Дарувати щастя
Ось і завершився день, в який ми відзначаємо одне із найулюбленіших свят – День Святого Миколая.
Відомо, що це був християнський святий, який вшановується як Чудотворець. Частинка його мощей з іконою знаходиться сьогодні і в Україні (зокрема, в Храмі Успіння Божої Матері (Пирогоща), Контрактова площа, 1).
Українці завжди з особливою шаною відносились до цього Святого та вважали його своїм Покровителем. І в часи бездержавності, і за козацької України, у кожній хаті, разом з образами Господа Ісуса Христа, Діви Марії, обов'язковими мали бути образи Святого Миколая Чудотворця та Святої Варвари.
Якщо звернути увагу, то ми побачимо, що ім'я "Микола" складається з двох часток: "ми" та "коло", що символізує нашу єдність, обрядовість якої іде ще з дохристиянських часів. Це символ любові до ближнього, опіки над обездоленими, традиція єднатися для того, щоб робити один одного щасливими.
Ця чеснота (дарувати щастя) настільки вкоренилася і стала затребуваною людством, що Організація об'єднаних націй оголосила 19 грудня Міжнародним днем допомоги бідним!
Фактично прадавній дохристиянський Святий Миколай став прообразом такого улюбленого дітьми цілого світу Діда Мороза та Санта Клауса. А у нас у цей день досі (і надовго) дітки будуть шукати подарунки в себе під подушкою та писати свої мрії-листи Святому Миколаю.
В українського народу існує багато легенд, пов'язаних з Миколою Чудотворцем.
Одна із них: Святий Миколай прийшов на землю роздавати народам подарунки від Бога. Всі б'ються, деруться – кожен хоче взяти собі щось найкраще: хто надра, хто багатства... Нарешті порозбирали все і порозходились. Коли дивиться Святий Миколай, а збоку сидить дівчина – пошарпана, побита, обдерта, і плаче.
- "Хто ти, дівче", – питається Святий Миколай, – "І чому ти плачеш"?
- "Я – Україна", - відповідає вона. – "Я не могла добратися до тебе, Святий Миколаю, і попросити долі для свого народу"!
Сплеснув руками Миколай, тай каже: – "Боже! Я ж уже все роздав. Залишилися в мене, хіба, краса і пісня – і я тобі її дарую, дівче"!
Так і понині. Україна славиться неймовірною красотою своєї материнської землі і людей, зовнішньою і внутрішньою красою кожного, хто ввібрав соки цієї землі.
А пісенний фонд українського народу вражає своїм неймовірним багатством – понад 200 тисяч пісень налічує сьогодні наша фольклорна спадщина! Це все було збережене усно, передане з уст в уста, з покоління в покоління і дано нам як безцінний скарб.
Цей день є особливим, бо він нагадує кожному із нас, наскільки важливим і затребуваним є любов, добро і милосердя.
Нехай Святий Миколай береже нас та наші родини, а ми будемо очікувати від нього див – великих і маленьких!
Прослухати пісню до дня Святого Миколая.
Ой, хто, хто Миколая любить,
Ой хто, хто Миколаю служить,
Тому Святий Миколай
На всякий час помагай,
Миколаю!
Ой глянь, глянь на Вкраїну рідну,
Ой глянь, глянь на знищену, бідну.
Ми тебе всі люди молим –
Проси в Бога ти їй долі,
Миколаю!
Ой проси долі для Вкраїни -
Ой нехай встане із руїни,
Доля щастя най витає,
В славі й волі хай сіяє,
Миколаю!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.