18 травня 2012, 18:11

Святкування Дня Матері в Італії

У неділю, 13 травня українська громада в Італії відсвяткувала День матері. Святкування відбулося в Римі на території Собору Святої Софії.

Організаторами цьогорічного святкування були: Апостольський візитатор для українців греко-католиків Італії та Іспанії Владика Діонісій (Ляхович), Пасторальний координатор о. Марко Семеген, Релігійне товариство для українців-католиків "Свята Софія" та Міська рада Риму.

Мала честь, спільно з ХДС – Християнсько-Демократичним Союзом України, виступити партнером Української Греко-Католицької Церкви в Італії в організації та проведенні святкування Дня матері.

Це було дивовижне дійство за участю багато тисяч трудових мігрантів (в основному у жінок), які з'їхалися до Риму з усіх провінцій Італії, як поодинці, так і цілими українськими громадами.

Я ще раз і ще раз мала можливість переконатися, який величезний потенціал у вигляді людського капіталу знаходиться за межами України і як багато втратила наша держава, із-за того, що українські трудові мігранти до цього часу не стали одним із пріоритетів зовнішньої політики української держави, як не були ними і впродовж 20 років Незалежності України. А це величезні втрати і часу і людського потенціалу!

Сьогодні ми потребуємо і просимо в МВФ та по цілому світу кредитів, не помічаючи, що головним інвестором в українську економіку є трудова міграція (особливо європейська).

За рахунок коштів українських трудових мігрантів розвивається малий бізнес, розбудовуються домогосподарства, створюються нові робочі місця, знімається соціальна напруга.

Але ключовий момент, який зворушив мене у спілкуванні з трудовими мігрантами, це те, що вони виявляють величезне бажання повернутися в Україну. Дуже важливо, що і Україна сьогодні потребує людей, які певну частину свого життя мали можливість інтегруватися у європейське товариство, розуміють, як працює малий і середній бізнес, оцінили систему соціального захисту, стали комунікативними та доброзичливими.

Саме такі люди – українські трудові мігранти, як ніхто інший, знають, які реформи потрібні України і як впроваджувати.

І мова йде не про поодиноких людей, а про мільйони українців – сильних, відважних, активних.

Але для того щоб підтримати цей Рух повернення в Україну, потрібна сильна мотивація у вигляді відповідної державної програми повернення і адаптації трудових мігрантів.

Варто зазначити, що Міжнародна організація з міграції реалізує в Україні Програму реінтеграції власних громадян, яка функціонує за підтримки ЄС і має на меті допомогти з облаштуванням на місці українцям, що повернулись з-за кордону і перебувають у скрутній ситуації.

Програма спрямована на те, щоб допомогти українцям, які повернулися на Батьківщину, знайти своє місце у суспільстві та стати фінансово самостійними.

Зустрічна програма має бути і з боку України. Українські мігранти приймуть рішення щодо повернення, лише маючи уявлення, яких трудових ресурсів потребує український ринок та як вони можуть отримати кошти на старт власного проекту.

Наша поїздка до Риму – це крок ХДС назустріч українській трудовій міграції. А найкращою винагородою для нас, усіх хто приймав участь у цій поїздці, було бачити, як люди сміялися і плакали від щастя.



























Більше фото можна знайти тут.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Підвищення правового статусу українських трудових мігрантів дасть поштовх українській економіці

Трудова міграція має стати одним із важливих зовнішньополітичних пріоритетів України. Такою є думка більшості учасників круглого столу "Проблеми правового захисту прав українських трудящих – мігрантів в Європі", що відбувся у Києві 27 травня...

Україна без мільйона матерів

Сьогодні День матері. В Україні це свято офіційно відзначається лише з 2000 року. Прикро, але щонайменше мільйон українських жінок відзначають День матері за кордоном...

Уроки Давосу для України

Працюючи зі своєю командою над передвиборною програмою кандидата в народні депутати, я поставила собі за мету наповнити її конкретними пропозиціями, запропонувати ті рішення, які б реально могли змінити життя як окремих громадян зокрема, так і місцевої громади в цілому...

Зі Святом Покрови Богородиці!

...

Маленька Україночка – за українську!

Моя маленька онука Анна-Марія Білозір у свої 2 роки і 7 місяців підтримує бабусю у захисті державної української мови. Плекаймо і бережімо українську мову – вона душа нашого народу...

Пупа надірвеш, але не повалиш!

Вкотре Верховна Рада стала епіцентром розбрату через "мовний" закон. Нелегітимність його ухвалення є очевидним фактом і я переконана, що члени Комітету з питань Регламенту, члени Комітету з питань культури і духовності ще дадуть відповідні правові оцінки, не кажучи вже про оцінку у моральній площині, яку дадуть громадяни України...