30 травня 2013, 16:21

Виїзне засідання депутатів і коньяк

Виїзні засідання комітетів Парламенту стали звичною практикою депутатів, попри те, що законодавчо не визначено, за яких обставин варто депутатам залишатись в Києві, а коли ні.

Депутати їздять в Одесу обговорити питання Верховного Суду (який знаходиться в Києві), на Одещину – поговорити про вино та коньяк, планують засідання в санаторіях, наприклад, обсудити, чи готові депутатські санаторії до літнього відпочинку. Ми дізналися, скільки ж коштує платникам податків одноденне виїзне засідання, тобто, таке, яке проводять не в Києві.


На сайті Парламенту висить план роботи регламентного комітету. На квітень – травень у планах – залишити Київ, виїхати в санаторії, що належать Апарату Верховної Ради. І там, на виїзному засіданні, обговорити стан підготовки санаторіїв, у яких вони мають право безкоштовно відпочивати. Як відомо, в Криму є кілька депутатських санаторіїв.

фото сайту dulber.net

Уже давно журналісти і громадськість запитують у депутатів і у себе, навіщо парламентарям окремі санаторії за кошт платників податків ((до речі, ЧЕСНО пропонував скоротити 18 з понад 40 депутатських пільг). А тепер, можна ще й запитати, навіщо їздити депутатам для обговорення свого відпочинку в Крим? Голова комітету Макеєнко на відео дає відповідь на ці два запитання.





Вино і коньяк

Деякі депутати вирішили залишити Київ і поїхати на Одещину, щоб поговорити про вино та коньяк. Офіційно назва засідання звучить так: "Про законодавчі ініціативи щодо державної підтримки виробництва вина та коньяку в Україні" (у плані Комітету з питань податкової та митної політики)



Засідання в Одесі

А в Одесі уже відбулося виїзне засідання комітету Верховної Ради з питань верховенства права.

Його голова – Сергій Ківалов – провів його в Одеській Юридичній Академії, де він є Президентом. Чому саме там, на відео аргументи Сергія Ківалова.



Задля чого депутатам знадобилося їхати на один день в Одесу, а не проводити своє засідання у Києві? Щоб обговорити  "Місце та роль Верховного Суду України в системі судів загальної юрисдикції". Як відомо, сам Верховний Суд знаходиться в Києві. За один день перебування 6-ох представників цього суду в Одесі, було витрачено 11 тисяч 628 гривень. Це цифри, надані у відповідь на інформаційний запит. Вони не розшифровуються, лише інформовано, що судді скористалися авіа перельотом.



А от авіа квитки на одноденний захід в Одесі для першого заступника голови судової адміністрації України Володимира Півторака коштував платникам податків 3190 грн.



Вища кваліфікаційна комісія, яка відправила на засідання в Одесу 2-х представників, витратила менш, ніж 2 тисячі гривень.

Значно ощадливішою виявилася Адміністрація Президента. Як написав у листі Денис Іванеско, керівник головного управління забезпечення доступу до публічної інформації АПУ, радниці президента Марині Ставнійчук оплатили лише 30 грн. відрядження, а за дорогу вона заплатила сама. А от Вища Рада юстиції не надала інформацію про свої витрати на інформаційний запит. Загалом, якщо проаналізувати усіх присутніх на засіданні (за інформацією наданою комітетом з верховенства права), то виявиться що 40 із 70 запрошених – приїхали туди з Києва.

Сьогодні, депутати на комітеті можуть ухвалити рішення і провести своє засідання будь де і без жодних пояснень, оскільки жодних правил щодо цього питання не встановлено. Виробити їх можуть лише самі депутати, але вони не є зацікавленою стороною.

Матеріал підготовлений в рамках кампанії руху ЧЕСНО

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...