11 лютого 2013, 14:42
Що важливіше: 7 чудес України чи засідання Верховної Ради?
У день відкриття нової сесії Верховної Ради, 5 лютого, коли опозиція заблокувала трибуну та президію, телеканал "Рада" показував 7 природних чудес України.
Їхнє керівництво вирішило, що глядачам, платникам податків, чиїм коштом утримується канал "Рада", трансляція того, що відбувалося у залі парламенту – непотрібна. Нагадаємо, на державний телеканал "Рада" витратили у 2012 році 12 мільйонів гривень.
А тепер українські глядачі хай спробують знайти трансляцію в Iнтернеті хоча б одного засідання комітету парламенту. Рух ЧЕСНО шукав та не знайшов, тому вирішив завітати на них особисто. Отож, якби така трансляція була, то 6 лютого – замість засідання комітету з верховенства права під керівництвом Сергія Ківалова – глядачі стежили б за порожніми стільцями (засідання не відбулося).
А засідання комітету з євроінтеграції 6 лютого так і не розпочалося через відсутність кворуму (половина депутатів так і не дочекалася іншої половини).
З іншого боку, якби були трансляції, то 6 лютого можна було дізнатись, що зміниться в країні у сфері охорони здоров'я чи свободи слова (у відповідні комітети завітали усі депутати і ці засідання відбулися).
А тепер давайте порівняємо, що могли б побачити того самого дня, 6 лютого, громадяни Великобританії. На сайті їхнього парламенту наживо або в запису можна переглянути усі! засідання комітетів. Ось це трансляція засідання комітету науки та технології парламенту у Великобританії за 6 лютого 2013 року.
А це – комітету з питань енергії та зміни клімату.
Є також повна розшифровка усіх виступів на комітетах. А тепер спробуйте знайти хоч якесь відео, відзняте з зали засідань комітету, на офіційному сайті телеканалу "Рада". Воно відсутнє.
Що це означає? Якщо б такі трансляції проходили в Україні, будь-який зацікавлений громадянин міг би стежити, які законопроекти і хто пропонує, які теми піднімаються, могли б оцінити роботу депутатів, які представляють їхній округ.
Поки що Верховна Рада залишається закритою установою для широкої громадськості. Ось сайт комітету верховенства права, засідання якого не відбулося. Тут не знайдеш інформації чому саме не відбулося засідання, коли буде наступне, навіть не дізнаєшся які питання планувалося розглянути. Зверніть увагу, останнє повідомлення в розділі новини на сайті комітету – двохрічної давнини – за травень 2011 року!
Сайти комітетів не надають інформацію, хто з депутатів прийшов на засідання, а хто ні.
Єдиним винятком в цьому списку став комітет з питань євроінтеграції, який почав публікувати списки депутатів, які взяли участь у засіданнях комітету. Такий крок цей комітет зробив на прохання руху "Чесно".
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.