13 липня 2015, 16:49

Помічники депутатів. Хто в тилу.

В кулуарах Верховної Ради поспілкувався з народним депутатом України Михайло Ланьо. (Ще до подій у Мукачево)

Він запам'ятався кількістю своїх помічників. Їх 28. Серед них, двоє прямих родичів – це діти Михайло та Павла Ніколетта. Попри те, що ЗМІ ще в лютому цього року поширили інформацію про родинні зв'язки між депутатом та його командою, його родичі так і залишилися у його помічниках. В цілому, щонайменше 19 депутатів заручилися допомогою своїх родичів, які мають статус помічників.

Я запитав власну позицію Михайла Ланьо щодо цього. З'ясувалося, народний депутат вважає цей факт правильним і нормальним.

- Яким чином серед помічників у вас опинилися ваші родичі? (журналіст).

- Це правильно, що родичі. Я так щітаю. (депутат Ланьо)



Пан Ланьо з групи "Воля народу" (її керівник – мільйонер Ігор Єремеєв). Окрім величезної когорти помічників, депутат поки особливо нічим не запам'ятався.у Верховній Раді.

Він не написав жодного депутатського звернення. Зробив тільки 1 виступ з місця

З 76-ти засідань був відсутній на 32-х, відповідно до електронної реєстрації, і 24 рази не з'являвся на засіданнях, згідно з даними письмової реєстрації.

Які можливості дають посвідчення помічника народного депутата.

Перед помічниками відкриваються двері до державних кабінетів. З посвідченням помічника-консультанта можна перебувати у будь-яких приміщеннях Верховної Ради. Помічники мають доступ в Кабмін, Міністерства, інші центральні органи влади, можуть заходити до мерії, будь-яких інших органів місцевої влади. Можуть бути присутніми на тимчасових слідчих комісіях. Їм надають право ознайомлюватися з матеріалами, що офіційно поширюються Верховною Радою України, Президентом України.

Помічники можуть впливати на депутата та його рішення. Вони допомагають депутату, зокрема, отримувати документи (для здійснення його депутатських повноважень) не лише в органах виконавчої влади, але й на державних підприємствах, в установах і організаціях.

Тож, люди з посвідченням помічника отримують певні переваги. А ті, хто користується такими переваги, преференціями не через свій юридичний чи інший професійний досвід, а лише тому, що виявилися родичами народного депутата – це класичний непотизм.

Законодавство України не має жодних обмежень чи заборон депутатам мати серед помічників членів родини чи родичів.

Бути чи не бути родичам в парламенті – вирішувати лише громадянам, виборцям, які визначатимуть: голосувати чи ні за того чи іншого депутата знову.

Загалом, інформація про помічників вперше в історії українського парламенту була оприлюднена цього року на сайті Верховної Ради і ніхто раніше навіть не міг дізнатися, хто саме допомагає депутату і за чий кошт. Утім, і досі громадськість не може знати точно, хто ці помічники депутатів. Досі не оприлюднена ані їхні біографії, ані інша інформація, яка могла б давати більше уяви про кваліфікацію цих людей.

Сергій Андрушко, рух "Чесно"

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...