27 червня 2013, 14:31

Таємне засідання з будівництва

Посеред робочого дня у Верховній Раді людей у костюмах вийшли в коридор на третьому поверсі парламенту і сіли за стіл. Люди в піджаках – народні депутати, які несподівано вирішили провести засідання комітету з питань будівництва. Я став мимовільним його свідком і єдиним представником ЗМІ.



Це засідання комітету не було проанонсовано, а отже, про нього не знали ані журналісти, ані громадськість, які хотіли б бути присутніми. Засідання тривало близько 20 хвилин, якраз під час короткої перерви в сесійній залі парламенту.

Що ж розглядали депутати?



Значну частину зустрічі депутати обговорювали чи є в Києві генеральний план і як поправки до закону "Про регулювання містобудівної діяльності" вплинуть на виділення землі в Києві.

З пояснювальної записки до поправок цього закону: "01 січня 2013 року, практично, зупинився процес передачі у власність та користування фізичним і юридичним особам земельних ділянок із земель державної або комунальної власності, оскільки, головною умовою здійснення цих операцій є саме наявність плану зонування або детального плану території" (багато населених пунктів їх не мають).

Отже, питання виділення землі. Зустріч важлива. Серед членів комітету – люди з досвідом будівництва. Членом комітету є і народний депутат Нвєр Мхітарян, його ім'я можна знайти в розділі "керівництво" на сайті "Познякижилбуд", як почесного президента. Він з Партії Регіонів.



Член комітету з питань будівництва від опозиції – Геннадій Зубко надіслав лист громадському руху ЧЕСНО про те, що він склав повноваження голови правління ВАТ "Житомирський завод огороджувальних конструкцій" відколи став народним депутатом. Водночас, його і досі можна побачити на відеоролику на сайті ВАТ "Житомирський завод огороджувальних конструкцій" (дивится з 20 сек).



Чому ж депутати нічого не анонсували, обговорювали все в своєму колі? Ось пояснення голови комітету з питань будівництва Спірідона Кілінкарова: "А що – це предусмотрено якось регламентом?" (повідомляти журналістам).



Окреме пояснення – з сайту комітету будівництва: "Враховуючи скорочений строк підготовки зазначеного законопроекту, сьогодні, 04 червня 2013 року... відбулося засідання Комітету"

За 10 днів до цього, 24 травня, у Парламенті попросили комітет доопрацювати поправки до закону "Про регулювання містобудівної діяльності" після першого читання. Про це теж йдеться на сайті комітету.

Такі засідання комітетів – поспіхом і в короткій перерві між засіданнями Парламенту, без журналістів – не виняток. Чому народні депутати так роблять – у них свої інтереси, серед яких і банальне бажання зробити всю роботу (і парламентську, і в комітеті) відразу за один день, щоб не з'являтися під куполом зайвий раз. Інше питання – чому це мають терпіти зацікавлена громадськість, платники податків, які не отримують повну картинку з таких засідань – хто і які питання піднімав, хто і як голосував, хто і що лобіював.

Нагадаю, у нижній палаті Британського парламенту усі засідання комітетів можна переглянути на відео. Телеканал "Рада", на який витрати цього року з бюджету – 12,4 мільйонів гривень, взагалі не має практики транслювати засідання комітетів. Зрештою, трансляція засідань парламенту є лише в етерному варіанті. І це в часи Інтернету. Якщо ви навіть захочете переглянути ще раз виступ депутата в Парламенті, або процес голосування – ви цього зробити не зможете, бо телеканал "Рада" працює за стандартами 80-х років – без Інтернет версії.

Матеріал підготовлений в рамках кампанії руху ЧЕСНО

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...