Хіба не Хамелеон? ''Визначення голодомору геноцидом... є актом відновлення історичної справедливості'. Так колись казав Табачник
ТЕПЕРІШНІЙ ТАБАЧНИК ПРО ГОЛОДОМОР
Упорное стремление "трипольцев-голодоморцев" педалировать тему именно геноцида, их стремление в разы завысить количество жертв является надругательством над памятью умерших. Тем большим надругательством является политическая подоплека данного вопроса, о которой предпочитают молчать президент и статусные политики "оранжевого" лагеря, но которую с удовольствием раскрывают пещерные националисты из маргинальных организаций вроде КУНа, "Свободы" или УНА-УНСО. Они не скрывают намерения потребовать от России как от правопреемницы СССР "компенсации за голодомор".
Собственно, только ради этого и "создаются" виртуальные миллионы новых жертв, а преступление против советского крестьянства объявляется преступлением против украинцев
А ОСЬ РАНІШЕ, КОЛИ ТАБАЧНИК СЛУЖИВ КУЧМІ
ОРГАНИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ ВПЕРШЕ ОФІЦІЙНО ВИЗНАЛИ ГОЛОДОМОР 1932-1933 РОКІВ ПОЛІТИКОЮ ГЕНОЦИДУ РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, НАГОЛОСИВ ДМИТРО ТАБАЧНИК
КИЇВ, 12 лютого. (Алла Вторушина, Лариса Козік – Укрінформ). Під час підготовки до відзначення 70-річчя голодомору 1932-1933 років органи державної влади України вперше офіційно визнали цей голодомор як політику геноциду радянського керівництва проти українського народу, зазначив сьогодні з парламентської трибуни віце-прем'єр-міністр України Дмитро Табачник. Він наголосив, що цим визнанням закладено юридичну базу для широкомасштабного дослідження, правового тлумачення і політичної оцінки злочинів проти людства, повідомляють кореспонденти Укрінформу.
Визначення голодомору актом політичного геноциду проти українського народу свідчить про суттєві зрушення в громадсько-політичному житті нашого суспільства, наголосив Дмитро Табачник, і додав: це також має принципове значення для стабілізації суспільно-політичних відносин в Україні, є доказом незворотності демократизації суспільства, актом відновлення історичної справедливості і морального зцілення кількох поколінь від страшного шоку, заподіяного масовими репресіями і голодомором.
Дмитро Табачник високо оцінив роботу дослідників трагедії голодомору і діяльність архівів, які зібрали цінний матеріал тих часів. Він підтримує ідею створення меморіалу трагедії початку 30-х років. Водночас Дмитро Табачник висловив думку, що не лише селян було знищено голодомором, але й українську інтелігенцію, трудову еліту, духовенство і релігію взагалі. Він навів конкретні приклади на підтвердження своїх слів і водночас висловив докір тодішнім закордонним політикам і бізнесменам, котрі мовчки спостерігали за тим, що діялося в Україні, і не застосовували жодних економічних чи політичних санкцій проти керівництва Радянського Союзу.
Віце-прем'єр-міністр висловив думку, що жертвами голодомору стали до 7 млн чоловік, а смертність у 1933 році у п'ять разів перевищувала народжуваність. Водночас він погодився з тими науковцями і дослідниками, які вважають, що ці цифри можуть недостатньою мірою відповідати дійсності, вони ще будуть уточнюватися, нові документи і свідчення тих часів розшукуватимуться по всьому світу. Дмитро Табачник зазначив, що критерієм оцінки трагедії тих часів для всіх нас повинні бути не цифри, а "уміння людей сприймати чуже горе як своє". Оцінюючи події тих часів, Віце-прем'єр ще раз назвав голод 1933 року найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення українського народу.
ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР ДМИТРО ТАБАЧНИК ДАВ ПОЛІТИКО-ПРАВОВУ ОЦІНКУ ГОЛОДОМОРУ
КИЇВ, 12 лютого. (Алла Вторушина, Лариса Козік – Укрінформ). Політично-правову оцінку голодомору 1932-1933 років дав сьогодні з парламентської трибуни віце-прем'єр-міністр України Дмитро Табачник. Він наголосив, що осмислення трагедії вимагає нетрадиційних історико-політологічних методик, бо обмежитися простим переліком причин та висновків про наслідки голодомору сьогодні вже недостатньо, повідомляють кореспонденти Укрінформу.
Дмитро Табачник висловив думку, що, говорячи про відповідальність за трагедію голодомору, потрібно дотримуватися диференційованого підходу. Він наголосив, що причиною голоду є тоталітарний сталінський режим і безпосередньо Сталін, Молотов, Каганович, Чубар, Петровський, Косіор та інші тодішні керівники.
За його словами, не можна звинувачувати в організації голодомору всіх комуністів або керівників різних рівнів у цілому. Бо така оцінка, на його думку, суперечила б історичним реаліям. Адже за ухилення від виконання хлібозаготівельних завдань представники місцевої влади каралися смертю. Дмитро Табачник зазначив, що сотні голів колгоспів і місцевих рад стали жертвами такої розправи. Судові справи були відкриті проти працівників райкомів і обкомів партії. Тож завдання істориків з'ясувати не лише причини і наслідки, а також не забути жертв голодомору і його організаторів, наголосив Дмитро Табачник.
Голодомор 1933 року – це наша розрита могила, бо мільйони людей не поховано за християнським обрядом, підкреслив віце-прем'єр-міністр, і додав: "Відтак, маємо визнати їх жертвами політичного терору, жертвами геноциду, щоб у храмах священики мали змогу поминати їх за належним церковним обрядом".
Перед нинішнім урядом України, Верховною Радою і перед усім українським суспільством стоїть завдання належно вшанувати пам'ять жертв голодомору і не обмежитися відзначенням лише 70-ліття трагедії, наголосив Дмитро Табачник. Він також поінформував, що комітет з відзначення цієї дати на чолі з Прем'єр-міністром Віктором Януковичем почав здійснення масштабних загальнодержавних заходів. Одним з них буде спорудження національного меморіалу пам'яті жертв голодомору та політичних репресій, в якому буде втілено нашу спокуту перед невинно загиблими і ненародженими нашими співвітчизниками. Однак, найкращим меморіалом у кожного з нас, у поколіннях нині сущих і прийдешніх буде вироблення генетичної пам'яті українського народу.
УКРАЇНА ПОВИННА ДОМАГАТИСЯ МІЖНАРОДНОГО ВИЗНАННЯ ГЕНОЦИДУ НАЦІЇ ПІД ЧАС ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ, ВВАЖАЄ ДМИТРО ТАБАЧНИК
КИЇВ, 14 травня. (Алла Вторушина, Лариса Козік – Укрінформ). Наша держава повинна домагатися міжнародного визнання геноциду нації під час штучно організованого голодомору 1932-1933 років. На цьому наголосив віце-прем'єр-міністр України Дмитро Табачник під час сьогоднішнього спеціального засідання Верховної Ради України, яке проводилося з метою вшанування пам'яті жертв голодомору, повідомляють кореспонденти Укрінформу.
Всі політичні сили країни повинні зробити "глибокі політичні і наукові висновки, щоб трагедія геноциду нації 30-х років глибоко усвідомлювалася серцем кожного громадянина", сказав Дмитро Табачник. У той же час, за його словами, трагедія голодомору і сталінських репресій, які точилися проти України протягом чверті століття, інколи стають "фактом політичних спекуляцій" різних партій. Віце-прем'єр-міністр вважає неправомірними звинувачення деякими політичними силами Росії і комуністів, які народилися після 30-х років, у причетності до трагедії тих років. "У тоталітарній державі народ не може відповідати за злочинні дії влади", – наголосив він.
За словами Дмитра Табачника, після схвалення рішення про вшанування 70-ої річниці голодомору, в Україні проводяться заходи щодо цієї трагічної дати. Зокрема, створюється меморіал пам'яті у Києві, відкриваються пам'ятники, монументальні знаки на честь пам'яті загиблих у роки штучного голодомору. В Україні діє півтори тисячі архівів у 17 областях, існує понад 200 тисяч справ за фактом голодомору. Дмитро Табачник пропонує розширити пошук і дослідження проблем голодомору за межами нашої держави – в Росії та інших країнах. Нині, за його словами, проводяться молитви, панахиди в усіх релігійних конфесіях. Завершується створення документального фільму про події 30-х років, вже випущено 15 документальних збірників, проводяться виставки, телевізійні передачі, публікації про правдиві події 30-х років.
Дмитро Табачник звернувся до народних депутатів з тим, щоб вони сприяли увічненню пам'яті жертв голодомору, не створювали дискусій навколо цього питання, а об'єктивно, лише за допомогою фактів розкривали трагедію нашої держави в роки сталінського режиму
УКРАЇНА Й НАДАЛІ НАПОЛЯГАТИМЕ НА ВИЗНАННІ МІЖНАРОДНОЮ СПІЛЬНОТОЮ ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ 1932-33 РОКІВ АКТОМ ГЕНОЦИДУ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, ЗАЯВИВ ДМИТРО ТАБАЧНИК
СТОКГОЛЬМ, 26 січня. /Укрінформ/. Українці особливо сприймають актуальність теми геноциду, адже лише під час штучного голоду 1932 – 1933 рр. наш народ втратив понад 7 мільйонів людських життів, заявив сьогодні у виступі у Стокгольмі на Міжнародному форумі "Запобігання геноциду: загрози та відповідальність" віце-прем'єр-міністр України Дмитро Табачник. За його словами, хоча наслідки Голодомору відчуваються ще й зараз, Україна не має наміру зводити рахунки з минулим, покладати відповідальність на якусь окрему соціальну чи етнічну групу. "Але ми й надалі домагатимемося визнання міжнародною спільнотою Голодомору як акту геноциду проти українського народу, щоб осмислення трагічного історичного досвіду України послужило пересторогою при виборі шляху іншими народами" – зазначив він.
Дмитро Табачник очолює делегацію України на цьому форумі, організованому з ініціативи шведського уряду. Очікується, що протягом роботи форуму, 26-28 січня, українська делегація, до складу якої входять також перший заступник міністра освіти та науки В.Ткаченко та перший заступник голови Державного комітету у справах національностей та міграції В.Воронін, проведе зустрічі з міністром політичної координації Швеції Пером Нюдеразом, міністром у справах дитини і сім'ї Швеції Беріт Анднор, віце-прем'єр-міністром Словацької Республіки Палом Чакі, Верховним комісаром ОБСЄ з питань національних меншин Послом Рольфом Екеусом, представниками групи з міжпарламентського співробітництва з Україною шведського Риксдагу.
Програмою роботи Форуму передбачені проведення тематичних семінарів та сесій, а також церемонії вшанування пам'яті жертв Голокосту. Основним завданням Форуму є вивчення випадків геноциду в сучасному світі та пошук шляхів запобігання новим проявам цього явища в майбутньому.
На запрошення Прем'єр-міністра Швеції у Форумі беруть участь глави держав і урядів, високі посадові особи з 60-ти країн світу. На високому рівні представлені також міжнародні організації. Серед учасників – Генеральний секретар ООН Кофі Аннан і Генеральний секретар Ради Європейського Союзу Хав'єр Солана. На церемонії відкриття Форуму були присутні Король Швеції Карл XVI Густав, Королева Швеції Сільвія та Кронпринцеса Вікторія.
У 2003 році під час 58-ї сесії Генеральної асамблеї ООН 36 країн-членів цієї Організації стали співавторами Спільної заяви з нагоди 70-ї річниці Голодомору – Великого голоду 1932-1933 років в Україні, а ще третина держав-членів ООН беззастережно підтримала цей документ.
