Сергій Андрушко Журналіст

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

15 травня 2017, 06:48

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич.

Вперше в історії незалежної України кандидати на посаду судді Верховного Суду повинні надавати декларацію родинних зв'язків та декларацію доброчесності. Завдяки цьому, з'ясувалося, що десятки суддів – кандидатів до Верховного Суду мають родичів, які також працюють суддями.

Відтепер усі судді повинні подавати щорічні декларації доброчесності та родинних зв'язків. Попередній аналіз таких декларацій свідчить, що в судовій системі України працюють цілі клани родичів та близьких.

Усі декларації доброчесності розміщені на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Ось так, наприклад, виглядає декларація родинних зав'язків судді Вищого господарського суду України Алли Демидової.

Вона зазначає, що її племінник Владислав Демидов працює суддею теж господарського суду тільки Києва. 12 травня 2015 року суддя-племінник Владислав Демидов виніс рішення іменем України За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Магазин ВВТ" до Концерну "Військторгсервіс". Суддя у задоволенні позову відмовив в повному обсязі.

Згодом ця ж справа за цим же номером розглядалася уже суддею Вищого господарського суду України Аллою Демидовою.
ФОТО з сайту chesnosud.org

Вона була головуюча у справі. Рішення: "Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Магазин ВВВТ" залишити без задоволення"

Розгляд однієї і тієї ж справи у різних інстанціях суддями-родичами можна вважати потенційним, якщо не прямим, конфліктом інтересів, що міг впливати на неупереджений розгляд цієї справи. Очевидно, суддя Вищого госпсуду Алла Демидова повинна була брати самовідвід. Але чому вона цього не зробила? Суддя Демидова вважає, що її вини тут не має. Це помилка судді – доповідача у цій справі:

"Якщо доповідач, у кого знаходилася в провадженні справа при прийнятті навіть до свого провадження – на стадії порушення касаційного провадження – дивлячись рішення і бачивши що є прізвище аналогічне моєму або іншому колезі негайно повинен повідомити про це іншого суддю з тотожним прізвищем, щоб цей суддя був обізнаний і мав право написати самовідвід, бо в жодному випадку якщо б таке прізвище було б побачене то 100- відсотково було б написано самовідвід.

Крім того хочу сказати – добросовістні судді, є у нас така практика – і я знаю, що коли були такі випадки, вони на стадії прийняття ще до касаційного провадження підходили, я писала самовідвід – справа йшла до автоматичного авторозподілу і призначався інший склад суддів"

Суддя Алла Демидова не пройшла співбесіду і вибула з конкурсу на посаду Верховного Суду. Утім, зазначена інформація є важливою хоча б з огляду на те, що після конкурсу до Верховного Суду мають розпочатися конкурси в апеляційні судові інстанції. Також, ще планується друга хвиля конкурсу до того ж Верховного Суду, куди повторно може подати свої документи суддя.

Ще один суддя Вищого господарського суду України Борис Грек зазначив у своїй декларації родинних зв'язків те, що у нього відразу 2 родичі є суддями. Його брат – Михайло Грек – районний суддя в Житомирській області, а брат його дружини Артем Маляренко – суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ. Обидва Борис Грек та Артем Маляренко подали свої заяви на участь в конкурсі до Верховного Суду. Суддя Маляренко вибув, а суддя Грек продовжує участь у конкурсі

Кандидат Борис Грек на співбесіді до Верховного Суду

22 квітня 2011 р. відповідно до реєстру судових рішень судді Вищого господарського суду України Борису Греку потрапила справа, яку до того в іншій інстанції, а саме у київському апеляційному господарському суді розглядав той-таки Артем Маляренко, який в той же час працював саме в цьому суді. Суддя Борис Грек взяв тоді самовідвід.

Чи повинен був суддя повідомити членів Вищої кваліфкомісії, які здійснюють відбір до Верховного Суду, що у його суддівській практиці був випадок конфлікту інтересів? Така можливість надається кандидатам під час подання будь-яких документів, які вони вважають за потрібне до Вищої кваліфкомісії суддів України.

