27 грудня 2012, 17:08

Депутати відпрацювали в залі засідань лише 56 днів за весь рік

Уявіть, ви самі вирішуєте скільки днів вам працювати у місяць, за умови, що зарплату платять у будь-якому разі за весь місяць. Скільки днів би ви працювали? Народні депутати вирішили, що можуть ходити на роботу лише один раз на тиждень та й те, на одну годинку.

Робочий день у парламенті починається о 10:00 ранку. Об 11:20 був завершений цього року останній робочий день депутатів в залі засідань. Отже, він тривав 1 годину і 20 хвилин.

Загалом, старий і новий склад парламенту пропрацював за останній місяць (грудень) у сесійній залі всього 5 днів, більшість з яких виявилася неповними робочими. Це мало чи багато?

Для порівняння. Колеги нинішніх законотворців, які працювали у Верховній Раді десять років тому, у 2002 році, за один місяць, той самий грудень, відпрацювали 12 днів у залі засідань. Причому, усі ці дні тривав повний робочий день. Проходило за один день по два засідання – до обіду і після обіду. В окремі дні ще додатково були парламентські слухання.

Я підрахував, всього за 2012 рік народні депутати (старий і новий склад разом) працювали у сесійному залі 56 днів!!!! Всього два дні на місяць вони ходили в парламент у жовтні і листопаді. У вересні – три дні, а весь серпень був для них вихідним. Напружений робочий графік депутатів можна подивитись в табличці



На їхньому сайті підрахували, скільки саме часу працювали депутати за два останні роки, вийшло 7 годин 25 хвилин ЩОДНЯ. Тут ще врахований час на роботу у комітетах, але не взяті до уваги зустрічі з виборцями (які вони проводять регулярно).

А скільки ж наші депутати провели часу у своїх комітетах? В середньому відбувалося 2 засідання комітету за місяць. Отже, це додаткових 22 робочих дні. Але, за підрахунками руху "Чесно", багато депутатів не ходило на значну частину засідань комітетів. Прогульників у попередньому складі парламенту виявилося 160. Ось їхні прізвища.

Мені запам'ятався останній робочий день депутатів у сесійному залі цього року. Спочатку народним депутатам подарували книгу "Україна: адміністративно – територіальний устрій".


Для них поставили відразу 3 ялинки: дві менші – у сесійній залі, а одну велику – в кулуарах.



Враховуючи, що саме засідання тривало 1 годину і 20 хвилин – ялинки встановили для депутатів лише на цей час у цьому році.



А як депутати планують працювати наступного місяця? Наприклад, з 2 по 4 січня – у них зустрічі з виборцями. Ви в це вірите? Тоді ви можете перевірити, як саме працюють депутати і прийти 2 січня до їхніх приймалень. 8 січня (наступного дня після Різдва) вони мають працювати у комітетах, 10 та 11 січня – пленарні засідання. Далі у них планується 25 днів ВИХІДНИХ і наступне засідання планується 5 лютого.

Чому не знайшлися серед депутатів ті, які виступили б проти такої млявої роботи парламенту, в той час, коли в країні криза? Нехай би закликав працювати більше керівник фракції регіоналів Єфремов (бо почесний голова регіоналів Віктор Янукович почав бідкатися на кризу і закликати про економію) чи комуніст Петро Симоненко адже, "Слава праці!" лозунг радянських комуністів, від яких почалася історія самого Симоненка. Мовчать і представники опозиції – їхній очільник Яценюк, керівники фракцій Віталій Кличко та Олег Тягнибок. Усі вони обіцяли змінити роботу парламенту на більш продуктивну. Так, всі в курсі, що у парламенті – бізнесмени, колишні і нинішні члени уряду і просто дуже зайняті, заклопотані люди. І опозиція і влада радо погодилися працювати одну годину на день в грудні і кілька днів у січні.

Тим часом, кожного року на роботу депутатів з бюджету країни йде близько 1 мільярда гривень. У 2012 році – ця сума сягала 869 мільйонів гривень. Такому графіку роботи депутатів, крім них самих може радіти хіба що їдальна ВР, яка працює рівно стільки ж, скільки й парламентарі.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...