2 грудня 2016, 10:23

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави. Тим часом, Генпрокуратура досі не надала додаткових документів на клопотання Вищої ради юстиції, які могли б свідчити про вину її члена – Павла Гречківського. До того ж, пан Гречківський продовжує володіти автомобілем Maybach, хоча раніше ГПУ анонсувало арешт цієї автівки.

Світлина програми "СХЕМИ" Радіо Свобода

Про продовження запобіжного заходу для Гречківського повідомила його прес-секретарка Дарія Глущенко. Ця інформація є у відкритому судовому реєстрі. Раніше, 22 вересня цього року, члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському, якого підозрюють у шахрайстві, призначили заставу в сумі 3,85 млн. гривень.

ГПУ підозрює Гречківського у вчиненні замаху на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб шляхом обману (шахрайство). Із клопотання Генпрокуратури: Павло Гречківський підозрюється "у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років, та який має високий ступінь суспільної небезпеки". А продовження запобіжного заходу Прокуратура пояснює тим, що член Вищої ради юстиції "може незаконно впливати на понятих, які брали участь у проведенні слідчих та інших процесуальних дій".

Деталі звинувачень

ГПУ у своєму клопотанні зазначається, що під час розмови 2 інших фігурантів цієї справи, один із них повідомив другому про те, що його давній приятель Гречківський, з яким він щойно мав розмову, будучи членом Вищої ради юстиції України, має відповідні службові повноваження вплинути на прийняття рішень будь-якими господарськими судами в Україні незалежно від інстанції, ... та залишення його (рішення) в силі судами апеляційної та касаційної інстанції безпосередньо через голову Вищого господарського суду України... Згідно вимоги (в реєстрі вказано ОСОБИ_1) (найімовірніше мова йде про Павла Гречківського) вирішення даного питання буде коштувати 500 000 доларів США, а передача грошових коштів буде здійснюватися через охоронців останнього".

Сам Гречківський відкидає будь-які звинувачення у листі, надісланому його прес – секретарем: "Я повністю заперечую висунуті мені підозри... я не маю ніякого відношення до грошей, які показали в новинах на всю країну – ані до 500 тис., ані до 150 тис., ані до 51 тис. доларів, про які йдеться в клопотанні слідчого".

Перше засідання щодо Гречківського – засекретили

Цього разу судове засідання було відкритим. Справу розглядав суддя Писанець В.А. Попередній розгляд запобіжного заходу, 22 вересня ц. р., здійснювала інший суддя – Шапутько С.В, але на закритому засіданні. І якщо звичайний громадянин захоче ознайомитися з цією справою, він буде здивований. У відкритому судовому реєстрі крім номеру справи, судді та Прокурора жодної іншої інформації немає.
Це достатньо рідкісні випадки, коли відсутня навіть згадка у судовому рішенні, про що мова. Є лише повідомлення, що інформація заборонена для оприлюднення згідно із законом України "про доступ до судових рішень" (п.4.ст.7). Якщо подивитися, на що саме посилається Печерський суд, щоб закрити цю справу –  "не можуть бути розголошені відомості, для забезпечення нерозголошення яких було прийнято рішення про розгляд справи в закритому судовому засіданні".

Сам Павло Гречківський повідомив, що судовий розгляд закрили на вимогу прокуратури:"Розгляд цього клопотання 22 вересня був проведений у закритому режимі. Це було клопотання прокурора, я та мої адвокати поклалися на розсуд суду"

У справі Гречківського ГПУ планує допитати голову Вищого госпсуду

Голова Вищого господарського суду Богдан Львов згадується у справі Гречківського. Зокрема, ГПУ інформувало суд, що планує здійснити допит очільника цього суду.
Суддя Богдан Львов по центру

Цікаво, що коли я запитав голову Вищого Госпсуду без прив'язки до конкретного судового рішення, чому відсутні деталі справи пов'язаної начебто з хабарем чи шахрайством у судовому реєстрі, він відповів, що це дуже дивно: "Корупційний злочин не має бути підставою для закриття судового засідання, судове засідання закривається, якщо необхідність є зберегти або якісь дуже делікатне питання особистого життя громадян і це не стосується злочинця, інших осіб або якщо пов'язане з таємницею банківською,  державною".

Водночас, коли він дізнався, що справа стосується саме члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського, то порекомендував звернутися за роз'ясненнями до Печерського районного суду: "краще звернутися до тих, хто розглядав справу".

Про "Майбах" та інше, "нажите "тяжкою" працею"

Так, 22 вересня ц. р. Генпрокурор Юрій Луценко повідомляв про те, що наклали арешт на "його (Гречківського)  видиме майно, починаючи від "Майбаху" "Ми вчора подали клопотання в суд на обшуки пана Гречківського, але суд чомусь не поспішає надати дозвіл. Напевно, бояться в очікуванні переатестації з боку Вищої ради юстиції. Хоча і без цього дозволу ми вже наклали арешти на його видиме майно, починаючи від "Майбаху", і інше нажите "тяжкою" працею", – сказав Луценко. Утім, більш, ніж через місяць після заяви Генпрокурора Юрія Луценка, член Вищої ради юстиції Павло Гречківський інформував: "Про будь-які обмеження у праві користування транспортними засобами, на які начебто накладений арешт, мені не відомо". Він зазначив: "Оскільки здійснювати продаж цього авто я не планую, то і наявністю такої судової ухвали не цікавився ні особисто, ні через своїх адвокатів. Навіть якщо вона існує, то взимку такими автомобілями не користуються".

Ще один красномовний факт. За інформацією голови Вищої ради юстиції  Ігоря Бенедисюка, Генпрокуратура досі не надала додаткових документів до Вищої ради юстиції, які могли б свідчити про вину її члена – Павла Гречківського

- Чи було повторне подання від Генпрокуратури щодо члена Вищої ради юстиції Гречківського? (журналіст)

- Жодного іншого подання не було (Бенедисюк)   

Дружня команда Вищої ради юстиції

Раніше Генпрокуратура попросила Вищу раду юстиції відсторонити Павла Гречківського від виконання там своїх повноважень. Але Вища рада юстиції відмовилася це зробити, проголосувавши одностайно за підтримку свого колеги. ВРЮ відмовила ГПУ і попросила їх надати більше доказів. 



Сергій Андрушко, для ЧЕСНО. Фільтруй суд!

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...