ДБР, повістки і один для всіх закон
Сьогодні, 20 січня 2020 року, Петро Порошенко, скасувавши важливий закордонний візит до Швейцарії і заплановані зустрічі зі світовими лідерами, особисто відвідав Державне бюро розслідувань, щоб повернути слідчих ДБР у рамки закону і примусити їх вручити повістки про виклик свідка у порядку, встановленому КПК.
До цього дня жодних повісток Петро Порошенко не отримував.
Петро Порошенко сьогодні прийшов, щоб отримати повістки про виклик для допиту у якості свідка на 24 січня 2020 року (справа про Мінські угоди), на 31 січня 2020 року (справа моряків), 11 лютого 2020 року (справа про судову реформу).
Як бачимо, два провадження з трьох "розслідуються" ДБР явно в інтересах Росії.
Наголошую, жодних інших повісток ні на 21 січня, ні на інші дати не вручалося.
На 31 січня та 11 лютого у Петра Порошенка заплановані закордонні відрядження, про що він поінформував ДБР. Відтак, Петро Порошенко має намір відвідати ДБП 24 січня і дати свідчення не лише у справі про Мінські угоди, але і по всіх інших провадженнях, сфабрикованих за вказівкою офісу Президента.
Повістки вручав начальник третього слідчого відділу Першого управління організації досудових розсдідувань ДБР Корецький.
Той самий Корецький, ймовірний учасник діалогів "Трубу прорвало".
До речі, сьогодні з заяви Корецького одному з телеканалів отримано якісний зразок його голосу, який буде використаний при здійсненні міжнародної фоноскопічної експертизи стосовно опублікованих записів незаконного впливу на слідство з боку Труби та посадовців офісу Президента.
У ДБР дуже прискіпливо ставляться до порядку вручення повісток, коли це стосується слідчих цієї організації.
А от коли мова йде про вручення повісток Петру Порошенку, спільники недавно звільненого Труби вважають формальності зайвими і дозволяють собі надсилати те, що вони вважають викликом свідка, адвокату у WhatsApp.
Я нещодавно писав про свої спроби вручити слідчим ДБР повістки в суд, а також про те, як слідчі ДБР ухилялися від отримання повісток і від явки до суду для допиту.
Як виявилося, слідчі ДБР Сергєєва, Роженко, Гульченко та Осетрова не з'являються до суду тому, що їм перешкоджає вже згаданий ймовірний учасник діалогів "Трубу прорвало", начальник третього слідчого відділу Першого управління організації досудових розсдідувань ДБР Корецький.
Корецький не посоромився направити в суд листа за власним підписом, суть якого зводиться до спроб унеможливити допит слідчих як свідків.
Корецькому, бачте, не сподобалося, що суд доручив мені вручити повістки. Хоча така можливість у цивільному процесі прямо передбачена законом. Відповідно до частини 6 статті 128 Цивільного процесуального кодексу України, стороні чи її представникові за їхньою згодою можуть бути видані судові повістки для вручення відповідним учасникам судового процесу.
Перешкоджання з'явленню свідка до суду – злочин, передбачений ст. 386 КК України.
Хоча навряд чи можна очікувати іншої поведінки від активного спільника нещодавно звільненого Труби та замовників політичних переслідувань з Офісу президента.
P.S. Корецький направив листа у Печерський суд на адресу Шевченківського. А яка різниця?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.