Сьогодні українська мова може зникнути з ефіру
Свого часу спроба вихолостити з ефірного мовлення українських авторів та виконавців викликала гостру дискусію у суспільстві, в тому числі і на сайті Української правди.
Про перебіг подій можна почитати у моєму блозі в статті: "Законотворчість із-під поли: кому це вигідно?"
Однак, до другого читання проект Закону "Про внесення змінн до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо приведення у відповідність із вимогами Європейської Конвенції про транскордонне телебачення до програмної концепції мовлення), реєстраційний N6342 від 26.04.2010 р., з подачі автора – народного депутата України від Партії регіонів Олени Бондаренко набув просто цинічного змісту:
У другому читанні пропонується встановити, що у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації національний аудіовізуальний продукт має становити не менше 25 відсотків.
Закон України "Про телебачення і радіомовлення", визначає термін "національний аудіовізуальний продукт", як "програми, фільми, аудіовізуальні твори, вироблені фізичними або юридичними особами України".
Тобто, прийнявши закон N6342, який стоїть сьогодні в порядку денному, Верховна Рада тим самим дозволяє телерадіоорганізаціям взагалі виключити українську мову з ефіру.
Одного не розумію: для чого цей законопроект Партії регіонів? Невже в економіці все так погано, що доводиться відволікати увагу людей такими провокаціями?
Закликаю усіх зателефонувати знайомим депутатам, з проханням не брати участі в цьому ганебному дійстві і відхилити законопроект N6342.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.