У 7-х СЕЛАХ ПОЛТАВЩИНИ ЗУПИНИЛИ АВТОБУСНЕ СПОЛУЧЕННЯ
Селяни із 7 полтавських сіл написали звернення до влади, про те, що у них вже півроку не їздить рейсовий автобус.
137 селян із населених пунктів Миргородщини – Панасівки, Великої Обухівки, Семереньок, Олефирівки, Зеленого кута, Сакалівки, Тернового підписалися під зверненням до Президента України та Міністерства інфраструктури України. Утім, від останнього селяни за півтори місяці не отримали жодної відповіді.
![](http://img.blogs.pravda.com.ua/images/doc/5/6/5690e-1.jpg)
Мешканці Панасівки у своєму зверненні писали, що їхнє село опинилось відрізаним від райцентру,до села більше не їздить рейсовий автобус. Селяни змушені добиратися пішки 9 км до найближчої автобусної зупинки, а більшість із них – пенсіонери.
Спочатку через с. Панасівку їздив автобус рейсом Миргород-Семереньки.
Та його заїзд до цього села скасували.
Люди змушені були кілька років самостійно ходити 2 км до зупинки "Поворот на Панасівку" цього автобуса. Та цей рейс півроку тому зник. У панасівчан залишився єдиний варіант – автобус Миргород-Гадяч – саме до нього треба йти пішки 9 км.
На цей автобус ідуть мешканці 6-ти навколишніх сіл і в переповнений транспорт панасівчани не завжди "влізають".
![](http://img.blogs.pravda.com.ua/images/doc/7/8/78a88-foto0u0kutku.jpg)
Дмитро Тяжлов, режисер та оператор, знімає історію "У КУТКУ" про село Панасівка для
документального фільму "Відкритий доступ".
Фільм, зокрема, й про дієвість закону "Про доступ до публічної інформації".
Дмитро Тяжлов: "У морози і замети не ходив навіть автобус Миргород-Гадяч.
Нікому ці люди взагалі не потрібні".
![](http://img.blogs.pravda.com.ua/images/doc/7/f/7fdf9-3.jpg)
Героїня історії – Зоя Іванівна ШУЛЬГА – мешканка села Панасівки та мати п'ятьох дітей розповідає, що молодші сини, один з яких має слабкий слух та навчається в інтернаті у Миргороді, другий – у полтавському коледжі, змушені йти пішки з іншого села 9 км, коли повертаються додому на вихідні.
За словами жінки, у 2010 році мешканці села написали звернення до Миргородської райради щодо відсутності автобусу. Утім, жодної відповіді не прийшло і до цього часу.
![](http://img.blogs.pravda.com.ua/images/doc/b/2/b2318-5.jpg)
Дмитро Тяжлов: "У зверненні люди просять відновити автобусне сполучення із селом Панасівкою та селяни отримали від облдержадміністрації приблизно таку відповідь: вибачте, до вас дорога не має твердого покриття і автобус ходити не може згідно з чинним законодавством. Запитую себе, як же він ходив кілька років тому?
Полтавська облдержадміністрація відповіла (на інформаційний запит) ще у вересні, що автобусний маршрут відновиться у селі. А через три місяці навіть написали, що автобус уже ходить. Це і обурило людей, через що було вирішено написати звернення до Президента і Міністерства інфраструктури
Дмитро Тяжлов: "За останні півроку (поки я знімав там фільм) в с. Панасівці ще й закрили медичний пункт – приїхала комісія і перенесла його в Савинську амбулаторію (що за 9 км від Панасівки). Аптеки не має в цих селах – за ліками треба їхати у Великі Сорочинці, що за 25 км.".
Довідка. 10 грудня 2003 р. Кабінетом Міністрів України під керівництвом Віктора Януковича було видано розпорядження N754-р "Про забезпечення сільських населених пунктів регулярним автобусним сполученням", яким планувалося охоплення до кінця 2007 року всіх сільських населених пунктів регулярним автобусним сполученням.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.