Також, судді кандидати до Верховного Суду заповнюють анкету доброченості. Суддя Грек відповів, що "Випадків потенційного чи наявного конфлікту інтересів у моїй діяльності не було". Водночас, варто додати, що анкету доброчесності цей кандидат заповнював лише за один – останній рік.

Утім, члени Вищої кваліфкомісії можуть за бажання поставити запитання про конфлікт інтересів у цього кандидата. Чи були інші випадки конфлікту інтересів у судді Бориса Грека?

Однозначно відповісти на це запитання не можливо, оскільки у відкритому реєстрі судових справ не завжди зазначається колегія суддів. Ось ця справа спочатку розглядалася в київському апеляційному господарському суді, а згодом, і у Вищому господарському. Але повного складу колегії не зазначено.

Схожий випадок стався ще з одним кандидатом до Верховного Суду суддею, заступником голови Вищого адміністративного суду України, Михайлом Смоковичем. Він зазначив сестру та племінника суддями районного в Запорізькій області та Волинського окружного судів. Спочатку, 7 листопада 2014 року сестра судді, Віра Смокович розглянула справу у Волинському окружному суді. Згодом, ця ж справа дійшла і до Вищого адмінсуду. Суддя повідомив про самовідвід, бо "в процесі підготовки справи до касаційного розгляду з'ясувалося, що суддя доповідач перебуває у родинних стосунках із суддею доповідачем, який розглядав зазначену справу у суді першої інстанції.

Мені довелося чимало послухати співбесід після революції гідності у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України. Спочатку, у 2016 року кілька місяців спостерігаючи за співбесідами з суддями, які йшли на переатестацію, згодом уже співбесіди до Верховного Суду. В око впало те, що члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів не ставили запитання щодо родичів суддів. Лише інколи запитували як щодо конфлікту інтересів, чи були такі випадки.

Ймовірно, ґрунтовного аналізу ані члени Вищої кваліфкомісії, ані суд, який надає інформацію про суддю, який претендує стати суддею Верховного Суду, ані державна судова адміністрація на предмет потенційного та реального конфлікту інтересів у кар'єрі судді не здійснюють.

Водночас, оприлюднення декларації суддівських зв'язків і виявлення масиву суддів, у яких є родичі судді ставить нові запитання та виклики.

Чи потрібно створювати новий підрозділ, який би ретельно досліджував конфлікти інтересів серед чинних суддів та кандидатів на суддівську посаду? І якщо ні, то хто був би здатен це робити? Чи потрібна аналітична робота на підставі відкритих реєстрів щодо виявлення/не виявлення потенційного чи прямого конфлікту інтересів серед кандидатів до Верховного Суду, а згодом і до інших судів?

Мова йде не лише про рішення, ухвалені родичами – суддями, але й справи, в яких міг бути інтерес судді чи його родини.

Сергій Андрушко для ЧЕСНО.Фільтруй Суд!

Загрузка...
Коментарі — 41
Олег Чирва _ 17.05.2017 17:05
IP: 37.229.133.---
Logic2009 _ _ Був за царя Олександра Третього такий собі купець першої гільдії – Тихобздєєв... Так він продав прохання Олександру, щоби той дозволив поміняти прізвище на більш відповідаюче його статусу...
Цар прочитав, замислився і сказав: "Так, негарно виходить і купець першої гільдії, і поважна людина, до того ж – бажає стати українцем... НЕХАЙ БУДЕ ГУЧНОПЕРДЕНКО...".
Ну а його нащадок ховається під ніком Logic2009 _ – бо не те. що на першу, але й на тридцять першу гільдію вже не тягне...
Logic2009 _ 16.05.2017 12:39
IP: 91.196.177.---
СЕМИЖОПОВ (ник Alexander Vaschkov) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Банят безмозглого, а он добавляет букву к нику и продолжает поносить.
"немцы убил", мозги твои Путлер давно убил, Учи русский, дегенерат.
==================================================

Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над онным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ.
lohik _ 16.05.2017 08:30
IP: 46.133.152.---
Logic2009:
lohik:
Тому ці два тупі постійно називають Бандеру чомусь Бендером...
Не зовсім так.
Воронезький кретин дійсно пише "бендеровцы", а Харківське Шило
розрізняє. Він тільки уперто не визнає те, що писав під попереднім ніком.
Це не він САЛО, КРЮШОН, ЛЕНЬ, ШИЛО.
Як і те, що банять його ні за які "провокації", а за відверту брехню.
З Шилом все зрозуміло...Сємижопов обзиває і обливає брудом ВСІХ украінців, називаючи іх хохлами...Шило паплюжить тільки ВСІХ галичан, вважаючи іх чомусь не украінцями...А себе козаком...
Logic2009 _ 16.05.2017 07:42
IP: 91.196.177.---
lohik:
Тому ці два тупі постійно називають Бандеру чомусь Бендером...
Не зовсім так.
Воронезький кретин дійсно пише "бендеровцы", а Харківське Шило
розрізняє. Він тільки уперто не визнає те, що писав під попереднім ніком.
Це не він САЛО, КРЮШОН, ЛЕНЬ, ШИЛО.
Як і те, що банять його ні за які "провокації", а за відверту брехню.
lohik _ 16.05.2017 07:36
IP: 46.118.141.---
Шилов деградував...Опустившись до одного рівня з Сємижоповим...
lohik _ 16.05.2017 07:31
IP: 46.133.70.---
Археолог Шилов явно закопав свій талант і не може відкопати...І розміняв та розпорошив його на різні ніки та образливі коментарі, ховаючи своє справжнє прізвище в інтернеті...І пропав талант ні за цапову душу!...А міг би мати там хоча би свій офійійний іменний блог...
lohik _ 16.05.2017 07:16
IP: 35.187.168.---
Logic2009:
Олег Чирва:
Alexander Vaschko:
Бендера.
Дві дупи Семижопова мають одне слово на двох.
Треба визнати, що та, що з трьома освітами має на увазі
літературного героя, а безмозгла Степана Бандеру.
Тому ці два тупі постійно називають Бандеру чомусь Бендером...
braterstvo _ 15.05.2017 22:19
IP: 89.252.61.---
Logic2009:
Logic2009:
Олег Чирва:
До Шила не маю жодного відношення.
Точнісінько як і до Шона Крюшона, як до Сала, Леня і ще десятка ніків?
ІР Вас видає з потрохами.
Крюшон прокис, Сало протухло, і Чирва буде бита.
Забанять за брехню, Харківський юрист-шовініст, фізик-шизик.
Я би ще додав ЗАРОБІТЧАНИН – ПРОЙДИСВІТ.
wed _ 15.05.2017 21:55
IP: 104.199.51.---
-Vesna-:
Слушайте а мы може в качестве эксперимента отдать на аутсорс (на 1 год всего) какой-то цивилизованной стране наши судебную мафию. Ну это невыносимо.
Тут взрывать все надо – а не реформировать.
+1
і суди якраз легко можна побудувати з самого низу – це повністю відкритий процес, і ляпи невдах-новачків будуть, як на долоні...
інша річ, що важко знайти владу, що б погодилася без сильного тиску віддати контроль над судами
Logic2009 _ 15.05.2017 20:29
IP: 91.196.178.---
Олег Чирва:
Alexander Vaschko:
Бендера.
Дві дупи Семижопова мають одне слово на двох.
