3 березня 2011, 21:11

Українська сім'я: якою вона сьогодні є?

Два роки тому, я мала можливість ознайомитися із соціологічним дослідженням на тему: "Уявлення про сім'ю та основні життєві пріоритети сучасної української молоді".

Одним із запитань, на яке мали відповісти молоді люди, пропонувалось визначити свої життєві пріоритети із десяти запропонованих. Знаєте, який пріоритет обрала українська молодь (а це були молоді люди віком від 18 до 30 років)? Це – сім'я!

Чи часто ми задумуємось сьогодні над тим, що ж таке сім'я, як суспільний інститут? На мій погляд, найкраще на це питання відповідає одна українська приказка: "Молодь багата мудрістю батьків".

Дійсно, сім'я – це в першу чергу традиції. Саме в лоні сім'ї з покоління в покоління передаються життєвий досвід та мудрість, саме в сім'ях прививаються духовні цінності та формується характер людини.

Сім'я відіграє надзвичайно важливу роль в розвитку суспільства, адже вона є сплетінням цілої системи зв'язків: економічних, правових, соціальних, етичних.

Завдяки сім'ї відбувається соціалізація особистості, бо саме сім'я відтворює людину не лише як біологічну істоту, а і як громадянина.

Сім'я, як союз чоловіка і жінки є основою суспільства, має на меті народження та повноцінне виховання дітей, сприяє збереженню суспільної моралі. І найголовніше: здорова і повноцінна сім'я є найбільшим даром для дитини.

В сучасних умовах сім'я потребує дієвої допомоги з боку держави. Якщо буде здорова сім'я, то буде здоровий і цілий народ.

Якою ж вона сьогодні є – звичайна українська сім'я? Які проблеми її хвилюють і як ці проблеми вирішувати?

Щоб знайти відповіді на ці питання, ще у грудні 2007 року я внесла на розгляд Верховної Ради України відповідний законопроект, прийняття якого довелося чекати більше трьох років.

Та все ж, дочекалася.

Хочу висловити подяку моїм 325 колегам, які проголосували за проект Постанови "Про проведення парламентських слухань на тему: "Інститут сім'ї в Україні: стан, проблеми та шляхи їх вирішення". Окрема подяка Голові Верховної Ради Володимиру Литвину, завдяки підтримці якого це голосування стало можливим.

Слухання заплановані на 6 липня 2011 року.

Запрошую усіх до дискусії на тему парламентських слухань. Надсилайте свої пропозиції на мій е-майл: oksana@bilozir.com

Підвищення правового статусу українських трудових мігрантів дасть поштовх українській економіці

Трудова міграція має стати одним із важливих зовнішньополітичних пріоритетів України. Такою є думка більшості учасників круглого столу "Проблеми правового захисту прав українських трудящих – мігрантів в Європі", що відбувся у Києві 27 травня...

Україна без мільйона матерів

Сьогодні День матері. В Україні це свято офіційно відзначається лише з 2000 року. Прикро, але щонайменше мільйон українських жінок відзначають День матері за кордоном...

Уроки Давосу для України

Працюючи зі своєю командою над передвиборною програмою кандидата в народні депутати, я поставила собі за мету наповнити її конкретними пропозиціями, запропонувати ті рішення, які б реально могли змінити життя як окремих громадян зокрема, так і місцевої громади в цілому...

Зі Святом Покрови Богородиці!

...

Маленька Україночка – за українську!

Моя маленька онука Анна-Марія Білозір у свої 2 роки і 7 місяців підтримує бабусю у захисті державної української мови. Плекаймо і бережімо українську мову – вона душа нашого народу...

Пупа надірвеш, але не повалиш!

Вкотре Верховна Рада стала епіцентром розбрату через "мовний" закон. Нелегітимність його ухвалення є очевидним фактом і я переконана, що члени Комітету з питань Регламенту, члени Комітету з питань культури і духовності ще дадуть відповідні правові оцінки, не кажучи вже про оцінку у моральній площині, яку дадуть громадяни України...