21 листопада 2008, 20:30

Восени 2004-го

Хочу говорити про речі, які болять більшості з нас. Болять у душі. Без відповіді "висять у повітрі".

Про Помаранчеву революцію.

Перш за все, ми повинні з вами розуміти, що це була не тільки українська справа і подія – це була подія світового масштабу.

Що вона показала світу? Вона показада справжні християнські цінності, справжнє милосердя, любов, розуміння, повагу до ближнього.

Світ захоплювався нами. Він дивився на нас і не міг повірити, що в третьому тисячолітті в центрі Європи, виявляється, є така незалежна країна, є такий свободолюбивий Український Народ.

Після помаранчевої революції Дік Чейні сказав: "Україна сьогодні не належить Росії, Україна сьогодні не належить Європі, Україна належить світові, як рівна серед рівних".

На фоні сьогоднішнього розчарування, хотілося б нагадати і про здобутки.

Головне – ми змінили свою свідомість. Ми подолали страх, страх перед владою, страх перед собою, страх перед власною думкою.



Ми здобули з вами свободу. Ми здобули з вами незалежність. Незалежність самостійно творити власну долю, змінювати світ навколо себе.

Будемо реалістами. Процес становлення інститутів молодої української держави йде складно, виникає багато проблем, суперечностей.

Однак, давайте не забувати, що історія подарувала нам унікальний шанс. Ми показали усім, що є НАРОДОМ. Народом з тисячолітньою культурою, неповторними традиціями, віковою мудрістю.

Історія подарувала нам шанс стати гідним, рівноправним партнером серед європейських держав.

Ми зможемо реалізувати цей шанс, якщо політикам стане сміливості визнати свої помилки, знайти сили говорити правду, в першу чергу собі.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Підвищення правового статусу українських трудових мігрантів дасть поштовх українській економіці

Трудова міграція має стати одним із важливих зовнішньополітичних пріоритетів України. Такою є думка більшості учасників круглого столу "Проблеми правового захисту прав українських трудящих – мігрантів в Європі", що відбувся у Києві 27 травня...

Україна без мільйона матерів

Сьогодні День матері. В Україні це свято офіційно відзначається лише з 2000 року. Прикро, але щонайменше мільйон українських жінок відзначають День матері за кордоном...

Уроки Давосу для України

Працюючи зі своєю командою над передвиборною програмою кандидата в народні депутати, я поставила собі за мету наповнити її конкретними пропозиціями, запропонувати ті рішення, які б реально могли змінити життя як окремих громадян зокрема, так і місцевої громади в цілому...

Зі Святом Покрови Богородиці!

...

Маленька Україночка – за українську!

Моя маленька онука Анна-Марія Білозір у свої 2 роки і 7 місяців підтримує бабусю у захисті державної української мови. Плекаймо і бережімо українську мову – вона душа нашого народу...

Пупа надірвеш, але не повалиш!

Вкотре Верховна Рада стала епіцентром розбрату через "мовний" закон. Нелегітимність його ухвалення є очевидним фактом і я переконана, що члени Комітету з питань Регламенту, члени Комітету з питань культури і духовності ще дадуть відповідні правові оцінки, не кажучи вже про оцінку у моральній площині, яку дадуть громадяни України...