Інструкція для влади від людей – як економити на тендерах
Виявляється, після проведення тендеру можуть залишатися кошти!!! У селі Яблуневе на Київщині провели експеримент. Европейський Союз спільно з програмою розвитку ООН надали кошти (близько 80 тисяч гривень) на міні проект з покращення інфраструктури, який захочуть зробити мешканці цього села.
За двох умов: перша – не влада, а громада вирішує, на що мають піти гроші, друга – ще частину коштів на проект мала надати місцева влада та профінансувати самі мешканці.
Отже – не влада, а самі селяни знайшли підрядників, вирахували бюджет, склали проект, зібрали у односельчан 8 тисяч гривень, проконтролювали витрачання коштів. Для цього створили організацію громади із мешканців села. На зборах селяни вирішили поміняти вікна у місцевій школі, які ніхто не міняв 50 років.
Експеримент перевершив сподівання
Громаді вдалося зекономити кошти на тендері. І на ті гроші, що залишилися, додатково встановити вікна у шкільній майстерні та поміняти кілька дверей.
Очільник організації громади Михайло Закомірний працював над проектом, як і інші, безкоштовно. Він розповів, що із 159 тисяч на тендері вдалося зекономити п'яту частину!!! – 32 тисячі гривень (із 4-х пропозицій вибрали із найнижчою ціною) і на гроші, які залишилися, встановили додатково ще 17 вікон, 3 дверей та зробили на чверть вікон відкоси (решту відкосів селяни зробили самі)
Михайло Закомірний (на фото):
"Я тут родився і живу і як би я тут міг далі жити, зробивши щось не так?"
За його словами- люди ходили і перевіряли все від початку і до кінця.
Порівняйте.
Раніше я повідомляв, що міністерство освіти замовило кількахвилинний ролик про вищу освіту в Україні, на що було витрачено з держбюджету 918 тисяч гривень. Без тендеру. Тоді режисеру за кожен день роботи платили 15 тисяч гривень, а розробнику креативної концепції – 16 тисяч гривень:
Варто додати, Европейський Союз профінансував уже 1 000 таких міні проектів в Україні!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.