнули антизахідну риторику. І винуватять тих партнерів, які нас фактично врятували, в "нагнітанні", "істерії", "шкоді економіки" і чи не співпраці особисто з Путіним проти України.

А ще, виявляється, є плани провести вибори на окупованих територіях і змінити Конституцію з особливим статусом Донбасу. Але дізнаємося ми про це не від Президента чи Прем'єра, а з прески Путіна і Шольца.

Явно всередині влади є в когось план вирвати поразку України з цупких лап перемоги. І цей план зараз намагаються активно просувати.

І разом з тим пропонують нам святкувати чергове свято – День Єднання. Від цього, якщо чесно, на кілометр тхне лицемірством і пап'є-маше.

Так, єднання важливе і потрібне.

Але знову так необхідні і для єднання, і для виживання відверту розмову і тяжку працю нам підміняють дешевим шоу.

Єднатися з усіма, хто боронить і захищає Україну, варто щодня. І для цього не потрібен якийсь окремий день чи окремий указ.

Єднатися є з різного штибу Татаровими, Демченками, Вовками і іншими агентами ворога – самовбивчо. І поки вони у владі і великою мірою визначають куди ми підемо, в тому числі в питаннях територіальної цілісності і національної безпеки – святкування точно є передчасним.

Якщо влада дійсно бажає єднатися зі своїм народом – вона має робити все, щоб зберегти і захистити країну – в першу чергу позбутися агентів ворога і колаборантів і максимально зосередитися на розбудові безпеки, насамперед – реформі і побудові інституцій.

І чітко заявити, що ніяких Шайтанмаєрів, виборів на окупованих територіях і "особових статусів" у Конституції не буде. І діяти відповідно.

Бо між собою ми об'єднані вже, і Перемогу ми здобудемо – що так, що так.

Питання тільки якою ціною і яка роль у цьому буде особисто Зеленського і його політичного істеблішменту.

#UAРазом

fb автора

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Сьогодні ВРП може пустити під ніж очищення судів заради порятунку ворожої агентури

Сьогодні Вища рада правосуддя покаже чи успішно ми їх реформували, чи все треба починати заново. Прямо зараз ВРП вирішує чи звільняти суддю Інну Отрош-молодшу...

Чи обнулить ВРП кваліфікаційне оцінювання суддів?

Завтра, 19 вересня, Вища рада правосуддя планує фактично врятувати від кваліфікаційного оцінювання 180 недоброчесних суддів – зрадників і корумпантів...

Етична рада знов рекомендує до ВРП маріонетку ОАСК. Чому так і чи призначить його Президент?

Сьогодні Етична рада рекомендувала на посаду члена Вища рада правосуддя за квотою Президента двох кандидатів. Один із них – Андрій Жук, суддя Верховного Суду, який свого часу допоміг відмазати суддю, що кидала за ґрати майданівців...

Чи повинен голова Вищої кваліфкомісії суддів бути доброчесним?

Нещодавно раптово подав у відставку голова новообраної Вищої кваліфкомісії суддів – ключового органу з відбору суддів в Україні. Тривають вибори нового голови...

Вища рада правосуддя збирається зірвати очищення судів і міжнародну допомогу

Сьогодні Вища рада правосуддя може збити на злеті очищення судів, і цим поставити під загрозу життєво важливі для країни речі. Нагадаємо, з перезавантаженням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і формуванням третього складу Громадської ради доброчесності з новою силою і новою якістю відновилося кваліфоцінювання суддів – процес, покликаний очистити судову систему від недоброчесних елементів...

Як "оновлена" ВРП рятує вбивць і корупціонерів

"Оновлена" Вища рада правосуддя прийняла вчора два абсолютно відірвані від реальності рішення. Одним ВРП зупинила дисциплінарну справу по судді Тандиру, тому самому який п'яний вбив нацгвардійця Вадима Бондаренка...