Реформа МВС – ми йдемо далі: нові дільничні офіцери поліції і старт реформи слідства
Минулого тижня патрульні поліцейські Маріуполя склали присягу на вірність народу України і в 31-му місті України заступили на службу працівники 28-го управління Департаменту патрульної поліції НПУ.
Ми завершили перший етап реформи.
І тепер йдемо далі. Реформа – як велосипед: зупинився – значить упав:) Тому – тільки вперед!
Сьогодні я хочу презентувати наступний етап нашої поліцейської реформи – опублікувати нову "дорожню карту", за якою ми підемо далі.
* * *
На нинішньому етапі продовжуємо будувати нову поліцію. Суспільство чекає і вимагає оновлення правоохоронної системи, тому саме поліцейський блок МВС для нас залишається пріоритетним.
У наших планах – підвищення якості патрульної поліції, створення корпусу дільничних офіцерів поліції, формування підрозділів з патрулювання і контролю дорожнього руху на трасах. Також завершення організації мережі груп швидкого реагування в областях і реформування одного з найскладніших і фундаментальних елементів поліції – слідства.
* * *
Сьогодні Національна поліція оголошує відкритий конкурс на заміщення вакантних посад дільничних офіцерів поліції і слідчих.
Ми створимо корпус дільничних офіцерів поліції чисельністю 9 100 осіб. У слідстві НПУ, після перепідготовки діючих працівників і навчання нових, будуть працювати 10 500 поліцейських.
Ми віримо, що фундамент реформи – люди. І тому даємо можливість проявити себе як тим, хто вже має досвід роботи в правоохоронних органах, але готовий приймати нові, здорові принципи роботи і філософію відкритості та співпраці з громадянським суспільством, так і тим, хто має необхідну кваліфікацію, однак раніше не служили в системі Національної поліції.
Алгоритм відбору на всі вакантні посади в поліцію України – уніфікований, а критерії прості й прозорі: до конкурсу допускаються громадяни України, які мають повну вищу освіту і не мають судимості.
Тих, чиї дані відповідають вимогам посад, чекає 6-ступінчастий відбір:
• General skills test (тест загальних навичок), який перевіряє кандидата на аналітичні й логічні здібності;
• медична комісія;
• перевірка фізичної підготовки (відповідно до профілю роботи);
• психологічне тестування;
• співбесіда;
• спецперевірка.
Чесність, добропорядність, вміння працювати на результат, цілеспрямованість, мотивація і готовність до командної гри – це якості, які ми очікуємо від офіцерів Національної поліції України!
Ті, хто успішно пройшли 6 етапів відбору, обов'язково направляються на навчання, програма якого залежить від роду діяльності. Але навчання обов'язкове для всіх – і тих, хто служив у міліції, і для новачків поліції.
У нас вже працює спільний з ОБСЄ (і за рахунок її донорської допомоги) проект перепідготовки дільничних офіцерів, які пройшли переатестацію. Сьогодні переатестація працівників поліції закінчена в шести областях (Київській, Волинській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Хмельницькій) та Києві. Відповідно в рамках цього проекту вже заплановано провести перепідготовку 1 366 працівників.
Що стосується слідчих. Після успішного проходження конкурсу кандидати з найкращими результатами пройдуть спеціальний курс навчання, який ми розробили спільно з нашими іноземними колегами. Для нас важливо йти в ногу зі світовими тенденціями криміналістики, тому при розробці концепції ми враховували досвід найуспішніших країн.
Так, ми вимогливі і відбір непростий! Але тих, хто пройде конкурс і обов'язкове навчання, і переатестованих і нових працівників, чекає повага і довіра суспільства, пристойна зарплата (дільничні офіцери – від 6 000 грн., слідчі – від 10 000 грн.), нова форма.
Хочу звернути увагу: рівень тестових вимог до віку, здоров'я та фізичної підготовки при уніфікованому алгоритмі відбору в принципі, визначається характером роботи в кожному конкретному підрозділі.
Слідчий може дозволити собі мати рівень фізпідготовки, характер і вік Еркюля Пуаро, комісара Мегре і навіть Ніро Вульфа за умови, якщо в нього інтелект і логіка Еркюля Пуаро, комісара Мерге і Ніро Вульфа!:)
А ось на посади дільничних офіцерів поліції ми запрошуємо молодих і спортивних. Активність і витривалість – важливі якості для "універсального поліцейського" поряд із логікою та інтелектом.
На наступних етапах реформи ми бачимо перспективу розвитку слідчого апарату в об'єднанні оперативних працівників і слідчих за різними напрямками та створення інституту детективів. Це загальний концепт. Хоча, швидше за все, у деяких спеціальних підрозділах залишимо слідчих і оперативних працівників як окремих фахівців.
* * *
Отже! Із сьогоднішнього дня ми стартуємо в Київській області – відкриваємо набір 250 дільничних офіцерів і 50 слідчих.
Для участі в конкурсі насамперед потрібно подати заявку на сайті Управління НПУ в Київській області.
Там же можна детально ознайомитися з критеріями і процедурою відбору.
Далі, як і з патрульною поліцією, ми почнемо конкурсні відбори віялом по всій країні.
* * *
Мене часто запитують, коли буде закінчена реформа МВС? Реформу можна буде вважати завершеною тільки тоді, коли сьогоднішні молоді хлопці з маленькими зірочками на погонах навчаться, наберуться досвіду і займуть керівні пости. Коли вся поліція на всіх рівнях буде Служити і Захищати. Коли кожен громадянин буде довіряти поліцейському, а кожен поліцейський заслужить цю довіру.
Скільки б ми не планували структурних реформ, вони не стануть ефективними без опори на вмотивованих чесних людей з гідною зарплатою. Ми вибираємо саме таких людей і розраховуємо на розуміння і підтримку влади та суспільства, коли просимо і наполягаємо на достатньому матеріальному забезпеченні поліції.
А ті, хто втомився, розчарувався і втратив віру, я впевнений, візьмуть паузу, перепочинуть, а потім озирнуться на пройдений вже шлях і знайдуть мотивацію продовжувати його разом із нами.
Реформа – це непростий шлях тривалістю кілька років. Ми пройдемо його разом із вами, крок за кроком, не боячись труднощів і залишаючись оптимістами!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.