24 листопада 2011, 17:49

Свіча нашої пам'яті

Пам'ять про трагедію Голодомору 1932-1933 років в Україні є важливою не лише для українців, а й для всього людства.

Наш святий обов'язок перед Господом і перед людьми, вшанувати мільйони жертв цієї страшної трагедії Українського Народу.

Тіні мільйонів, що насильно вмерли від голоду і нині стукають у наші серця.

Їх ніхто не судив.

Їх ніхто не реабілітує.

Ніхто, крім нас з Вами, не воскресить їх у пам'яті нащадків, у пам'яті світової спільноти.

Закликаю усіх людей доброї волі у суботу, 26 листопада запалити Свічу пам'яті на честь вшанування пам'яті мільйонів жертв Голодомору.



P.S.: Над кліпом працювали Войцех Капела (керівник групи пост-опрацювання 3D), Марек Клімашевський та Пьотр Треля, продюсували кліп Юліан Кутшеба та "Ультрамедіо", режисура та сценарій – Юліан Кутшеба та Войцех Капеля.

Пісня "Свіча", слова – Богдана Стельмаха на "Мелодію" Мирослава Скорика.


Із листа Консула Італії в місті Харкові Серджо Граденіго.

... Шляхом безжальних конфіскацій (про які я неодноразово повідомляв) московський уряд влаштував не те що голод, бо це мало сказати, а повний брак будь-яких засобів до існування на українському селі, в Кубані Середній Волзі.

Можна констатувати три міркування, які продиктували таку політику:

1) Пасивний опір, що його чинить селянин колективній економіці.

2) Переконання, що цей "етнографічний матеріал" ніколи не вдасться звести до того вигляду, в якому його хоче бачити радикальне комуністичне вчення.

3) Більш-менш відверто визнана необхідність або перевага денаціоналізації регіонів, у яких прокидається українська і німецька самосвідомість, несучи небезпеку можливих політичних ускладнень у майбутньому, тому заради цілісності імперії краще, щоб ці землі населяло російське населення, принаймні в більшості.

Перше міркування спричинило, мабуть, початкову "научку", яка, за одностайними твердженнями багатьох членів партії, була, безсумнівно, здійснена за рішенням уряду.

Друге міркування щонайменше сприяло майже цілковитій байдужості самого уряду до трагічних наслідків, у які вилилася ця "научка".

Третє міркування, безперечно, має на меті за кілька місяців ліквідувати українську проблему, пожертвувавши 10 чи 15 мільйонами душ. І ця цифра не повинна здаватись перебільшеною. Гадаю, що її вже, мабуть, досягнуто і буде перевершено.

([SAP Russia 8 (1933), тека 7])

Підвищення правового статусу українських трудових мігрантів дасть поштовх українській економіці

Трудова міграція має стати одним із важливих зовнішньополітичних пріоритетів України. Такою є думка більшості учасників круглого столу "Проблеми правового захисту прав українських трудящих – мігрантів в Європі", що відбувся у Києві 27 травня...

Україна без мільйона матерів

Сьогодні День матері. В Україні це свято офіційно відзначається лише з 2000 року. Прикро, але щонайменше мільйон українських жінок відзначають День матері за кордоном...

Уроки Давосу для України

Працюючи зі своєю командою над передвиборною програмою кандидата в народні депутати, я поставила собі за мету наповнити її конкретними пропозиціями, запропонувати ті рішення, які б реально могли змінити життя як окремих громадян зокрема, так і місцевої громади в цілому...

Зі Святом Покрови Богородиці!

...

Маленька Україночка – за українську!

Моя маленька онука Анна-Марія Білозір у свої 2 роки і 7 місяців підтримує бабусю у захисті державної української мови. Плекаймо і бережімо українську мову – вона душа нашого народу...

Пупа надірвеш, але не повалиш!

Вкотре Верховна Рада стала епіцентром розбрату через "мовний" закон. Нелегітимність його ухвалення є очевидним фактом і я переконана, що члени Комітету з питань Регламенту, члени Комітету з питань культури і духовності ще дадуть відповідні правові оцінки, не кажучи вже про оцінку у моральній площині, яку дадуть громадяни України...