16 лютого 2022, 10:09

За вказівкою Зе: Уряд незаконним рішенням зриває конкурс на директора НАБУ і керівника САП одночасно

З ворогом зовнішнім, ніби, пауза, тож давайте повертатися до ворогів внутрішніх.

Поки суспільство було сконцентроване на російських військах, Кабмін таємно рятував корупціонерів Зеленського, на старті зносячи конкурс на директора НАБУ (і підриваючи – на керівника САП).

Протягом двох останніх днів КМУ двічі прийняв рішення про формування конкурсної комісії по НАБУ і... обидва – показово незаконні.

В понеділковому КМУ незаконно викинув з комісії Драго Коса, який не дає Зеленському сфальшувати конкурс на керівника САП.

Ми в ЦПК проінформували про цей треш медіа і західних партнерів. Щоб погасити скандал, Кабмін вже наступного дня (вчора) ще раз голосує за комісію.

Цього разу вже з Драго Косом, але дописує під нього спеціальну умову – вийти з комісії по САП.

Очевидно, КМУ не мав права встановлювати будь-які обмежуючі спецумови. Тож це рішення Кабміну Зеленського незаконне ще більше від попереднього (понеділкового).

Повний юридичний аналіз вчорашнього адового рішення КМУ за лінком. Це рішення зриває конкурс на директора НАБУ і керівника САП одночасно.

Обидва засідання КМУ відбулися таємно: без анонсу та онлайн трансляції, щоб приховати цю ганьбу від 1) українців, 2) західних партнерів.

Мета обох рішень – допомогти Банковій знести через улюблений Зеленським ОАСК конкурс на директора НАБУ (або згодом – переможця).

Приймаючи обидва рішення, Шмигаль діє за прямою вказівкою Зеленського. Це не припущення, а залізобетонна інформація зсередини процесу.

Фактичний зрив конкурсу на директора НАБУ точно ставить хрест на грошах МВФ, і з великою вірогідністю – на держгарантіях США.

Але тут навіть не про гроші. І не про слово Зеленського, яке після ганьби з конкурсом САП, і туалетного паперу не вартує.

Йдеться про ухайдохування державних інституцій як таких.

Вдумайтеся, Уряд за вказівкою президента приймає очевидно незаконні рішення заради підриву правоохоронного органу.

Гарант конституції, блін.

Чи погодиться комісія з відбору голови НАЗК грати в "підкилимні ігри" Банкової?

Від початку проведення незалежних конкурсів на посади керівників антикорупційних органів Банкова (спочатку – під Порошенком, а потім – під Зеленським) намагалася ці конкурси "хакнути"...

Триває обрання запобіжного заходу потворам, які вкрали в ЗСУ 1,3 млрд грн. Один з підозрюваних – досі при посаді

Триває обрання запобіжного заходу потворам, які вкрали в ЗСУ 1,3 млрд грн. Вчора був суд по Діючому керівнику профільного департаменту Міноборони – Нахкуру...

Офіс Зеленського злякався петиції про скасування "правок Лозового-Іонушаса"

Офіс Зеленського відмовився реєструвати петицію з вимогою скасувати "правки Лозового-Іонушаса". Ще в пʼятницю ми у Центрі протидії корупції (ЦПК) подали від мого імені відповідну петицію на сайт президента...

Правоохоронний комітет парламенту пропонує імітувати незалежність САП та відмовляється скасувати "правки Лозового"

Правоохоронний комітет Верховної Ради під керівництвом "слуги" Сергія Іонушаса підготував власний законопроєкт щодо реформи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), який депутати вже затвердили на засіданні комітету сьогодні...

Чим запам'ятався суддя ВАКС Ткаченко, який "підігрує" Коломойському

Суддя ВАКС Олег Ткаченко поскаржився на мене і Центр протидії корупції (ЦПК) до ВРП і Генпрокурора. Раніше цей суддя відпустив без запобіжного заходу одного з фігурантів справи Коломойського Ярослава Лугового...

Перша криза НАБУ за нового директора: чому не варто знецінювати роботу всього Бюро через погане рішення Кривоноса

Після обрання Семена Кривоноса директором НАБУ ми у Центрі протидії корупції (ЦПК) одразу заявили: до його досвіду та бекграунду у нас є питання...