Треба визнати, що та, що з трьома освітами має на увазі
літературного героя, а безмозгла Степана Бандеру.
Олег Чирва _ 15.05.2017 19:55
IP: 37.229.133.---
Alexander Vaschko:
Олег Чирва:
Спугнешь Logic2009, их и так тут хохлов осталось на пальцах можно сосчитать, остальные в Россию свалили на заработки.
Так он прямо тут зарабаывает – провоцируя неугодных Севгили с Аленой комментаторов на бан... Вы что,видели, чтобы он хоть раз высказался по теме?!
У него клише: Вы такой же... как...; не пишите правду – Вас забанят; Слава модератору!
Джентльменский набор Остапа Бендера.
Олег Чирва _ 15.05.2017 19:43
IP: 37.229.133.---
lohik:
Alexander Vaschko:
Олег Чирва:
Спугнешь Logic2009, их и так тут хохлов осталось на пальцах можно сосчитать, остальные в Россию свалили на заработки.
Вьі два москали, вьіходя ежедневно сюда на работу, остоянно, меняя ники, шифруетесь...На завтра ви оба себе очередньіе ники уже придумали?...Поживем-увидим...Но ваши пропутинские рашистские уши все равно торчат, их не спрячешь на украинском сайте...Вьі же явно тупьіе и неграмотньіе...Больше, чем на тройку по русскому язьіку, не тянете...
Критику признаю – я с Вами, несмотря на явные пробелы Вашего образования и воспитания общался уважительно...MEA CULPA! MEA MAXIMA CULPA!
Больше не повторится – общайтесь с такими же вострыми и грамотными, как Вы. С Логиком 2009, например...:))
Logic2009 _ 15.05.2017 19:34
IP: 91.196.178.---
Олег Чирва:
До Шила не маю жодного відношення.
Точнісінько як і до Шона Крюшона, як до Сала, Леня і ще десятка ніків?
Тупе Шило, уже б як Семіжопов використовували анонімний проксі.
ІР Вас видає з потрохами.
Недарма Семижопов вважає Вас однодумцем, Ваш тезаурус наближається
до його, і інтелект також.
Крюшон прокис, Сало протухло, і Чирва буде бита.
Забанять за брехню, Харківський юрист-шовініст, фізик-шизик.
lohik _ 15.05.2017 19:23
IP: 46.133.218.---
Alexander Vaschko:
Олег Чирва:
Спугнешь Logic2009, их и так тут хохлов осталось на пальцах можно сосчитать, остальные в Россию свалили на заработки.
Вьі два москали, вьіходя ежедневно сюда на работу, остоянно, меняя ники, шифруетесь...На завтра ви оба себе очередньіе ники уже придумали?...Поживем-увидим...Но ваши пропутинские рашистские уши все равно торчат, их не спрячешь на украинском сайте...Вьі же явно тупьіе и неграмотньіе...Больше, чем на тройку по русскому язьіку, не тянете...
Олег Чирва _ 15.05.2017 18:52
IP: 37.229.133.---
Logic2009:
Олег Чирва:
2. Шифруватися не маю найменшої потреби.
?????
Ви такий же Олег Чирва як я Папа Римський.
А зачепило Вас тому, що відбирають Вашу годівничку.
Це Ви годуєтесь біля подібних Киреєвих.
***
А по Малину конница идет,
А за собою тянет бронепоезд...
Кобыла Манька не дает,
Кобыла Манька не дает,
А Логик-Зверь уже снимает пояс!

