21 січня 2011, 19:47

Нам, як ніколи раніше, потрібно об'єднатися навколо нашої Свободи

22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві було урочисто проголошено Акт злуки УНР та ЗУНР. Українські землі вперше за багато років нарешті об'єдналися в єдину велику Україну.

Цей день увійшов в історію не лише як день возз'єднання українських земель, але й як доленосний момент об'єднання народу в єдину українську націю.

Покоління українців пронесли цю подію через своє життя, свої подвиги, жертви як найбільшу українську мрію. Задля того, аби відчувати себе носієм давньої культури на своїй рідній землі, мати можливість розвиватися і бути активним співучасником всіх світових процесів, як окрема нація і окрема держава.

І так сталося. Двигуном всіх цих процесів була наша християнська суть, викристалізувана у тріаді: служіння – своїй державі, своїй землі, обов'язок – зберегти те, що тобі перейшло у спадок, розвинути його, передати майбутнім поколінням і любов – без якої людина не готова до добрих вчинків, до великого служіння.

День соборності – подія, яка в історичному контексті об'єднала народ -відбувся саме тому, що запрацювала ця тріада нашої християнської суті. Як тут не згадати слова Блаженного Августина про головне – єдність, другорядне – свободу (вибору, думок, розмаїття поглядів і вчинків), і любов, яка повинна бути у всьому.

Саме такі загальнонаціональні свята, як День Соборності спонукають нас об'єднатися духовно, об'єднатися душевно, відчути себе єдиним цілим.

Ми, українці – романтики. І нам ще потрібно стати прагматиками.

Кожен із нас повинен пам'ятати ту безмежну ціну, яку заплатили наші діди і прадіди за можливість бути об'єднаним народом, творити та працювати на своїй землі, жити у власній державі.

І тому, щоб зрозуміти сьогодні ті історичні події, потрібно прагматично вибирати суть, пропускати її через своє серце для внутрішнього вдосконалення, усвідомлення своїх дій і бачення своєї перспективи.

Тож шануймо і бережімо один одного в ім'я любові до України.

З Днем Соборності, дорогі українці!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Підвищення правового статусу українських трудових мігрантів дасть поштовх українській економіці

Трудова міграція має стати одним із важливих зовнішньополітичних пріоритетів України. Такою є думка більшості учасників круглого столу "Проблеми правового захисту прав українських трудящих – мігрантів в Європі", що відбувся у Києві 27 травня...

Україна без мільйона матерів

Сьогодні День матері. В Україні це свято офіційно відзначається лише з 2000 року. Прикро, але щонайменше мільйон українських жінок відзначають День матері за кордоном...

Уроки Давосу для України

Працюючи зі своєю командою над передвиборною програмою кандидата в народні депутати, я поставила собі за мету наповнити її конкретними пропозиціями, запропонувати ті рішення, які б реально могли змінити життя як окремих громадян зокрема, так і місцевої громади в цілому...

Зі Святом Покрови Богородиці!

...

Маленька Україночка – за українську!

Моя маленька онука Анна-Марія Білозір у свої 2 роки і 7 місяців підтримує бабусю у захисті державної української мови. Плекаймо і бережімо українську мову – вона душа нашого народу...

Пупа надірвеш, але не повалиш!

Вкотре Верховна Рада стала епіцентром розбрату через "мовний" закон. Нелегітимність його ухвалення є очевидним фактом і я переконана, що члени Комітету з питань Регламенту, члени Комітету з питань культури і духовності ще дадуть відповідні правові оцінки, не кажучи вже про оцінку у моральній площині, яку дадуть громадяни України...