14 грудня 2009, 12:57

Червоні картки для "телевізійних розбишак"?

Не хотів спочатку писати про те, що відбулося на ефірі у Савіка. Тому що сподівався – всім усе зрозуміло. Здавалося, що ніхто у блозі не почне захищати Нестора за наслідками цього інциденту.

Взагалі, на старті кар'єри Шуфрича, його епатажність у журналістсько-політологічній тусовці сприймалася позитивно. Навіть, якщо із гумором, – то схвальним. Бо на сірому фоні "есдеківських" "партай геноссе" Нестор виглядав доволі свіжо.

Однак, після того, як він "з голим торсом" пробігся по приміщенню ЦВК під час відомих подій 2004 року, в багатьох тоді виникли запитання на предмет його адекватності. Ну а після того, як Нестор з усього маху заїхав на авто в людей, учасників демонстрації, всі зрозуміли – його епатаж перебуває на межі фолу. Тоді, щоправда, Червоненку й Олійнику вдалося забезпечити, щоби обурений натовп його не "лінчував".Інший учасник інциденту – Луценко – так само ексцентричний та різкий політик. Старт його публічної політичної кар'єри – "Україна без Кучми!". Вхід у владу – через Майдан. У вуличній стихії куються лише ексцентричні політики. Що і форматує відповідним чином їхню поведінку у владі. Згадаймо факт рукоприкладства самого Юри щодо Черновецького. Здається тоді як раз Луценко засвоїв урок: що гарно на вулиці – не завжди добре в кабінеті. Отже, в цей раз "на розвод" не "повівся".

Провокація, як інструмент впливу на інформаційний простір, сьогодні застосовується усіма політичними командами. Активно вона використовується і учасниками політичних телешоу, зокрема у Савіка Шустера. Пояснення просте – зручний формат: прямий ефір і повна ілюзія інтерактиву.

Тому наші "класики провокативного жанру" так полюбляють прямі ефіри. Варто лишень згадати епатажні моноспектаклі Черновецького. Кажу це без іронії. Мер, вочевидь поставив зависоку планку для усіх інших. І тепер, щоб перевершити маестро, доводиться махати кулаками. Якщо так далі піде – телестудії потрібно буде обладнати рингами. Так і то більш вишукано. А якщо серйозно, слід створити якусь дисциплінарну комісію, можливо, журналістську. Щоб після мордобою в телеефірі політик "червону картку" на півроку отримував. На всі телеформати.

Сам я нормально сприймаю тему, що окремі питання чоловіки можуть і повинні вирішувати через кулаки. Це природно. Але для цього потрібно "уедениться", бажано краватки познімати, і з'ясувати стосунки. Тому відверта гра Нестора "на публіку" – у чоловічих "розборках" – "моветон".

PR-арешт

...

Це не PR і, навіть, не пропаганда...

...

Вічная пам'ять Петру Михайловичу Олійнику

...

Поділяю сум колеги Олексія Гараня з приводу закриття журналу ''Главред''

...

Останні ''дзвіночки'' для опозиції

Чому опозиційні сили не проголосили свій Майдан поряд із підприємницьким? Чому навіть не було організовано підтримки з боку митців, співаків тощо...

Хорошковський таки підставляє Януковича

Наступна "підстава" Президента з боку керівника СБУ – справа Макаренка. Свідомо влізши не у свою компетенцію (юристи кажуть, що це могла робити виключно ГПУ), СБУ послало новий інформаційний імпульс на Захід...