А по Малину танки проползли,
И атмосферу знатно зачадили...
У Логика свис до земли,
У Логика свис до земли,
И танки в блин его передавили!
Logic2009 _ 15.05.2017 17:41
IP: 91.196.177.---
Олег Чирва:
2. Шифруватися не маю найменшої потреби.
?????
Ви такий же Олег Чирва як я Папа Римський.
А зачепило Вас тому, що відбирають Вашу годівничку.
Це Ви годуєтесь біля подібних Киреєвих.
Олег Чирва _ 15.05.2017 16:57
IP: 37.229.133.---
lohik _ Додам ще дві позиції:

1. До археолога Шила не маю жодного відношення. Це – марення двох редакційних тролів, що викликане надмірним вживанням молочка від скаженої корівки...

2. Шифруватися не маю найменшої потреби.
Олег Чирва _ 15.05.2017 16:54
IP: 37.229.133.---
lohik:
Олег Чирва:
-Vesna-:

Ну а перший нищівний внесок у справу дискредитації судочинства внесла ЮВТ, при чому це транслювалося на всю державу.
А ви можете уточнити та розшифрувати, в чому конкретно виражався цей внесок Тимошенко?...
Можно подумати, Ви це не бачили по ТВ – і відповіді сидячі, і обертання до судді спиною і відверті образи...Я ще тоді казав, що криміналітет міттєво буде брати з Йулі приклад...
lohik _ 15.05.2017 16:36
IP: 46.133.134.---
Logic2009:
lohik:
Олег Чирва:
А ви можете уточнити та розшифрувати, в чому конкретно виражався цей внесок Тимошенко?...
Не дивуйтесь, у Шила завжди з ніг на голову.
Виходить, що з археолога Шилова поганий шифратор, шо постійно з ями його вуха торчать, якби він не шифрувався...
Logic2009 _ 15.05.2017 16:25
IP: 91.196.177.---
lohik:
Олег Чирва:
А ви можете уточнити та розшифрувати, в чому конкретно виражався цей внесок Тимошенко?...
Не дивуйтесь, у Шила завжди з ніг на голову.
_ABM_ _ 15.05.2017 16:12
IP: 77.222.153.---
lohik:
mihaylenco:
-... розмовляти, а тим більше, переписуватися з куфайкою... Друже, що трапилося?...
-...Тут більше претензій до УП, чому цьому ворнєжскому кочегару- рашисту дозволяють постійно мати можливість на украінському сайті поливати брудом украінців...
) (уйло своєю "Стратегией развития информационного общества в Российской Федерации на 2017-2030 гг." заборонило на ПаРаші анонімність в Інтернеті. Ось "дебил на рисовался" на УП. А де йому ще підскажуть, що слово "нарисовался" треба писати разом?:-)) На ПаРаші не підскажуть, до того ще й і ідентифікують дебіла. Можуть і з кочегарки виперти не дивлячись на його дебільні погляди...:-))
Слава Богу, що Україна дистанціюється від ПаРаші з її дебілами. Але шлях буде довгим...
lohik _ 15.05.2017 15:56
IP: 46.133.134.---

Олег Чирва:
Ну а перший нищівний внесок у справу дискредитації судочинства внесла ЮВТ, при чому це транслювалося на всю державу.
Ви, напевно, мав на увазі судовий процес (судилище) над ЮВТ?...
lohik _ 15.05.2017 15:47
IP: 46.133.134.---
Олег Чирва:
-Vesna-:

Ну а перший нищівний внесок у справу дискредитації судочинства внесла ЮВТ, при чому це транслювалося на всю державу.
А ви можете уточнити та розшифрувати, в чому конкретно виражався цей внесок Тимошенко?...
lohik _ 15.05.2017 15:35
IP: 46.133.134.---
mihaylenco:
lohik

Я завжди з повагою ставився до Ваших коментарів. А тепер хто зна що й думати. Знаю, що люди розмовляють з домашніми тваринами. Але розмовляти, а тим більше, переписуватися з куфайкою... Друже, що трапилося? Тобі погано? Схаменися! Діти ж перелякаються.

Я не реагую і не пишу для Сємижопова і з ним не розмовляю і не збираюсь...А виражаю свою думку...Я не можу заборонити Взадову, коли він самостійно чомусь вклинюється і реагує на моі дописи...Тут більше претензій до УП, чому цьому ворнєжскому кочегару- рашисту дозволяють постійно мати можливість на украінському сайті поливати брудом украінців...
Олег Чирва _ 15.05.2017 15:22
IP: 37.229.133.---
-Vesna-:
Слушайте а мы може в качестве эксперимента отдать на аутсорс (на 1 год всего) какой-то цивилизованной стране наши судебную мафию. Ну это невыносимо.
Тут взрывать все надо – а не реформировать.
Та не треба кровi – треба саме поняття "правосудіє" наповнити тим змістом, який йому і був притаманний сторіччами. А якщо Ви гадаєте, що оті хлопці в балаклавах, що три роки поспіль здійснюють неприхований тиск на суддів і залишаються безкарними додали того змісту – так Ви помиляєтеся...
Ну а перший нищівний внесок у справу дискредитації судочинства внесла ЮВТ, при чому це транслювалося на всю державу.
Україна та Європа901 Корупція1081 Aтака Путіна1109 Уряд реформ300 Свобода слова544
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте