2 червня 2015, 08:06

ПОКАРАННЯ ДЛЯ КНОПКОДАВІВ

Шість кнопкодавів лише за один місяць травень упіймано "на гарячому" у Верховній Раді. Три з них – колишні регіонали, які зараз представляють фракції "Відродження" та "Опозиційний блок". Їхні імена: Леонід Клімов, Віталій Хомутиннік та Юлій Іоффе.

Ще троє від фракції, яку привів в парламент Арсеній Яценюк, "Народний фронт" – Дмитро Стеценко, Сергій Пашинський та несподівано Тетяна Чорновол. Як ці депутати голосували не лише за себе – дивіться на відео



Усі вони порушили пряму вимогу Конституції – голосувати персонально. (Ще півроку тому народні депутати підписали і зачитали присягу, зокрема такі слова:"Присягаю додержуватися Конституції України та законів України"). Усі вони надали можливість будь-кому оскаржити ухвалені Парламентом рішення, через кнопкодавство. Зрештою, вони додали свою персональну роль у дискредитації українського парламенту.

Як на мене найгірше те, що частина депутатів вважають голосування чужими картками – за норму. Просто знаходять для себе виправдання.

Ось таке виправдання я записав за часів Януковича у тодішнього депутата, сина екс Прем'єр-Міністра Азарова – Олексія Азарова: "Если депутат поехал решать вопросы в округ, если нужно встретиться срочно с Министром, если возникла в округе проблема, например, нужно встретиться с Министром МЧС, например, ему нужно решать вопрос для людей и он попросил своего коллегу проголосовать, потому что этот закон важен для страны, то мы не должны делать из этого шоу политическое"

А ось ці слова- вже від чинного депутата Тетяни Чорновол:"Я, наприклад, вчора кнопкодавила за закон про електромобілі. Чому – тому що я була надзвичайно зацікавлена, щоб він пройшов, тому що вважаю, що це в інтересах держави"

Рекордсмен у кнопкодавстві цього скликання – Віталій Хомутиннік. Він голосував за інших 5 разів.

фото з сайту www.rada.gov.ua

Віталій Хомутиннік та інші порушники можуть зробити це (кнопкодавити) ще стільки разів, скільки вважатимуть за потрібне.

Хто і що їх може зупинити в цьому? Громадський осуд? Чи їхні колеги?

Хомутинніка та інших міг би зупинити новий закон, що запроваджує покарання за кнопкодавство. Позаминулого тижня один з таких законопроектів мав бути розглянутий у сесійній залі. Під номером 1895. Того тижня цей законопроект стояв у порядку денному в середу. Але його так і не розглянули.

І ось цього тижня знову є шанс, що цей законопроект розглянуть в Верховній Раді.

Нагадаю, що серед іншого, законопроект номер 1895 пропонував позбавити депутатів, які голосують за інших, керівних посад у комітеті, позбавити включення до офіційних парламентських делегацій до кінця каденції, а також позбавити права брати участь у 10-ти, а в разі повторного, у 20-ти пленарних засіданнях парламенту.

Наприклад, Віталій Хомутиннік, у разі ухвалення цього законопроекту і продовження практики голосування за інших, не мав би права бути в сесійній залі від одного до 2 місяців (враховуючи, що в середньому депутати проводять 8 днів в місяць під куполом Верховної Ради).

Як член 4-х груп з міжпарламентських зв'язків з Францією, Словенією, Туреччиною та Китаєм, Хомутиннік не міг би відвідати в статусі депутаті ані ці, ані будь-які інші країни. Ще не міг би очолити в майбутнього жоден парламентський комітет.

Сергій Андрушко, рух Чесно

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...