Україна без мільйона матерів
Сьогодні День матері. В Україні це свято офіційно відзначається лише з 2000 року.
Прикро, але щонайменше мільйон українських жінок відзначають День матері за кордоном.
За різними оцінками, за межами України постійно працюють від 2 до 7 млн. українських громадян.
Понад 50% загальної кількості українських трудових мігрантів становлять жінки. Переважна більшість цих жінок мають родину, дітей.
За роки незалежності в Україні вже виросло ціле покоління "умовних сиріт" – сотні і сотні тисяч дітей, які подорослішали без батьківського догляду. То чи для всіх українських сімей День матері є світлим святом?
Україна – єдина в світі країна-донор робочої сили, яка не має державної політики стосовно своїх трудових мігрантів. Українці їдуть працювати за кордон не стільки за власним бажанням, скільки під тиском обставин. І опиняються там наодинці із чужою культурою, законами, звичаями. Дуже часто безправні, без захисту, без підтримки. Сьогодні українські трудові мігранти за кордоном – "умовні громадяни", оскільки позбавлені уваги і турботи з боку своєї Батьківщини.
Переконана, що держава нарешті повинна повернутися обличчям до своїх громадян. Цього вимагають громадяни України.
Україна має рішуче відстоювати права своїх громадян, що мешкають і працюють поза її межами, на достойні умови праці і життя. І головне – час започаткувати масштабну програму, спрямовану на повернення мігрантів додому.
Жодна держава не повинна віддавати величезний людський потенціал іншим країнам із такою легкістю, як це робить зараз Україна.
Час повернути матерів і батьків їхнім дітям.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.