Уряду, який довів економіку до такого стану, небезпечно доручати виведення України з кризи
Ще на початку року експерти попереджали чинний Уряд про необхідність збалансованої виплати заощаджень та соціальних виплат.
Однак, урядовці займалися не економікою, а піаром, тому і розкрутили маховик інфляції.
Якщо подивитись статистику, то лише за чотири місяці початку року Уряд виплатив заощаджень 1,8 млрд. грн. Але ж товарне наповнення, особливо по групі продовольства, не зросло!
Люди пішли на ринки, в магазини, де їх зустріли нові ціни. За ці чотири місяці зростання індексу споживчих цін склало – 13%, м'ясо подорожчало на 26%. Що ж робить Уряд? Замість визнання власних помилок, намагається збити ціни на продукти шляхом зниження курсу долара, щоб завезти імпортне продовольство".
За інформацією Держкомстатистики, лише за 8 місяців цього року по групі "Живi тварини; продукти тваринного походження" імпорт склав 992 млн. доларів. Причому, імпорт перевищив експорт на 423,0 млн. доларів, тобто більше ніж на 2 млрд. грн. В тому числі було імпортовано 163 тисячі тон м'яса птиці ("ніжки Буша") – на 1 млрд. гривень.
Такі заходи Уряду нищили національного виробника (в тому числі і експортерів) і погіршували платіжний баланс, однак не допомогли подолати інфляцію.
Інфляція у свою чергу потягнула вгору кредитні ставки, і Україна отримала іпотечну кризу. Банки не могли видавати кредити нижче за рівень інфляції, а брати іпотечні кредити під 20% річних – це безглуздя, оскільки виплати відсотків по таких кредитах перевищують вартість самої квартири. До того ж не так багато українців можуть дозволити собі виплачувати кредит в сумі 1,5 тисячі доларів на місяць.
Криза на ринку житла привела до кризи галузь будівельних матеріалів, постраждала транспортна галузь, металургія.
Якраз, коли внутрішня економічна криза була в розпалі, до неї додалися ще й зовнішні чинники.
Однак, Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, на засіданні Кабінету Міністрів 17 вересня, стверджувала, що в Україні кризи немає і повідомила про "зростання української економіки, незважаючи на нестабільність світових фінансових ринків".
Не пройшло і місяця і ми маємо: біля 100 тисяч людей, які втратили роботу (і це лише початок), повний хаос з курсом гривні, обвал економіки (зупиняються заводи та шахти).
Уряд, зачарований своїми "успіхами", не лише не помітив ознак кризи, а й своїми діями поглибив її перебіг.
Тому, Уряду, який довів економіку до такого стану, і який категорично відмовляється визнати свої помилки, дуже небезпечно доручати виведення України з нинішньої економічної кризи.