СПОРУДЖЕННЯ У КИЄВІ МЕМОРІАЛУ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ І ПРОДОВЖЕННЯ РОБОТИ ЩОДО ВИЗНАННЯ МІЖНАРОДНОЮ СПІЛЬНОТОЮ ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ ВІКТОР ЯНУКОВИЧ ВВАЖАЄ НАЙВАЖЛИВІШИМИ ЗАВДАННЯМИ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ НА НАЙБЛИЖЧИЙ ЧАС
КИЇВ, 19 листопада. /Уляна Кожух – Укрінформ/. Прем'єр-міністр України Віктор Янукович вважає, що одними з найважливіших завдань органів виконавчої влади України на найближчий час є спорудження у Києві Державного історико-меморіального комплексу жертв голодомору та продовження роботи щодо широкого визнання міжнародною спільнотою голодомору в Україні. На цьому він наголосив сьогодні під час засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів у зв'язку з 70-ми роковинами голодомору в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Прем'єр нагадав, що впродовж 2002-2003 років в Україні було проведено значний комплекс заходів щодо вшанування пам'яті загиблих українських громадян під час голодомору та встановлення історичної правди. Зокрема, за його словами, за цей час було створено центр дослідження геноциду українського народу, організовано ряд міжнародних наукових конференцій з цього питання, досліджено нові архівні джерела та проведено низку акцій у різних країнах світу з вшанування пам'яті жертв голодомору. Крім цього, в регіонах було впорядковано місця поховання жертв трагедії і здійснено ряд заходів соціального спрямування: надання матеріальної допомоги та поліпшення медичного і соціально-побутового обслуговування громадян, які пережили ті жахіття. "Однак, робота над цими питаннями не закінчується з відзначенням річниці голодомору, і органам державної влади та усім небайдужим до своєї історії громадянам України ще потрібно серйозно працювати й далі", – наголосив Віктор Янукович.
У засіданні Оргкомітету сьогодні взяли участь віце-прем'єр-міністр України Дмитро Табачник, міністр культури та мистецтв Юрій Богуцький, міністр освіти та науки Василь Кремень, представники міністерств і відомств, народні депутати, керівники облдержадміністрацій
ВІКТОР ЯНУКОВИЧ ВИСЛОВИВ ВДЯЧНІСТЬ УРЯДАМ І ПАРЛАМЕНТАМ КРАЇН СВІТУ, ЯКІ ВИЗНАЛИ ГОЛОДОМОР 1932-1933 РОКІВ В УКРАЇНІ ОДНІЄЮ З НАЙБІЛЬШИХ ТРАГЕДІЙ В ІСТОРІЇ ЛЮДСТВА
КИЇВ, 19 листопада. (Уляна Кожух – Укрінформ). Прем'єр-міністр України Віктор Янукович висловив вдячність урядам та парламентам країн світу, які визнали голодомор 1932-1933 років в Україні однією з найбільших трагедій в історії людства. "Уряд та громадяни України сердечно вдячні урядам, парламентам і народам країн світу, які разом з нами поділили біль голодомору. Останні події, які відбулися з обговорення питання голодомору в Україні на рівні ООН, виступ Президента України, підтримка світових організацій мають визначальну роль і зняли багато питань, які виникали щодо визнання цієї жахливої події у світі", – наголосив він сьогодні, виступаючи на засіданні Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів у зв'язку з 70-ми роковинами голодомору в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Віктор Янукович зазначив, що голодомор посідає в історії українського народу трагічне місце і є нестихаючим національним болем. За його словами, сімдесята річниця цієї трагедії, яку Україна відзначатиме 22 листопада, відіб'ється болем у серці кожного українця. Прем'єр нагадав, що втрати українського народу за 1932-1933 роки просто незчисленні і мало у світі націй, які за такий короткий період втратили щонайменше 7 мільйонів співвітчизників та зазнали таких великих моральних збитків. Більше того, сказав він, цього удару було завдано по генофонду української нації, поставлено під сумнів саме існування українського народу.
Глава уряду також зазначив, що причини і наслідки цієї трагедії в Україні встановлені науковою громадськістю і визнані державою. "Голодомор був спланованою акцією сталінського режиму, і цей факт визнала міжнародна спільнота, яка разом з українським народом відзначає цю скорботну річницю", – наголосив він.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.